Aşk Bir Hayal


Aşk Bir Hayal Türk Drama televizyon dizisi.Dizinin başrollerinde Nehir Erdoğan, Orhan Kılıç, Emre Kızılırmak ve İpek Özkök vardır. Dizinin ilk bölümü 25 Eylül 2009 tarihinde ATV yayınlanmıştır. Son bölümü ise 5 Haziran 2011 de yayınlanmıştır. Dizi yayınlandığı dönemde kemik bir izleyici kitlesi oluşturmuş ve takip edilmiştir.

Konusu

Güneydoğu’da başlayan hikaye, terör, töre ve imkansız aşk üçgeninde destansı bir aşkı anlatıyor. Askerliğini asteğmen olarak Mardin’de yapan Altay ile bir aşiret liderinin kızı olan Asmin görür görmez aşık olurlar birbirlerine.Ancak Asmin'e olan karşılıksız aşkı hastalıklı bir şekilde olan Miran ağa ise bu aşkı bitirmek için elinden geleni yapacaktır ve asla Asmin'den vazgeçmeyecektir.

Oyuncular

Oyuncu Adı Karakteri Rolü Hakkında
Nehir Erdoğan Asmin Peyman Ağa’nın kızı. Adının anlamı ‘dağ çiçeği’. Ömrünün baharında bir genç kız… Asteğmen Altay ilk aşkı! Ama Doğu- Batı çekişmesinin kurbanı bir aşk bu! Ve Asmin gencecik yaşında bir gecede tüm ümitlerini, yaşama sevincini, hayata olan güvenini ve sevgisini kaybedecek.
Orhan Kılıç Miran Ağa Bin yıllık gelenek ve görenekleri kendi keyfi ve çıkarlarına göre yorumlayan bir adam. Asmin ve Altay’ın aşkının üstüne kara bir gölge gibi çökecek ve bu aşka geçit vermeyecek.
Emre Kızılırmak Altay Kendisini evladı gibi büyüten İstanbullu ailesine bağlı, başarılı, akıllı, pırıl pırıl bir genç… İstanbul’da yaşadığı rahat ve zengin hayatın ardından Güneydoğu’ya asker olarak gidince madalyonun öteki yüzüyle karşılaşır. Hayata bakışını bir anda değiştiren bu topraklardan bir kıza Asmin’e de aşkla bağlanacaktır.
İpek Özkök Nevin Altay’ı himaye eden ailenin kızı… Asmin’in karşıtı, bir metropol kızı. Bugüne kadar istediklerini hep elde etmiş, biraz da ailesi tarafından şımartılmış. En büyük isteği ise aynı evde büyüdüğü Altay’a sahip olmak!
Macit Sonkan Peyman Ağa Asmin’in babası… Bilinen güçlü ağalardan farklı olarak devletiyle birlikte hareket eden sağduyulu bir ağa! Çocukları Asmin ve Vahad’ı da bu zamana kadar aynı bilinçle yetiştirmiş örnek bir vatandaş.
Murat Ergun Gabriel Vahad’ın yakın arkadaşı Gabriel yöredeki bin yıllık Süryani toplumun en son torunlarından. Sevgi, saygı, dürüstlüğü ilke edinen Gabriel hayatın acımasız yüzüyle karşı karşıya kalacaktır.


Aşk Bir Hayal Hakkında Bilgi

Aşk Bir Hayal

Aşk Bir Hayal
Aşk Bir Hayal

Aşk Bir Hayal Hakkında Video


Aşk Bir Hayal konusunu görüntülemektesiniz.
Aşk Bir Hayal nedir, Aşk Bir Hayal kimdir, Aşk Bir Hayal açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru