Thu . 19 Jan 2019

Çello rock

cello rock stop, cello rock music
Çello Rock veya Çello Metal rock müzik ve heavy metal müziğin alt türlerinin karakterize edilmesiyle (çellonun yanı sıra diğer yaylı müzik aletleriyle de yapılabilir.Keman ve Viyola gibi)elektro gitar, elektro bass gitar ve davul gibi daha geleneksel rock müzik aletleri yerine çello kullanımıyla yapılmaktadır.

Çello, genellikle üç veya daha fazla, ses, ritim oluşturmak için kullanılan gruplar halinde ve dokusu rock müzik benzeri, ancak belirgin farklı tınılar ve çello (özellikle) ve diğer aletler ile yapılır. Çello ve diğer telli çalgılar seslerinden dolayı elektro gitarı taklit ederek benzer bir ses çıkarabilirler.Ve genellikle Rock müzikte kullanılan rock tarzı aletlerle ve vokallerle beraber kullanılabilirler.

Çello Rock grupları

 • Rasputina : 1992 yılında Brooklyn, New York'ta kurulmuştur.Grup iki çellist, şarkı yazarı ve vokalist Melora Creager ve davulcu Jonathon TeBeest oluşur.Marilyn Manson için 2002 yılında kurulmuştur. Tarzları genel olarak Çello Rock, Gothic Rock ve Indie'dir.
 • Apocalyptica : 1993 yılında kurulmuş Finli dörtlü. Başta Metallica coverları yapan grup şimdi kendi heavy metal şarkılarını çalmaktadırlar.İlk albümlerinin adları da "Plays Metallica by Four Cellos" tur yani Metallica'dan gelmektedir. Grup üyeleri Eicca Toppinen (Çello) , Paavo Lötjönen (Çello), Perttu Kivilaakso (Çello) ve Mikko Sirén'dir (Davul). Mikko Sirén gruba sonradan dahil edilmiştir. Tarzları Çello Rock ve Heavy Metal'dir.
 • Primitivity : 2000 yılında kurulmuştur Amerika, Washington, D.C. de kurulmuştur.Başlarda Megadeth coverları yapmışlardır.
 • Judgement Day : 2002 yılında San Franciscoda kurulmuştur. Grup üyeleri Anton Patzner (Keman), Lewis Patzner (Çello) ve Jon Bush'tur (Davul).
 • A Collective of Dirt : 2007 yılının sonlarına doğru Olympia, Washington'da kurulmuştur.Çello ve keman birleşimiyle hızlı punk tarzında ve scream vokallerle birleşmiş bir tarzları vardır.
 • Hyperion: 2002 yılında Ostrav, Çek Cumhururiyeti'nde yaptıkları iki demoları ve tam albümleri "Monochrome" u piyasaya sürdüler. Hyperion Sepultura'dan Iquisition Symphony, Metallica'dan Nothing Else Matters ve Unforgiven'ı coverlamıştır.

Aynı zamanda gruplara çellistler de eşlik etmektedir.Bazı gruplarda şarkılarda çello grubun bir parçasıymış gibi eşlik edebilir. Çoğunlukla çellolar gurubun tam zamanlı üyesi değildir ama sadece kendine has şarkılarda kullanılır ve bazı gruplarda çellolar grubun tam zamanlı üyesi de olabilir.Örnek olarak The Walla Recovery, şarkıcı Poe (ft.çellist Cameron Stone) Tarja Turunen (ft. Max Lilja eski Apocalyptica üyesi), Hevein (aynı zamanda ft.Max Lilja) verilebilir.

cello rock, cello rock america got talent, cello rock and roll, cello rock band, cello rock concert, cello rock group, cello rock music, cello rock songs, cello rock stop, cello rockers


Çello rock Hakkında Bilgi

Çello rock


 • user icon

  Çello rock beatiful post thanks!

  29.10.2014


Çello rock
Çello rock
Çello rock konusunu görüntülemektesiniz.
Çello rock nedir, Çello rock kimdir, Çello rock açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Rastgele Yazılar

Galatasaray (erkek voleybol takımı)

Galatasaray (erkek voleybol takımı)

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, (Şimdiki adı: Galatasaray FXTCR Erkek Voleybol Takımı) Galatasara...
Hicaz Kolordusu (Osmanlı)

Hicaz Kolordusu (Osmanlı)

Hicaz Kolordusu veya Hicaz Grubu, Osmanlı İmparatorluğu tarafından I. Dünya Savaşı sırasında kurulmu...
Göllü, Artuklu

Göllü, Artuklu

Göllü, Mardin ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Köyümüz Mardin' in güneyinde 8 kilometre uzak...
Macera Kadını

Macera Kadını

Macera Kadını, Bülent Oran'ın senaryosunu yazdığı, Arşavir Alyanak'ın yönettiği 1964 yapımı Türk fil...