Dünya Ticaret Merkezi


World Trade Center


Dünya Ticaret Merkezi binaları, 1999 Bina Tipi Ticaret merkezi Yer New York
ABD
Yapım Başlama tarihi 1960 Bitiş tarihi 1972 Yükseklik 1 WTC: 526.3 m(anten ile birlikte) 1 WTC: 417.0 m 2 WTC: 415.0 m Tasarım ekibi Site_Plan Başlığın diğer anlamları için World Trade Center (anlam ayrımı) sayfasına bakınız.

Dünya Ticaret Merkezi (İngilizce: World Trade Center), ABD'nin New York kentinde Manhattan semtinde bulunan ve 11 Eylül 2001 terör saldırılarında yıkılan ticaret merkezi.

Binadaki asansörler

İkiz Kuleler olarak adlandırılan merkezin yapımına 1960 yılında başlanmış ve ilk kiracısı 1970 yılında Kuzey kuleye taşınmış, bundan iki yıl sonra ikinci kiracı Güney kuleye taşınmıştır.

Dünya Ticaret Merkezi'nin 11 Eylül 2001 tarihindeki saldırı sonrası yıkılmadan az önceki görüntüsü WTC Illumination, 2006

New York'taki Dünya Ticaret Merkezi 1973'te inşa edildikten sonra Manhattan'ın çehresini değiştiren dünya'nın en yüksek ikiz kuleleri oldu. Kulelerden birinin 107. katında bulunan The Windows on the World isimli restorant, müşterilerine akşam yemeklerinde New York ve Hudson Nehri'ni izletme fırsatını veren dünya'nın en büyük restoranıydı. Kuleler 11 Eylül 2001'de yıkıldı.

New York Skyline / World Trade Center
New York Skyline, 1992
Wikimedia Commons'ta Dünya Ticaret Merkezi ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunmaktadır.Dünya Ticaret Merkezi Hakkında Bilgi

Dünya Ticaret Merkezi

Dünya Ticaret Merkezi
Dünya Ticaret Merkezi

Dünya Ticaret Merkezi Hakkında Video


Dünya Ticaret Merkezi konusunu görüntülemektesiniz.
Dünya Ticaret Merkezi nedir, Dünya Ticaret Merkezi kimdir, Dünya Ticaret Merkezi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru