Sacha Baron Cohen


Sacha Noam Baron Cohen (d. 13 Ekim 1971; Hammersmith, Londra), Yahudi asıllı İngiliz bir komedyen ve aktördür. Başarılı ve tepki çeken karakterleri ile ünlüdür. Ali G (West Staines, İngiltere'den beyaz bir rapçi), Borat (Kazakistan'dan bir haberci), ve Bruno (Avusturyalı homoseksüel bir moda habercisi). 3 karakteri Da Ali G Show'da genelde belli bir senaryosu olmadan; Sacha Baron Cohen'in röpörtajlarıyla gerçekleşir. Dördüncü olarak Diktatör The Dictator filminde Diktatör Alaadeen olarak oynamıştır. Şovu BAFTA ödülleri almış, ve Emmy'e aday olmuştur. 2007 yılında Borat rolüyle Altın Küre kazanmıştır. Yahudi bir aileden gelmektedir.

Kaynakça

  1. ^ Neil Strauss.com | New York Times Best Selling Author | Neil Strauss | The Man Behind the Mustache
  2. ^ "Isla Fisher and Sacha Baron Cohen finally wed". News.com.au. 22 March 2010. http://www.news.com.au/entertainment/movies/isla-fisher-and-sacha-baron-cohen-finally-wed/story-e6frfmvr-1225843610980. Erişim tarihi: 31 July 2010. 
 Bir İngiliz oyuncunun biyografisi olan bu madde bir taslaktır. İçeriğini geliştirerek Türk Arama Motoruna katkıda bulunabilirsiniz.Sacha Baron Cohen Hakkında Bilgi


Sacha Baron Cohen
Sacha Baron Cohen

Sacha Baron Cohen Hakkında Video


Sacha Baron Cohen konusunu görüntülemektesiniz.
Sacha Baron Cohen nedir, Sacha Baron Cohen kimdir, Sacha Baron Cohen açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video