Flavius Victor


Flavius Victor İmparator Magnus Maximus'un, Octavius'un kızı olduğu iddia edilen karısı Helen'den olan oğlu. 384'den öldüğü 388 yılına kadar Augustus ilan edilmiştir.

Victor'un babası, bir Batı Roma İmparatorluğu gaspçısı olarak dikkate alınır. Meşru Augusti'ler II. Valentinianus ve Theodosius I ile resmi olarak tanınma konusu müzakere edildiği sırada, müzakerelerin başarısızla sona ermesi üzerine bir baskı unsuru olarak kullanmak ve veraset sorununu ortadan kaldırmak için oğlunu Augustus ilan etmiştir. Bu yönetem, eski imparator I. Valentinianus tarafından oğlu ve varisi Gratian'ın 367'de ve Theodosius tarafından oğlu ve varisi Arcadius'un 383'de Augustus ilan edilmesi şeklinde daha önce kullanılmıştı.

Maximus ve Victor'un müşterek imparatorluğunun meşruluğu, 386 yılında imparator Theodosius tarafından yasal olarak tanındı. 387 yılında, Maximus Viktor'u Trier'de arkasında bırakarak II. Valentinianus'a karşı İtalya seferine çıktı. Babası, Valentinianus'u yendiyse de, 388'de Theodosius'a karşı başarısız oldu ve esir alındı. Theodosius, Victor'u ortadan kaldırtmak için Arbogastes'i Trier'e gönderdi.

Victor'un ölümü, II. Valentinianus, Theodosius ve Arcadius'u imparatorluğun tek meşru Augusti'leri haline getirdi.

Kaynak

  • İngilizce Türk Arama Motoru'deki 17 Eylül 2007 tarihli Flavius Victor maddesi


Flavius Victor Hakkında Bilgi

Flavius Victor

Flavius Victor
Flavius Victor

Flavius Victor Hakkında Video


Flavius Victor konusunu görüntülemektesiniz.
Flavius Victor nedir, Flavius Victor kimdir, Flavius Victor açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru