Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor


Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kurulan bir futbol takımıdır. TFF 3. Lig'de mücadele etmektedir. 15 Nisan 2007 tarihinde TFF 3. Lig'de Aksarayspor'la deplasmanda beraber kalıp ligin bitimine 2 hafta kala şampiyon olmuştur.

Son yıllarda yapmış olduğu transferler sayesinde, TFF 2. Lig'e rahatlıkla çıkmayı başardı. Diyarbakır'ın Diyarbakırspor'dan sonra ikinci büyük takımı olan Diskispor Kulübü, diğer takımlardan farklı olarak birçok projeyi hayata geçirerek kentte bulunan gençleri ve çocukları spor yapmaya teşvik etmektedir.

2009-10 sezonu sonunda tekrar TFF 3. Lig'e düştü. 2010-11 sezonunda kulübün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diskispor olan ismi Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor olarak değiştirildi.

19 Mayıs 2013 te yapılan kongre'de kulübün sarı kırmızı olan renkleri Diyarbakırspor'un da renkleri olan yeşil kırmızı olarak değiştirilmiştir.[1]

Lig mücadeleleri

  • 2. Lig: 2002-2010, 2013-
  • 3. Lig: 2010-2013

Kaynakça

  1. ^ "Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un renkleri değişti!". http://www.ajansspor.com/futbol/tff3lig1/h/20130520/diyarbakir_bbnin_renkleri_degisti.html?ref=rss. 


Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Hakkında Bilgi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Hakkında Video


Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor konusunu görüntülemektesiniz.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor nedir, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kimdir, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video