Despina Olimpiu


Despina Olimpiu (Yunanca: Δέσποινα Ολυμπίου; 17 Ekim 1975, Limasol), Kıbrıslı Rum şarkıcı. İsveç'in Malmö şehrinde gerçekleştirilmesi planlanan 2013 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Kıbrıs'ı "An me timase" adlı şarkıyla temsil edecektir.[1]

Biyografi

Despina Olimpiu, 17 Ekim 1975 tarihinde, Kıbrıs'ın Limasol şehrinde dünyaya geldi. Yaşamının ilk yıllarında, amatör olarak, müzik ile ilgilenmeye başladı. Vokalin yanı sıra Olimpiu, Londra Trinity College'de piyano ve solfej okudu. 1992 yılında, Kıbrıs'ta, profesyonel müzik yaşamına başladı. 1993 yılının sonlarına doğru Atina'ya taşındı. Burada, ilk olarak John Parian ile çalıştı ve onu Haris Aleksiu, Dimitris Mitrapanos, Manolis Litakis ve Mihalis Haciyannis gibi ünlü isimler izledi.

2000 yılında "Ton Matyon su i Kalimera" isimli ilk albümünü yayınladı. Mihalis Haciyannis ile Yunanistan ve ülke dışında konserler verdi. Albümün ilk teklisi "Vale Musiki", Yunanistan'da yirmi beş binin üzerinde kopya sattı.

Kaynakça

  1. ^ "Cyprus: Despina Olympiou internally selected in 2013". Escdaily. 23 Ocak 2013. http://www.escdaily.com/cyprus-despina-olympiou-internally-selected-in-2013/. 
Önce gelen:
"La La Love"
ile İvi Adamu

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Kıbrıs

2013
Sonra gelen:


Despina Olimpiu Hakkında Bilgi

Despina Olimpiu

Despina Olimpiu
Despina Olimpiu

Despina Olimpiu Hakkında Video


Despina Olimpiu konusunu görüntülemektesiniz.
Despina Olimpiu nedir, Despina Olimpiu kimdir, Despina Olimpiu açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru