Gimme More


"Gimme More" Amerikalı pop şarkıcısı Britney Spears'ın bir şarkısı. Şarkı, sanatçının beşinci stüdyo albümü "Blackout" için kaydedilmiştir. Şarkının sözleri, Spears'ın ikinci hamileliği döneminde yazılmıştır.

Albümün ilk teklisi olarak açıklanan "Gimme More", ilk olarak 6 Ekim 2007'de Avustralya'da yayınlanmıştır. Şarkı, pek çok uluslararası müzik listesinde ilk 10'a girerek büyük başarı göstermiştir. "Gimme More", Billboard Canadian Hot 100 listesinde bir numaraya kadar yükselmiş, ABD Billboard Hot 100 listesinde ise üç numaraya kadar yükselerek sanatçının aynı isimli altıncı stüdyo albümünden yayınlanan ikinci tekli Circus ile eşdeğer liste başarısı göstermiştir. Gimme More, sanatçının ilk teklisi "...Baby One More Time" ve 2008 yılında yayınlanan teklisi Womanizer'ın ardından, Spears'ın ABD'deki en başarılı üçüncü teklisidir. Tekli, Avustralya ve İngiltere müzik listelerinde üç numaraya kadar yükselmiştir. Teklinin müzik videosu popüler video paylaşım sitesi YouTube'da 74 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

Tekli, çoğunlukla olumlu eleştiriler almıştır. Teklinin striptiz temalı müzik videosu da basının ilgisini çekerken, otoriteler tarafından eleştirilmiştir. Diğer yandan, video Spears'ın 2007 MTV Video Müzik Ödülleri'ndeki vasat performansına oranla daha başarılı bulunmuştur.

Konu başlıkları

  • 1 Genel
  • 2 Klip Hakkında
  • 3 Kaynakça
  • 4 Dış bağlantılar

Genel

Şarkı James Washington,Marcella Araica, Nate "Danja" Hills ve Keri Hilson tarafından Spears'ın beşinci stüdyo albümü Blackout için yazılmıştır. Spears, "Gimme More"un kayıtlarına hamileliği sırasında Las Vegas'ta başlamış, doğum yaptıktan üç hafta sonra ise Los Angeles'taki evinde devam etmiştir. Şarkının yapımcılığını Danja üstlenmektedir.

Klip Hakkında

Şarkı klibi boyunca Britney Spears bir barda striptiz yapmaktadır.Klip için çekilen açık hava sahneleri ve müstehcen olduğu gerekçesiyle kaldırılan diğer sahneler de klipten bağımsız olarak çeşitli internet sitelerinde yayınlanmıştır.

Kaynakça

  1. ^ "Keri Hilson: 'Gimme More' is My Song!"
  2. ^ "Back for 'More'"

Dış bağlantılar

  • Britney.com (Türkçe)
  • Britney Spears İnternet SayfasıGimme More Hakkında Bilgi


Gimme More
Gimme More

Gimme More Hakkında Video


Gimme More konusunu görüntülemektesiniz.
Gimme More nedir, Gimme More kimdir, Gimme More açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru