Basshunter


Jonas Erik Altberg (22 Aralık 1984)Halmstad, ya da sahne adıyla Basshunter, İsveçli şarkıcı, söz yazarı ve DJ'dir. En çok "Boten Anna", "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA", "Now You're Gone" ve "All I Ever Wanted" adlı hit şarkılarıyla bilinmektedir. Basshunter'ın bugüne kadar yayımlanmış toplam 6 albümü vardır, ikisi Birleşik Krallık'ta yayımlandı. Geçenlerde, Birleşik Krallık teklisi, "Saturday", Temmuz 2010'da yayımlandı. Ayrıca, Ocak 2010 tarihinde Celebrity Big Brother adlı TV programına çıktı. Şarkısı "Sverige" aynı zamanda 2008 te Sjölunden'in Ulusal Gün şarkısı idi.

Basshunter bu yıl yayınlanacak dördüncü stüdyo albümünün üstünde çalışmaktadır.Yeni şarkısı, 'Calling Time', yakın zamanlarda canlı olarak Magaluf ve Club Cinema, Pompano Sahili, Florida'da söylenmiştir. 2012 yılın da yenilenen albümü Bass Machine üstün de çalışırken buradan Northern Light adında teklisi çıktı.

Yaşamı

Jonas Altberg Halmstad'ta doğdu.Ailesi ve genç kardeşi Joakim ile beraber Tylösand'ta yaşadı.Sahne "Basshunter" adı altında şarkı yapmaya 2002 de başladı, Fruity Loops kullanarak ilk abümleri The Old Shit(1999) ve The Bassmachine(2004) kendi web sitesinden yayımladı.Sonra DJ olarak çalışmaya başladı.Nisan 2006'da, Warner Music ile anlaşıp, ilk teklisi, "Boten Anna"yı çıkarttı.2007 de, "Now You're Gone" adlı şarkısını yeniden tekrar kaydedip yayımladı. 2007 de iken, Basshunter Now You're Gone albümünü çıkarıp 13 Temmuz 2008'de yayımladı.Özel yapım olan albümü Now You're Gone - The Album: Deluxe Edition 5 Nisan 2009'da yayımlandı.. Basshunter Celebrity Big Brother (Birleşik Krallık) final serisi bir yarışmacı olarak 3 Ocak 2010 tarihinde katıldı ve finalde dördüncü olarak yarışmadan ayrıldı.Basshunter'ın üçüncü stüdyo albümü olan, Bass Generation, 28 Eylül 2009'te yayımlandı. Basshunter'da Tourette Sendromu vardır.

Diskografisi

Stüdyo albümleri

  • LOL <(^^,)> (2006)
  • Now You're Gone – The Album (2008)
  • Bass Generation (2009)
  • The Early Bedroom Sessions (2012)
  • Calling Time (2013)


Basshunter Hakkında Bilgi


Basshunter
Basshunter

Basshunter Hakkında Video


Basshunter konusunu görüntülemektesiniz.
Basshunter nedir, Basshunter kimdir, Basshunter açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru