Doğanay Samuray


Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Türk Arama Motoru:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Bu madde Mayıs 2013 tarihinden bu yana işaretli olarak durmaktadır.

Bülent Doğanay Samuray;

20 Şubat 1958'de İstanbul'da doğdu. 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır. Palmet Şirketler Grubu kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Üniversiteden sonra çalışmaya başladığı bir inşaat şirketi ile iş yaşamı başladı ve kısa sürede üst düzey yöneticiliğe yükseldi. Askerlik görevinin ardından kendi şirketi Palmet Metal'i kurarak Palmet Şirketler Grubunun ilk adımını attı. Ardından hassa klima, IT ve Telekominikasyon alanlarında da faaliyetlere başlayarak Palmet Mühendisliği kuran Doğanay Samuray, enerji piyasası ile ilgili öngörüleriyle yaptığı fizibilite çalışmalarının nihayetinde, 2003 yılında EPDK tarafından yapılan doğalgaz dağıtım lisans ihalelerini kazanarak, Erzurum (Palen) ve Gebze (Palgaz) bölgelerinin doğalgaz dağıtım faaliyetlerine başladı.

Ardından elektrik üretimi ve enerji satışı ile ilgili faaliyetlere de hız veren Samuray'ın sahibi olduğu Şirketler Grubu bugün, doğalgaz dağıtımı, doğalgaz ithalatı (LNG), doğalgaz toptan satışı, elektrik üretimi (Delta,Ales) ve perakende elektrik satışı ile enerji sektörünün öncü gruplarından biri haline gelmiştir.



Doğanay Samuray Hakkında Bilgi


Doğanay Samuray
Doğanay Samuray

Doğanay Samuray Hakkında Video


Doğanay Samuray konusunu görüntülemektesiniz.
Doğanay Samuray nedir, Doğanay Samuray kimdir, Doğanay Samuray açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video