Wed . 20 Jul 2020

Даніэль Ачарупарамбіл

Даніэль Ачарупарамбіль 12 мая 1939 - 26 кастрычніка 2009 года быў архібіскупам індыйскага рымска-каталіцкага каталіцкага архіепархіі ў Вераполі ў Керэле, пасвечаны ў сан святарства 14 сакавіка 1966 г. Ён быў названы архібіскупам і быў асвечаны 3 лістапада 1996 г.
профіль
Даніэль Ачарупарамбіл, арцыбіскуп Вераполійскі, быў членам ордэна кармелітаў, якія змяніліся, у правінцыі Манджуммель, штат Керала, Індыя. Ён нарадзіўся 12-га траўня Рокі і Монікі Ачарупарамбіл у Паліпарце, штат Керала, Індыя. Пакінуўшы экзамен, у маі 1956 г. ён уступіў у ордэн кармелітаў у Эрнакуламе. Ён скончыў курсы філасофіі і тэалогіі ў Папскай семінарыі святога Язэпа, заўсёды і быў узведзены ў сан святара 14 сакавіка 1966 г. Ён набыў ступень бакалаўра па эканоміцы, ліцэнзія па філасофіі і магістратуру. ступень індыйскай філасофіі ў Універсітэце Кералы, Папскім Атэнеі ў Пуне і Універсітэце інстытута Банараса ў Варанасі

У 1972 г. ён пачаў выкладаць у Папскай Урбаніяне U разнастайнасць ПУУ, Рым У 1978 г. Ачарупарамбіль атрымаў дысертацыю з Папскага універсітэта святога Тамаша Аквінскага, Анжалік, Рым, з дысертацыяй пад назвай Лёс чалавека ў эвалюцыйнай думцы Шры Аўрабінда. У 1986 годзе ён стаў дэканам факультэта місіялогіі у ПУУ З 1988 па 1994 г., гэта значыць, на два тэрміны, ён таксама займаў пасаду рэктара ў ПУУ. Ён быў кансультантам Папскай рады па міжрэлігійным дыялогу на працягу 5 гадоў, з 1990 г. Ён таксама быў кансультантам Кангрэгацыі евангелізацыі Народ, член Папскай рады па міжрэлігійным дуалогу
Ён быў прызначаны арцыбіскупам 5 жніўня 1996 г. і быў асвечаны ў Эрнакуламе 3 лістапада 1996 г. Іосіфам кардыналам Томкам, прэфектам Кангрэгацыі евангелізацыі народаў Рыма. У той жа дзень ён прыняў Паліюм. Ён быў прэзідэнтам Лацінскай Каталіцкай Рады Кералы, Прэзідэнтам Мітрапаліта Арцыбіскупам, Прэзідэнтам ККБК, Старшынёй Савета Каталіцкіх Біскупаў Кералы. , Прэзідэнт Савета каталіцкіх біскупаў Кералы і архіепіскап Верапольскі - Жыццё праз гады - 12 мая 1939 г. - Нарадзіўся ў Паліпарце, 14 сакавіка 1966 г. - пасвячаны ў сан святара - святар ордэна кармелітаў босых - 14 чэрвеня 1996 г. - Назначаны арцыбіскупам Верапольскага, Індыя
3 лістапада 1996 г. - Асвячоны біскуп - архіепіскап Верапольскі, Індыя - 24 кастрычніка 2008 г. - прызначаны Апостальскім адміністратарам Кочына, Індыя - 8 мая 2009 г. - Адстаўлены Апостальскім адміністратарам Кочына, Індыя
Выкладчыцкія абавязкі - з 1972 па 1996 г. Pontificia Universita Urbaniana - 1 сакавіка 1994 г. Звычайны прафесар - 13 мая 1981 г. Надзвычайны прафесар - 1973 - 1983 г. Pontificia Universita Lateranense - 1976 г. Пантыфіка Факолта Тэалагіка, "Teresianum"
1980 г. У гасцях у прафесара, Тэрэзійскі інстытут духоўнасці, Каламасеры, 1977 г., Інстытут Студыя Асіяці, айцоў PIME, Мілан;
1977 г. Семінарыё Вескавіле дзі Падуя; Інтэнсіўны курс па індуізме - іншыя вышэйшыя абавязкі - 1986 - 1988 г. дэкан факультэта місіялогіі, ПУУ, 1988 г. - 1991 г. Рэторэ Магніфіка ПУУ, 1990 г. - 1995 г., кансультант Папскай рады - па пытаннях міжрэлігійнай Дыялог - 1991 - 1996 г. Кансультант Кангрэгацыі - па пытаннях евангелізацыі народаў - 1996 г. - Папская рада па міжрэлігійным дыялогу - Глядзіце таксама
Рымска-каталіцкая архідыяцэзія Верапольскай - Нататкі - ^ " Арцыбіскуп Даніэль Ачарупарамбіл "Каталіцка-Іерархія атрымана 2014-08-07
^" Даніэль Ачарупарамбіль пайшоў з жыцця "Новы індыйскі экспрэс: 27 кастрычніка 2009 г. Атрымана 2014-08-07 Праверце значэнні даты ў: | date = help
^ "Хрысціяне Кералы аплакваюць смерць арцыбіскупа доктара Даніэля Ачарупарамбіла" Навіны Oneindia 26 кастрычніка 2009 г. Атрымана 2014-08-07
Парталы
Тэмы, звязаныя з доступам
Біяграфічны партал
Партал каталіцтва
Індыя-партал
кантроль над уладай
пасведчанні WorldCat
VIAF: 32164950
LCCN: n85061104
ISNI: 0000 0001 1564 6945
SUD OC: 067031382
BNF: cb13565063s дадзеныя


Daniel Acharuparambil

Random Posts

Ralph Neville, 2nd Earl of Westmorland

Ralph Neville, 2nd Earl of Westmorland

Ralph Neville, 2nd Earl of Westmorland 4 April 1406 – 3 November 1484 was an English peer Content...
Mamprusi language

Mamprusi language

The Mamprusi language, Mampruli Mampelle, Ŋmampulli, is a Gur language spoken in northern Ghana by t...
Singapore Changi Airport

Singapore Changi Airport

Singapore Changi Airport IATA: SIN, ICAO: WSSS, or simply Changi Airport, is the primary civili...
Christian Siriano

Christian Siriano

Christian Siriano born November 18, 1985 is an American fashion designer and member of the Council o...