Doktor Octopus


Doktor Octopus (Doktor Ahtapot). Stan Lee ve Steve Ditko tarafından Marvel Comics dergilerinde yaratılmış bir çizgiroman karakteridir. Örümcek Adamın ana ve en eski düşmanlarından biridir.

İlk kez Temmuz 1963'de Amazing Spider-Man dergisinin 3.sayısında okuyucular ile tanıştırılmıştır. Miyop, tıknaz bir karakter olan Ahtapot, deli bilimadamı şablonuyla kurgulanmıştır. Kendi tasarladığı 4 mekanik kolu ile çılgın tasarıları için suç işlemektedir.

Sinemada Doktor Octopus

2004'de sinemalara gelen Örümcek Adam 2 (Spiderman 2) filmindeki ana karakterlerden biridir.

Otto Octavius, başarılı bir bilimadamıdır. Oscorp'un masraflarını karşıladığı yenilenebilir enerji projesini yürütmektedir. Deneyde kullandığı 4 mekanik kol omurilikleri üzerinden Otto'nun sinir sistemine bağlıdır ve düşünceleri ile hareket edebilmektedirler. Yapay zeka yüklü sistem bir çip ile kontrol edilmektedir. Deney sırasında bir sorun çıkar ve kollar omurgasına işler ve kontrol çipi yanar. Octavius, bu olay ve karısının ölümü üzerine akıl sağlığını kaybetmeye başlar. Deneyini tekrarlamak istemektedir. Örümcek Adam bu projenin dünyayı yok edeceğini anlar ve Octopus'u engellemeye çalışır.Doktor Octopus Hakkında Bilgi


Doktor Octopus
Doktor Octopus

Doktor Octopus Hakkında Video


Doktor Octopus konusunu görüntülemektesiniz.
Doktor Octopus nedir, Doktor Octopus kimdir, Doktor Octopus açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and videoRastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
Doktor Octopus
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail