Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi


Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilkent Üniversitesi bünyesinde yer alan 9 fakülteden biri.

Bilkent Üniversitesi bünyesinde kurulan ilk fakültelerden biri olan mühendislik fakültesi Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, |Endüstri Mühendisliği ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'ni kapsar.

Dekanlığını Prof. Levent Onural'ın yürüttüğü fakülte her yıl 575 lisans öğrencisinin yanında, makine, endüstri, bilgisayar ile elektrik ve elektronik mühendisliği alanlarında lisansüstü (M.S., Ph.D.) düzeyde öğrenci de kabul eder.

Fakültenin lisans öğrencileri eğitimlerinin ilk yıllarda bölümleri farketmeksizin matematik, bilgisayar bilimi, fizik ve kimya gibi ortak dersler alırken, ilerleyen yıllarda bölümlerine özgü derslerin yoğunluğu programda baskın olan kısmı oluşturur. Mühendislik disiplinine yönelik bu programın yanında öğrencilere felsefe, edebiyat ve tarih gibi alanlarda temel bir birikim oluşturma amacıyla, beşeri bilimler ve sosyal bilimlere yönelik dersler de öğrencilere şart koşulur.

Psikoloji, fizik, kimya, moleküler biyoloji gibi alanlarla ortak projelerde yer alarak, disiplinlerarası çalışmalar yapan fakültenin üniversite bünyesinde yer aldığı projeler arasında BilUzay (Bilkent Üniversitesi Uzay Teknolojileri Araştırma Merkezi) , UNAM (Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi), Nanotam (Nanoteknoloji Araştırma Merkezi) ve UMRAM (Ulusal Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi) sayılabilir.

Dış bağlantılar

  • Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi resmi sitesi


Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Hakkında Bilgi

Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Hakkında Video


Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi konusunu görüntülemektesiniz.
Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi nedir, Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi kimdir, Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru