ChobitsTV anime Yönetmen Morio Asaka Stüdyo Madhouse Kanal Animax, TBS, BS-I Gösterim 2 Nisan 2002-24 Eylül 2002 Bölüm sayısı 26 OVA Yönetmen Morio Asaka Stüdyo Madhouse Bölüm sayısı 1 (27. bölüm) Yayın tarihi Chii

Chobits ((ちょびっツ, Chobittsu?), CLAMP tarafından çizilen Japon manga ve anime serisidir. CLAMP’in diğer çalışmalarına zıt olarak Chobits; seinen, özellikle de sihirli kız arkadaş türünden bir seridir. Manga, Angelic Layer ile aynı evrene kurulmuştur ve Angelic Layer’dan birkaç yıl sonrasını konu alır.

Tanıtım

Hideki üniversite okumak için bir köyden Tokyo'ya gelen bir öğrencidir. Tokyo'ya geldiğinde etrafa çok yabancı kalır. Herkesin yanında bir kız olduğunu fark eder fakat bu kızların başından bir şey çıkmaktadır. Hideki, sonraları etrafından, bunların birer robot olduğunu öğrenir. Kendisi de bir tane almayı çok ister fakat parası yoktur. Bir gün vine giderken çöpte bir robot görür. Onu evine alır. Robotun tek diyebildiği "Chii"dir... Hideki ona chii adını verir. O sıralar ortalıkta "Chobitler" dedikodusu dolaşmaktadır. Acaba yavaş yavaş her şeyi öğrenen ve dedikodudaki gibi duyguları olan chii, bir chobit midir? Hideki, chii'nin geçmişini araştırmaya başlar...

Karakterler

Chii:

Tek diyebildiği chii olduğu için hideki ona chii adını vermiştir.Chii dişi bir Persecom'dur. Hideki tarafından bulunur,sahibi Hideki'dir. Ancak diğer Persecom'lardan çok büyük bir farkı vardır: Öğrenebilmekte ve kendi kendine düşünebilmektedir.Hideki'nin arkadaşı onun Chobits serisinden olduğunu düşünür ve geçmişini araştırmaya başlar..

Hideki:

Hideki 18 yaşında bir üniversite öğrencisidir. Japonyanın bir köyünden okumak için Tokyoya gelmiştir. Geceleri bir pubda part-time çalışarak geçimi sağlamaktadır. Persecomlardan hiç anlamamasına rağmen, en çok istediği şey bir persecomdur. Bir insanın olabileceği kadar tembel, fakir, sapık ve aynı zamanda utangaçtır.

Shimbo Hiroshi

Hideki'nin en iyi arkadaşıdır.Hideki'nin sınıf arkadaşıdır ve Sumomo adlı küçük bir persecom'u vardır. Shimbo, Hideki'ye Chii'nin kim olduğunu bulmada yardım eder. Öğretmeni olan Takako Shimizu'den çok hoşlanmaktadır..(spoiler:(eğer izlemediyseniz bu satırı atlayın) en sonunda Shimizu-sensei ile evden kaçarlar.)

Chitose Hibiya

Bilgisayardan çok iyi anlayan biridir. Hideki'nin komşusu-aynı zamanda apartman yöneticisidir. Çok arkadaş canlısı bir kadındır.Hideki'ye çok yardımcı olamuştur, Chii'ye birçok giysi vermiştir, Hideki'nin sapıklıklarından korkmaz ve çoğu zaman ona yemek götürür.Aslında en başta bilinmese de,Chii'nin geçmişini bilmekte ve içinde yer almaktadır.

Bölüm Listesi

 1. Chii Awakens
 2. Chii goes out
 3. Chii Memorizes
 4. Chii Goes Shopping
 5. Chii Discovers
 6. Chii is in Trouble
 7. Chii Works
 8. Chii is Bewildered
 9. Shinbo and Sumomo talk
 10. Chii buys
 11. Chii encounters
 12. Chii tests
 13. Chii plays
 14. Chii goes to the ocean
 15. Chii entertains guests
 16. Chii doesn`t do anything
 17. Chii manages
 18. Minoru and Yuzuki talk
 19. Chii helps out
 20. Chii is gone
 21. Chii waits
 22. Chii Hopes
 23. Chii Answers
 24. Chii Changes Clothes
 25. Chii Decides
 26. A Person Only For ChiiChobits Hakkında Bilgi

Chobits

Chobits
Chobits

Chobits Hakkında Video


Chobits konusunu görüntülemektesiniz.
Chobits nedir, Chobits kimdir, Chobits açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video