ELF Kupası


ELF Kupası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından organize edilen bir futbol turnuvasıdır. Turnuvada NF-Board üyeleri ile başka federasyonların takımları da bu turnuvaya katılmışlardır. ELF'in açılımı "Equality (Eşitlik), Liberty (Özgürlük), Fraternity (Kardeşlik)"tir.

Turnuvanın Başlangıcı

İlk olarak VIVA Dünya Kupası'nın KKTC'de düzenleneceği açıklanmıştı. Ancak NF-Board'a göre, KKTC'de seçilen yönetimin turnuvaya katılacak takımlarda oynama yapmak istemesi yüzünden, KKTC'ye göre ise NF-Board'un finansal yardımda bulunmaması yüzünden ev sahibi ülke değişti. Bu yüzden KKTC, VIVA Dünya Kupası ile aynı tarihlerde bu turnuvayı düzenledi. Katılan takımların masraflarını kendilerinin karşılayacağını açıkladılar.

Turnuva 19-25 Kasım 2006 tarihleri arasında yapıldı. Önceleri sadece FIFA üyesi olmayan millî takımlar çağrılsa da Asya Futbol Konfederasyonu üyeleri Tacikistan, Kırgızistan Millî Futbol Takımı ve Afganistan de turnuvaya katılmak istedi. FIFA'nın baskısı yüzünden Afganistan çekilince yerine Gagavuzya katıldı.

ELF Kupası Turnuvaları

  • 2006 ELF Kupası


ELF Kupası Hakkında Bilgi


ELF Kupası
ELF Kupası

ELF Kupası Hakkında Video


ELF Kupası konusunu görüntülemektesiniz.
ELF Kupası nedir, ELF Kupası kimdir, ELF Kupası açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video