Sun . 20 Feb 2020
RU | UK | KK | BE | EN |

Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü

drama dizilerinde en iyi yönetmenlik emmy ödülü selena
Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü'ne aday gösterilenler ve ödülü kazananların listesi.

Konu başlıkları

  • 1 Kazananlar
    • 1.1 Bir Drama Dizisinin Tek Programında En İyi Yönetmenlik
    • 1.2 Dramada En İyi Yönetmenlik Başarısı
    • 1.3 Dramada En İyi Yönetmenlik
    • 1.4 Bir Drama Dizisinde En İyi Yönetmenlik
  • 2 1980'ler
  • 3 1990'lar
  • 4 2000'ler

Kazananlar

Bir Drama Dizisinin Tek Programında En İyi Yönetmenlik

  • 1959: Jack Smight – Alcoa-Goodyear Theatre (NBC)

Dramada En İyi Yönetmenlik Başarısı

  • 1960: Robert Mulligan – The Moon and Sixpence (NBC)
  • 1961: George Schaefer – Hallmark Hall of Fame Macbeth (NBC)
  • 1962: Franklin Schaffner – The Defenders (CBS)
  • 1963: Stuart Rosenberg – The Defenders (CBS)
  • 1964: Tom Gries – East Side/West Side (CBS)
  • 1965: Paul Bogart – The Defenders
  • 1966: Sydney Pollack – Bob Hope Presents the Chrysler Theatre (NBC)
  • 1967: Alex Segal – Death of a Salesman (CBS)
  • 1968: Lee H. Katzin – Mission: Impossible (CBS)
  • 1969: David Greene – The People Next Door (CBS)
  • 1970: Paul Bogart – Shadow Game (CBS)
  • 1971: Daryl Duke – The Bold Ones: "The Senator" (NBC)
  • 1971: Fielder Cook – The Price (NBC)
  • 1972: Alexander Singer – The Bold Ones: "The Lawyers" (NBC)
  • 1972: Tom Gries – The Glass House (CBS)
  • 1973: Jerry Thorpe – Kung Fu (ABC)
  • 1973: Joseph Sargent – The Marcus-Nelson Murders (CBS)

Dramada En İyi Yönetmenlik

  • 1974: John Korty – The Autobiography of Miss Jane Pittman (CBS)
  • 1974: Robert Butler – The Blue Knight NBC

Bir Drama Dizisinde En İyi Yönetmenlik

  • 1975: Bill Bain – Upstairs, Downstairs (PBS)
  • 1976: David Greene – Rich Man, Poor Man (ABC)
  • 1977: David Greene – Roots (ABC)
  • 1978: Marvin J. Chomsky – Holocaust (NBC)
  • 1979: Jackie Cooper – The White Shadow (CBS)

1980'ler

  • 1980: Lou Grant: "Cop" - Roger Young (CBS)
  • 1981: Hill Street Blues: "Hill Street Station" - Robert Butler (NBC)
  • 1982: Fame: "To Soar and Never Falter" - Harry Harris (NBC)
  • 1983: Hill Street Blues "Life in the Minors" - Jeff Bleckner (NBC)
  • 1984: Hill Street Blues: "Goodbye, Mr. Scripps" - Corey Allen (NBC
  • 1985: Cagney & Lacey: "Heat" - Karen Arthur (CBS)
  • 1986: Cagney & Lacey: "Parting Shots" - Georg Stanford Brown (CBS)
  • 1987: L.A. Law: "Pilot" - Gregory Hoblit (NBC)
  • 1988: St. Elsewhere: "Weigh In, Way Out" - Mark Tinker (NBC)
  • 1989: Tanner '88: "The Boiler Room" - Robert Altman (HBO)

1990'lar

  • 1990: Equal Justice: "Promises to Keep" - Thomas Carter (ABC)
  • 1990: Thirtysomething: "The Go-Between" - Scott Winant (ABC)
    • L.A. Law: "Noah's Bark" - Win Phelps (NBC)
    • L.A. Law: "The Last Gasp" - Rick Wallace (NBC)
    • Twin Peaks: "Pilot" - David Lynch (ABC)
  • 1991: Equal Justice: "In Confidence" - Thomas Carter (ABC)
    • China Beach: "You, Babe" - Mimi Leder (ABC)
    • Cop Rock: "Pilot" - Gregory Hoblit (ABC)
    • L.A. Law: "God Rest Ye Murray Gentleman" - Tom Moore (NBC)
  • 1992: I'll Fly Away: "All God's Children" - Eric Laneuville (NBC)
    • China Beach: "Rewind" - Mimi Leder (ABC)
    • L.A. Law: "Say Goodnight Gracie" - Rick Wallace (NBC)
    • Northern Exposure: "Seoul Mates" - Jack Bender (CBS)
    • The Trials of Rosie O'Neill: "Heartbreak Hotel" - Nancy Malone (CBS)
  • 1993: Homicide: Life on the Street: "Gone for Goode" - Barry Levinson (NBC)
    • I'll Fly Away: "Until Tomorrow" - Eric Laneuville (NBC)
    • Law & Order: "Conspiracy" - Edwin Sherin (NBC)
    • Sirens: "What We Talk About When We Talk About Love" - Robert Butler (ABC)
    • Sisters: "Crash and Born" - Nancy Malone (NBC)
    • The Young Indiana Jones Chronicles: "Northern Italy, 1918" - Bille August (ABC)
  • 1994: NYPD Blue: "Tempest in a C-Cup" - Daniel Sackheim (ABC)
    • Lois & Clark: The New Adventures of Superman: "Pilot" (ABC)
    • NYPD Blue: "Guns 'N Rosaries" - Charles Haid (ABC)
    • NYPD Blue: "Pilot" - Gregory Hoblit (ABC)
    • NYPD Blue: "True Confessions" - Michael M. Robin (ABC)
  • 1995: ER: "Love's Labor Lost" - Mimi Leder (NBC)
    • Chicago Hope: "Brain Salad Surgery" - Lou Antonio (CBS)
    • ER: "Pilot" - Rod Holcomb (NBC)
    • My So-Called Life: "Pilot" - Scott Winant (ABC)
    • NYPD Blue: "Innuendo" - Mark Tinker (ABC)
  • 1996: Chicago Hope: "Leave of Absence" - Jeremy Kagan (CBS)
    • ER: "The Healers" - Mimi Leder (NBC)
    • ER: "Hell and High Water" - Christopher Chulack (NBC)
    • Murder One: "Chapter One" - Charles Haid (ABC)
    • NYPD Blue: "Blackboard Jungle" - Mark Tinker (ABC)
  • 1997: NYPD Blue: "Where's Swaldo?" - Mark Tinker (ABC)
    • ER: "Fear of Flying" - Christopher Chulack (NBC)
    • ER: "Last Call" - Rod Holcomb (NBC)
    • ER: "Union Station" - Tom Moore (NBC)
    • The X-Files: "Musings of a Cigarette Smoking Man" - James Wong (FOX)
  • 1998: Brooklyn South: "Pilot" - Mark Tinker (CBS)
  • 1998: NYPD Blue: "Lost Israel, Part II" - Paris Barclay (ABC)
    • Chicago Hope: "Brain Salad Surgery" - Bill D'Elia (CBS)
    • ER: "Ambush" - Thomas Schlamme (NBC)
    • The X-Files: "The Post-Modern Prometheus" - Chris Carter (FOX)
  • 1999: NYPD Blue: "Hearts and Souls" - Paris Barclay (ABC)
    • Law & Order: "Empire" - Matthew Penn (NBC)
    • Law & Order/Homicide: Life on the Street: "Sideshow, Parts I & II" (NBC)
    • The Sopranos: "Pilot" - David Chase (HBO)

2000'ler

  • 2000: The West Wing: "Pilot" - Thomas Schlamme (NBC)
    • ER: "All in the Family" - Jonathan Kaplan (NBC)
    • ER: "Such Sweet Sorrow" - John Wells (NBC)
    • The Sopranos: "Funhouse" - John Tiffin Patterson (HBO)
    • The Sopranos: "The Knight in White Satin Armor" - Allen Coulter (HBO)
  • 2001: The West Wing: "In the Shadow of Two Gunmen" - Thomas Schlamme (NBC)
    • ER: "The Visit" - Jonathan Kaplan (NBC)
    • The Sopranos: "Amour Fou" - Tim Van Patten (HBO)
    • The Sopranos: "Pine Barrens" - Steve Buscemi (HBO)
    • The Sopranos: "University" - Allen Coulter (HBO)
    • The West Wing: "Shibboleth" - Laura Innes (NBC)
  • 2002: Six Feet Under: "Pilot" - Alan Ball (HBO)
    • 24: "12:00AM - 1:00AM" - Stephen Hopkins (FOX)
    • The Shield: "Pilot" - Clark Johnson (FX)
    • The West Wing: "The Indians in the Lobby" - Paris Barclay (NBC)
    • The West Wing: "Posse Comitatus" - Alex Graves (NBC)
  • 2003: The West Wing: "Twenty Five" - Christopher Misiano (NBC)
    • 24: "10:00PM - 11:00PM" - Ian Toynton (FOX)
    • Six Feet Under: "Nobody Sleeps" - Alan Poul (HBO)
    • The Sopranos: "Whoever Did This" - Tim Van Patten (HBO)
    • The Sopranos: "Whitecaps" - John Tiffin Patterson (HBO)
  • 2004: Deadwood: "Pilot" - Walter Hill (HBO)
    • ER: "The Lost" - Christopher Chulack (NBC)
    • Nip/Tuck: "Pilot" - Ryan Murphy (FX)
    • The Sopranos: "Irregular Around the Margins" - Allen Coulter (HBO)
    • The Sopranos: "Long Term Parking" - Tim Van Patten (HBO)
  • 2005: Lost: "Pilot - J.J. Abrams (ABC)
    • CSI: Crime Scene Investigation: "Grave Danger" - Quentin Tarantino (CBS)
    • Deadwood: "Complications" - Gregg Fienberg (HBO)
    • Grey's Anatomy: "A Hard Day's Night" - Peter Horton (ABC)
    • Huff: "Crazy, Nuts and All Fucked Up" - Scott Winant (Showtime)
    • Rescue Me: "Pilot" - Peter Tolan (FX)
    • The West Wing: "2162 Votes" - Alex Graves (NBC)
  • 2006: 24: "7:00AM-8:00AM" - Jon Cassar (FOX)
    • Big Love: "Pilot" - Rodrigo Garcia (HBO)
    • Lost: "Live Together, Die Alone" - Jack Bender (ABC)
    • Six Feet Under: "Everyone's Waiting" - Alan Ball (HBO)
    • The Sopranos: "Join the Club" - David Nutter (HBO)
    • The Sopranos: "Members Only" - Tim Van Patten (HBO)
    • The West Wing: "Election Day, Part 1" - Mimi Leder (NBC)
  • 2007: The Sopranos: "Kennedy and Heidi" - Alan Taylor (HBO)
    • Battlestar Galactica: "Exodus, Part 2" - Félix Enríquez Alcalá (Sci-Fi)
    • Boston Legal: "Son of the Defender" - Bill D'Elia (ABC)
    • Friday Night Lights: "Pilot" - Peter Berg (NBC)
    • Heroes: "Genesis" - David Semel (NBC)
    • Lost: "Through the Looking Glass" - Jack Bender (ABC)
    • Studio 60 on the Sunset Strip: "Pilot" - Thomas Schlamme (NBC)
  • 2008: House: "House's Head" - Greg Yaitanes (FOX)
    • Boston Legal: "The Mighty Rogues" - Arlene Sanford (ABC)
    • Breaking Bad: "Pilot" - Vince Gilligan (AMC)
    • Damages: "Pilot" - Allen Coulter (FX)
    • Mad Men: "Smoke Gets in Your Eyes" - Alan Taylor (AMC)
  • 2009: ER: "And in the End..." - Rod Holcomb (NBC)
    • Battlestar Galactica: "Daybreak, Part 2" - Michael Rymer (SyFy)
    • Boston Legal: "Made in China/Last Call" - Bill D'Elia (ABC)
    • Damages: "Trust Me" - Todd A. Kessler (FX)
    • Mad Men: "The Jet Set" - Phil Abraham (AMC)

drama dizilerinde en iyi yönetmenlik emmy ödülü selena


Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü Hakkında Bilgi

Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü


  • user icon

    Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü beatiful post thanks!

    29.10.2014


Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü
Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü
Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü konusunu görüntülemektesiniz.
Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü nedir, Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü kimdir, Drama Dizilerinde En İyi Yönetmenlik Emmy Ödülü açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Just Dance

Just Dance

"Just Dance", Amerikalı şarkıcı Lady Gaga'nın çıkış şarkısı. 8 Nisan 2008'de The Fame albümünün ilk ...
Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Efeler

Zeytinköy, Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı bir mahalle. Efeler'in mahalleleri ...
Mersin İdman Yurdu A2

Mersin İdman Yurdu A2

Şu anki sezon Mersin İdman Yurdu, 1925 yılında Mersin'de kurulan Türk spor kulübüdür.Taraftar gru...
Ersin Kuruel

Ersin Kuruel

Ersin Kuruel d 9 Temmuz 1971; Erfelek, Sinop Türk profesyonel güreşçi 2002 - 2009 yılları arasında r...