Esentepe, Sultangazi


İstanbul'un Sultangazi ilçesine bağlı Sultançiftliği semtindeki bir mahalledir.Cebeci İstanbul Halk Ekmek fabrikası bu mahallededir.Kuzeyinde Cebeci Mahallesi, güneydoğusunda Gazi ve Yunus Emre mahalleleri, güneybatısında Cumhuriyet mahallesi, batısında ise 50. Yıl ve Uğur Mumcu mahalleleri bulunmaktadır.

Mahalle İstanbul'un merkezine biraz uzak, ve iç kısımda kaldığı için 2005 yılına kadar yeteri kadar gelişmemiştir. Fakat 2000'de üretime başlayan, ve 2006'da kendini yenileyen İstanbul Halk Ekmek Fabrikası'nın bulunduğu bölge mahalleyi daha işlek hale getirmiştir. Ayrıca bu mahalle sınırında bulunan "Sanko" (G.O.Paşa Oto Sanayi Sitesi), "Gamas" (G.O.Paşa Mobilyacılar Sitesi), ve "G.O.Paşa Avizeciler ve Küçük Sanayi Sitesi" burada sanayinin geliştiğini göstermiştir. Bu yüzden son yıllarda mahalle nüfusu 10 yıl öncesine nazaran 7-8 kat artmıştır...

Ayrıca yeni başlayan otobüs seferleriyle, Taksim (36T), Beyazıt-Topkapı (36ES) ,Eminönü'nden (36CE ve 399C) ve Beyazıt-Edirnekapı (36E) mahalleye tek taşıt ile ulaşmak mümkün.

Dış bağlantılar

  • Sultangazi Rehber
  • 5 Bin öğrencili ilk öğretim okulu

Esentepe Mahalle Muhtarligi Web SitesiEsentepe, Sultangazi Hakkında Bilgi


Esentepe, Sultangazi
Esentepe, Sultangazi

Esentepe, Sultangazi Hakkında Video


Esentepe, Sultangazi konusunu görüntülemektesiniz.
Esentepe, Sultangazi nedir, Esentepe, Sultangazi kimdir, Esentepe, Sultangazi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru