Tue . 20 Jul 2020

Daniel Acharuparambil

Daniel Acharuparambil 12 Mayıs 1939 - 26 Ekim 2009, 14 Mart 1966'da rahipliğe Ordained'de Verapoly'deki Roma Katolik Başpiskoposluğu Roma Katolik Hint başpiskoposuydu, 3 Kasım 1996'da kutsanmış ve kutsanmıştı. > Verapoly Başpiskoposu Daniel Acharuparambil, Discalced Carmelite Order, Manjummel Province, Kerala, Hindistan üyesiydi 12 Mayıs 1939'da Hindistan'ın Palliport şehrinde Rocky ve Monica Acharuparambil'den doğdu
Okulundan Sonra- Sınavdan Ayrılma Mayıs 1956'da Ernakulam'daki Karmelit düzenine katıldı. St Joseph's Papalık Semineri, Alwaye'de felsefe ve teoloji derslerini tamamladı ve 14 Mart 1966'da papazlık yaptı ve Ekonomi, Felsefe ve Yüksek Lisans alanlarında lisans derecesi aldı. Kerala Üniversitesi, Poona'daki Papalık Athenaeum ve Varanasi'deki Banaras Hindu Üniversitesi'nden Hint Felsefesi mezunudur
1972'de Pontifical Urbaniana U niversity PUU, Roma 1978 yılında Acharuparambil, St Thomas Aquinas, Angelicum, Roma Papalık Üniversitesi'nden doktora ödülünü aldı. Sri Aurobindo'nun evrimsel düşüncesinde insanın kaderi
1986'da Miyoloji Fakültesi Dekanı oldu 1988'den 1994'e kadar, yani iki dönem için PUU'da rektör ihtişamı olarak görev yaptı. 1990'dan itibaren 5 yıl boyunca Dinlerarası Diyalog Papalık Konseyi'nin danışmanıydı. Dinler Arası Duologue Papalık Konseyi üyesi Halklar
5 Ağustos 1996 tarihinde Başpiskopos'a aday gösterildi ve 3 Kasım 1996'da Ernakulam'da, Halkların Evanjelizasyon Cemaati Valisi Josef Roma tarafından kutlandı. Pallium'u aldığı gün
Kerala Bölgesel Latin Katolik Konseyi Başkanı, Büyükşehir Başpiskoposu Başkanı, KCBC Başkanı, Kerala Katolik Piskoposlar Konseyi Başkanı , Kerala Katolik Piskoposlar Konseyi ve Verapoly Başpiskoposu
Yıllara Göre Yaşam
12 Mayıs 1939 - Palliport'ta doğdu
14 Mar 1966 - Ordained Rahip - Discalced Carmelites Nişanı
14 Haz 1996 - Verapoly, Hindistan Başpiskoposu atandı
3 Kas 1996 - Kutsanmış Piskopos - Verapoly Başpiskoposu, Hindistan
24 Eki 2008 - Cochin, Hindistan'ın Apostolik Yöneticisi Atandı
8 Mayıs 2009 - Cochin, Hindistan İstifa Apostolik Yöneticisi br> Öğretim sorumlulukları
1972-1996 Pontificia Universita Urbaniana
1 Mart 1994 Sıradan Profesör
13 Mayıs 1981 Olağanüstü Profesör
1973 - 1983 Pontificia Universita Lateranense
1976 Pontificia Facolta Teologica, "Teresianum"
1980 Ziyaretçi Profesör, Teresian Maneviyat Enstitüsü, Kalamasery
1977 PIME Babalar Milano Enstitüsü Instituto Studi Asiatici;
1977 Seminario Vescovile di Padova; Hinduizm üzerine yoğun kurs
Diğer yüksek sorumluluklar
1986 - 1988 PUU Miyoloji Fakültesi Dekanı
1988 - 1991 PUU Rettore Magnifico
1990 - 1995 Pontificial Konseyi Danışmanı - Dinler arası Diyalog
1991 - 1996 Cemaat Danışmanı - Halkların Evangelizasyonu için
1996- Dinler Arası Diyalog Papalık Konseyi
Ayrıca bkz. Verapoly Roma Katolik Başpiskoposu
Notlar
^ " Başpiskopos Daniel Acharuparambil "Katolik-Hiyerarşi Alındı 2014-08-07
^" Daniel Acharuparambil vefat etti "Yeni Hint Ekspresi: 27 Eki 2009 Alınan 2014-08-07 Kontrol tarihi değerleri: | date = help
^ "Kerala Hıristiyanları Başpiskopos Dr. Daniel Acharuparambil'in ölümüne yas tutuyor" News Oneindia 26 Ekim 2009 Alındı 2014-08-07
Portallar
Giriş ilgili konular
Biyografi portalı
Katoliklik portalı
Hindistan portalı
Yetki kontrolü
WorldCat Kimlik Bilgileri
VIAF: 32164950
LCCN: n85061104
ISNI: 0000 0001 1564 6945
SUD OC: 067031382
BNF: cb13565063s verileri


Daniel Acharuparambil

Random Posts

Modern philosophy

Modern philosophy

Modern philosophy is a branch of philosophy that originated in Western Europe in the 17th century, a...
Tim Shadbolt

Tim Shadbolt

Timothy Richard "Tim" Shadbolt born 19 February 1947 is a New Zealand politician He is the Mayor of ...
HK Express

HK Express

Andrew Cowen Deputy CEO Website wwwhkexpresscom HK Express Traditional Chinese 香港快運航空...
List of shrinking cities in the United States

List of shrinking cities in the United States

The following municipalities in the United States have lost at least 20% of their population, from a...