Daja Yavaşaryan


Daja Yavaşaryan (Ermenice: Դաղա Յավասհարիան ), 14 Ağustos 1981 doğumlu Ermeni kemancıdır

Konu başlıkları

  • 1 İlk gençliği
  • 2 Juilliard
  • 3 Şimdiki hayatı
  • 4 Sözler

İlk gençliği

Yavaşaryan Erivan, Ermenistan'da doğdu. Aram (babası) ve Lilit (annesi) Yavaşaryan St. Petersburg Senfoni Orkestrasında profesyonel müzisyenlerdiler. 5 yaşında, Yavaşaryan ve ailesi Los Angeles, Kaliforniya'ya taşındılar. Müzik aşkının geliştiği yer Amerika oldu. Aram oğuluna her gün keman dersi verdi. Genç Yavaşaryan hızla ilerledi ve ilk konçerto yarışmasını 14 yaşındayken, Çaykovski'nin Keman Konçertosu'ndaki dikkat çekici başarısıyla kazandı. Ardından lisenin baş kemancısı oldu ve Julliard School'a kabul edildi.

Juilliard

Juilliard'ta Yavaşaryan babasının izinden gitti. Aram Yavaşaryan da Juilliard'da talebeydi ve önceden Ermeni kemancı İvan Galamian'la çalışmıştı. Yavaşaryan babası kadar başarılı olmaya kararlıydı. Daja akademinin en iyi kemancısı olmak için her gün 7-8 saat keman çalıştı. Üçüncü senesinde Yavaşaryan Julliart'ın baş kemancısı oldu. Mesleğinde uzmanlaştı; kusursuz tekniği ve nefis yorumuyla eğitmenlerinin saygısını kazandı.

Şimdiki hayatı

Daja Yavaşaryan şimdi solo kemancıdır. Meşhur orkestralarla (Houston Semfoni Orkestrası, Detroit Senfoni Orkestrası, Los Angeles Senfoni Orkestrası ve New York Senfoni Orkestrası) konser vermiştir. Hem de kuartetlerle çalmıştır. Yavaşaryan, Joshua Bell'le, Nigel Kennedy'le, Gil Shaham'la, ve Hilary Hahn'la, meşhur bir kemancı oldu.

Sözler

  • Bana keman çalarsan sana kim olduğunu söyleyebilirim.
  • Müzik, en derin korkularımızla yüzleşmemize yardım edebilir ve en büyük sevinçlerimizi ifade edebilir.


Daja Yavaşaryan Hakkında Bilgi


Daja Yavaşaryan
Daja Yavaşaryan
Daja Yavaşaryan konusunu görüntülemektesiniz.
Daja Yavaşaryan nedir, Daja Yavaşaryan kimdir, Daja Yavaşaryan açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru