Altplan


Alt plan herhangi bir hikaye veya ana kurgu için destekleyici bir yan hikaye veya ikincil bir kurgu koludur. Alt plan, zaman ve yerine göre veya konusal anlam içinde, ana kurguya bağlanabilir. Alt plan genellikle kahraman ya da antagonist dışında olan destekleyici karakterleri konu alır.

William Shakespeare'in IV. Henry eserinin II.Bölümü, ana kurgu olarak Henry'nin prens hali olan Hal dan kral hali olan Henry'e kadar büyümesini ve Fransız topraklarının fethini konu alır. Alt plan ise, savaşlara Falstaff'in katılımı ile ilgilidir. Falstaff ve Henry birkaç noktada karşılaşır ve Falstaff, Henry'nin tanıdığı birisi haline gelir ancak onun kurgusu ile Henry'nin kurgusu birbirine karışmaz. Aralarında tematik bir bağ olsa da, eylemsel bağa dönüşmez.

Alt plan, ana kurgudan, tüm hikayede daha az yer almasıyla, daha az önemli olayların oluşmasıyla, hikayenin bütününe daha az etki etmesiyle ve daha az önemli karakteri ortaya çıkarmasıyla ayrılır. Yapılarından dolayı genellikle kısa hikayelerde alp plan olmaz.Altplan Hakkında Bilgi


Altplan
Altplan

Altplan Hakkında Video


Altplan konusunu görüntülemektesiniz.
Altplan nedir, Altplan kimdir, Altplan açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Facebook Twitter VK
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru