Sophia Y. Drucker

Sophia Y. Drucker (7 Ocak 1907, Kopys, Gorki ilçesinde, Mogilev ili - 1984, Minsk, Beyaz Rusya) - Belarus şarkıcı (dramatik soprano). Belarus Halk Sanatçısı (1955).
Biyografi In 1930 Belarus Müzik Koleji'nden mezun oldu. Pİ Tikhonov Belarus Konservatuarı Vokal - 1930-32 yılında 1932-36 yılında, Opera ve Bale Belarus stüdyoda okudu. O P. Banachych yönünde (1930-1933) kapsamında opera Belarus Opera stüdyosu ve Balesi Sanatçısı düzeldi. Daha önce VA Tsvetkov çalıştı. Devlet Opera solisti ve BSSR Bale Tiyatrosu - 1933-1941 ve 1944-1977 yılında. . İlk Belarus opera sanatçılarından One - 2. Dünya Savaşı sırasında, o Yaratıcılığın
Drucker
Vitebsk bölge partizanları önünde gerçekleştirilen cephe konser tugayı çalışmalarına katıldı, Saratov Opera ve Bale Tiyatrosu'nda seslendirdi. Beyaz milli operada rollerin ilk icracı - Avginya (AV Bogatirev "Polesie ormanlarında"), Maria ( "MIHAS Podgorni'nin" EK Tikotskogo) Rogneda Yanovna ( "Dikenli Gül" Yu.V.Semenyaki). opera klasikleri iyi oyun: (Alexander Borodin "Prens İgor") Yaroslavna, Natasha ( "Denizkızı" Dargomyzhsky), Maria (PI Çaykovski tarafından "Mazeppa"), Aida (Giuseppe Verdi tarafından "Aida") ve diğ.


Соф'я Юр'еўна Друкер

Выпадковыя Артыкула

Брызент

Брызент

Брызе́нт (нідэрл.: presenning) — шчыльная льняная, паўільняная ці баваўняная тканіна, прапітана...
Маманты

Маманты

Mammuthus Brookes, 1828 Віды † Mammuthus africanavus (Arambourg, 1952) † Mammuthus armeniacu...
Зарудзеча

Зарудзеча

Зарудзеча — рака ў Глускім раёне Магілёўскай вобласці Беларусі, правы прыток ракі Пціч басейн Дняпра...
Янка Шутовіч

Янка Шутовіч

Янка (Іван Іосіфавіч) ШУТОВІЧ (24 студзеня 1904, в. Шутавічы, цяпер Смаргонскі раён Гродзенскай вобл...