Dream Evil


Dream Evil, ünlü İsveç'li Power Metal grubu. 1999'da, şuan grubun ritim gitarcısı olan Fredrik Nordström tarafından kurulmuştur.

Kariyer

Yapımcı Fredrik Nordström’da kendine ait bir metal grubu kurmanın heyecanı vardı, fakat tek başına kendiyle aynı müzik görüşüne sahip birilerini bulmak zordu. Nordström 1999 yılında Yunanistan adalarında yaptığı seyahat sırasında genç gitarist Gus G. İle tanıştı. İki müzisyen, aralarındaki yaş farkına rağmen iyi anlaştılar.Daha sonra bir grup kurmak için planlara başladılar.

Onların, gruplarına katmak istedikleri ilk kişi Snowy Shaw oldu.Baterist başlangıçta onların teklifini reddetti ama sonradan fikrini değiştirerek grubun ilk albümünde çalmaya kabul etti.

Vokalist Niklas Isfeldt o sıralarda bir grupta olmadığı ve herhangi bir projede yer almadığı için gruba katılmayı kabul etti, ayrıca bass görevleri yerine getiren grup arkadaşı Peter Stålfors’u da bu gruba getirdi.

Bir süre sonra grupta sorunlar çıkmaya ve grup dağılmaya başladı. Sonra grup Century Media Records ile bir anlaşma yaptı. Nordström ve Gus grubun adını ortaçağ tamesında Dragonslayer olarak değiştirdiler.Grup bu ismi çok orijinal bulmadığı için son olarak grubun adının Dream Evil olmasına karar verdiler.

Dream Evil grubunun ilk albümünün adını Dragonslayer koydular 2002 yılı Nisan ayında çıktı ve bu ilk albüm büyük ilgi gördü, festivallerde çıkmaya başladılar ve Blind Guardian sponsorluğunda dünya turuna çıktılar. Japonya ve Avrupa turlarına da çıktıktan ve tekrar döndükten sonra iki hafta içinde 2.albümleri olan Evilized ı 20 Ocakta çıkardılar.

Gus 2004 yılının sonlarına doğru gruptan ayrıldı ve yerine Mark Black geçti.2005 Yılında Niklas Isfeldt ve Peter Stålfors da gruptan ayrıldı ve onların yerlerine Jake E. Berg ve Tommy Larsson geçti.2006 da Snowy Shaw’ın gruptan ani ayrılışından sonra grup birkaç ay sessizliğe gömüldü.

25 Ocak 2008 yılında In the Night adlı albümleri çıktı. 25 Ağustos 2008 de grubun ilk DVD si yani Gold Medal in Metal (Alive & Archive) piyasaya çıktı.

Diskografi

  • Dragonslayer – (2002)
  • Evilized – (2003)
  • Children of the Night – (2003)
  • The First Chapter – (2004)
  • The Book of Heavy Metal – (2004)
  • United – (2006)
  • Gold Medal in Metal – (2008)

Kaynaklar

  1. ^ dreamevil.com Retrieved Temmuz 24, 2008


Dream Evil Hakkında Bilgi


Dream Evil
Dream Evil

Dream Evil Hakkında Video


Dream Evil konusunu görüntülemektesiniz.
Dream Evil nedir, Dream Evil kimdir, Dream Evil açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru