Conan (TV programı)


Conan, Amerika Birleşik Devletleri'nin TBS kanalında haftanın dört günü yayınlanan bir late-night talk show programıdır. Bir saatlik program 8 Kasım 2010'da yayın hayatına başladı. Sunucusu yazar ve komedyen Conan O'Brien'dır. O'Brien 16 yıl boyunca NBC'de Late Night with Conan O'Brien ile ekrana geldi. Sonrasında The Tonight Show'u devraldı. Ancak yedi ay sonra Jay Leno programa döndü.

Geleneksel bir late-night talk show'u olan Conan'da güncel haberler, politikacılar, ünlüler ve zaman zaman şovun kendisi mizah konusu olmaktadır. Program genelde Conan O'Brien'ın son haberlerden bahsettiği ve zaman zaman sidekick'i Andy Richter ile paslaşarak sürdürdüğü bir monolog ile başlamaktadır. Programın ikinci kısmında oyuncular, sanatçılar, medya kişilikleri ya da politikacılar arasından seçilen iki konukla yapılan birer söyleşinin ardından bir müzik ya da stand-up komedi performansı ile program sona ermektedir.

Ocak 2010'da The Tonight Show with Conan O'Brien yedi aydır yayındaydı. NBC Jay Leno'nun eski saatine taşınacağını ve O'Brien'ın programının gece yarısına itileceğini duyurdu. Yaşanan kısa süreli anlaşmazlıkların ardından NBC, 45 milyon dolar ödenerek O'Brien'ın kanalla ilişkisinin sonlandırıldığını açıkladı. O'Brien birkaç ay sonra internette gördüğü büyük desteğin de etkisiyle The Legally Prohibited from Being Funny on Television Tour adında bir turneye çıktı. O'Brien'ın Kasım ayında TBS'te olacağı turnenin ilk günü duyuruldu.

Conan, TBS'te pazartesiden perşembeye haftanın dört günü doğu saati ile 23.00'te yayınlanmaktadır ve ardından yapımcılığını O'Brien'ın yapımcılık şirketi Conaco'nun üstlendiği The Pete Holmes Show ekrana gelmektedir. Komedyen ve oyuncu Andy Richter programın anonsçusu olarak O'Brien'a eşlik etmektedir. Programın orkestrası uzun süredir O'Brien'ın programlarında yer alan Jimmy Vivino and the Basic Cable Band'dir. Gruptan ayrılan Max Weinberg'in yerine Jimmy Vivino yeni grup lideri ve önceki yıllarda zaman zaman Weinberg'in yerine bakan James Wormworth yeni davulcu olarak yer almaktadır.

1 Nisan 2013'te TBS, programın sözleşmesinin Kasım 2015'e kadar uzatıldığını duyurdu.[3]

Konu başlıkları

 • 1 Bölümler
 • 2 Ayrıca bakınız
 • 3 Kaynakça
 • 4 Dış bağlantılar

Bölümler

Ana madde: Conan bölümleri listesi

Ayrıca bakınız

 • Conan O'Brien
 • Late Night with Conan O'Brien
 • The Tonight Show with Conan O'Brien

Kaynakça

 1. ^ a b "First Week of Conan Attracts Large Audience of Young Viewers". Turner Newsroom. 2010-11-12. http://news.turner.com/article_display.cfm?article_id=5460. Erişim tarihi: 2010-11-13. 
 2. ^ Gorman, Bill (2010-05-19). "TNT, TBS Unveil New Programming, Including Conan O’Brien Premiere Date". TV by the Numbers. http://tvbythenumbers.zap2it.com/2010/05/19/tnt-tbs-unveil-new-programming-including-conan-obrien/51846. Erişim tarihi: 2011-02-12. 
 3. ^ [1]. Variety.com. Erişim tarihi: 2013-04-01.

Dış bağlantılar

 • Conan
 • Internet Movie Database'te Conan
 • TV.com'da Conan (İngilizce)


Conan (TV programı) Hakkında Bilgi

Conan (TV programı)

Conan (TV programı)
Conan (TV programı)

Conan (TV programı) Hakkında Video


Conan (TV programı) konusunu görüntülemektesiniz.
Conan (TV programı) nedir, Conan (TV programı) kimdir, Conan (TV programı) açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru