ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi

ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi


ABD Deniz Kuvvetleri'nde hizmet etmiş ve etmekte olan denizaltılar (SS: Submarine) listesi:

Diğer gemi sınıfları için ABD Deniz Kuvvetleri savaş gemileri listesi maddesine bakınız:

Konu başlıkları

  • 1 İlk denizaltılar
  • 2 I. Dünya Savaşı öncesi
  • 3 I. Dünya Savaşı
  • 4 İki savaş arası dönemi
  • 5 II. Dünya Savaşı
    • 5.1 Nükleer saldırı denizaltıları
    • 5.2 Güdümlü mermi denizaltıları
    • 5.3 Balistik füze denizaltıları
    • 5.4 Mini denizaltılar
    • 5.5 Eğitim denizaltıları
    • 5.6 Araştırma denizaltıları
    • 5.7 Diğer denizaltılar
    • 5.8 Denizaltı kurtarma araçları
    • 5.9 II. Dünya Savaşı sırasında ele geçirilen Alman denizaltıları

İlk denizaltılar

  • Turtle
  • Nautilus
  • Alligator
  • H. L. Hunley (Amerika Konfedere Devletleri)
  • Intelligent Whale
  • Defender (denizaltı)[kaynak belirtilmeli]

I. Dünya Savaşı öncesi

USS Holland (SS-1) USS Plunger (SS-2) ve USS Shark (SS-8), New Suffolk, Long Island, New York, 1902. USS B-2 (SS-11), Cavite Navy Yard, Philippine Island
  • USS Holland (SS-1)
  • Plunger sinifi x 7:
    • USS Plunger (SS-2) - A1
    • USS Adder (SS-3) - A2
    • USS Grampus (SS-4) - A3
    • USS Moccasin (SS-5) - A4
    • USS Pike (SS-6) - A5
    • USS Porpoise (SS-7) - A6
    • USS Shark (SS-8) - A7
  • B sınıfı x 3:
    • USS B-1 (SS-10) <- Viper
    • USS B-2 (SS-11) <- Cuttlefish
    • USS B-3 (SS-12) <- Tarantula
  • C sınıfı x 5:
    • USS C-1 (SS-9) <- Octopus
    • USS C-2 (SS-13) <- Stingray
    • USS C-3 (SS-14) <- Tarpon/C-3
    • USS C-4 (SS-15) <- Bonita/C-4
    • USS C-5 (SS-16) <-Snapper/C-5
  • D sınıfı x 3:
  • (SS-17) Narwhal/D-1
  • (SS-18) Grayling/D-2
  • (SS-19) Salmon/D-3
  • F sınıfı x 4:
    • USS F-1 (SS-20) <- Carp
    • USS F-2 (SS-21) <- Barracuda
    • USS F-3 (SS-22) <- Pickerel
    • USS F-4 (SS-23) <- F-4
  • G sınıfı x 4:
    • USS G-1 (SS-19½) <-Seal
    • USS G-2 (SS-27)
    • USS G-3 (SS-31)
    • USS G-4 (SS-26)
  • E sınıfı x 2:
    • USS E-1 (SS-24)
    • USS E-2 (SS-25)

I. Dünya Savaşı

  • H sınıfı x 3:
    • USS H-1 (SS-28) <- Seawolf
    • USS H-2 (SS-29) <- Nautilus
    • USS H-3 (SS-30) <- Garfish
    • USS H-4 (SS-147)
    • USS H-5 (SS-148)
    • USS H-6 (SS-149)
    • USS H-7 (SS-150)
    • USS H-8 (SS-151)
    • USS H-9 (SS-152)
  • K sınıfı x 8: USS K-1 (SS-32) Haddock
    • USS K-2 (SS-33) Cachalot
    • USS K-3 (SS-34) Orca
    • USS K-4 (SS-35) Walrus
    • USS K-5 (SS-36)
    • USS K-6 (SS-37)
    • USS K-7 (SS-38)
    • USS K-8 (SS-39)
  • L sınıfı x 11:
  • Grup 1:
    • USS L-1 (SS-40)
    • USS L-2 (SS-41)
    • USS L-3 (SS-42)
    • USS L-4 (SS-43)
    • USS L-9 (SS-49)
    • USS L-10 (SS-50)
    • USS L-11 (SS-51)
  • Grup 2:
    • USS L-5 (SS-44)
    • USS L-6 (SS-45)
    • USS L-7 (SS-46)
    • USS L-8 (SS-48)
  • USS M-1 (SS-47)
  • N sınıfı
    • USS N-1 (SS-53)
    • USS N-2 (SS-54)
    • USS N-3 (SS-55)
    • USS N-4 (SS-56)
    • USS N-5 (SS-57)
    • USS N-6 (SS-58)
    • USS N-7 (SS-59)

İki savaş arası dönemi

  • O sınıfı x 16:
  • Electric Boat Company (bugünkü General Dynamics Electric Boat) yapımı:
    • USS O-1 (SS-62)
    • USS O-2 (SS-63)
    • USS O-3 (SS-64)
    • USS O-4 (SS-65)
    • USS O-5 (SS-66)
    • USS O-6 (SS-67)
    • USS O-7 (SS-68)
    • USS O-8 (SS-69)
    • USS O-9 (SS-70)
    • USS O-10 (SS-71)
  • Lake Torpedo Boat Company yapımı:
    • USS O-11 (SS-72)
    • USS O-12 (SS-73)
    • USS O-13 (SS-74)
    • USS O-14 (SS-75)
    • USS O-15 (SS-76)
    • USS O-16 (SS-77)
  • R sınıfı x 27:
    • USS R-1 (SS-78)
    • USS R-2 (SS-79)
    • USS R-3 (SS-80)
    • USS R-4 (SS-81)
    • USS R-5 (SS-82)
    • USS R-6 (SS-83)
    • USS R-7 (SS-84)
    • USS R-8 (SS-85)
    • USS R-9 (SS-86)
    • USS R-10 (SS-87)
    • USS R-11 (SS-88)
    • USS R-12 (SS-89)
    • USS R-13 (SS-90)
    • USS R-14 (SS-91)
    • USS R-15 (SS-92)
    • USS R-16 (SS-93)
    • USS R-17 (SS-94)
    • USS R-18 (SS-95)
    • USS R-19 (SS-96)
    • USS R-20 (SS-97)
    • USS R-21 (SS-98)
    • USS R-22 (SS-99)
    • USS R-23 (SS-100)
    • USS R-24 (SS-101)
    • USS R-25 (SS-102)
    • USS R-26 (SS-103)
    • USS R-27 (SS-104)
  • H-4 sınıfı x : 6:
  • AA sınıfı x 3:
    • (SS-52) AA-1/T-1 (SF-1)
    • (SS-60) AA-2/T-2 (SF-2)
    • (SS-61) AA-3/T-3 (SF-3)
  • S sınıfı x 51:
    • USS S-1 (SS-105)
    • USS S-2 (SS-106)
    • USS S-3 (SS-107)
    • SS-108 iptal
    • USS S-4 (SS-109)
    • USS S-5 (SS-110)
    • USS S-6 (SS-111)
    • USS S-7 (SS-112)
    • USS S-8 (SS-113)
    • USS S-9 (SS-114)
    • USS S-10 (SS-115)
    • USS S-11 (SS-116)
    • USS S-12 (SS-117)
    • USS S-13 (SS-118)
    • USS S-14 (SS-119)
    • USS S-15 (SS-120)
    • USS S-16 (SS-121)
    • USS S-17 (SS-122)
    • USS S-18 (SS-123)
    • USS S-19 (SS-124)
    • USS S-20 (SS-125)
    • USS S-21 (SS-126)
    • USS S-22 (SS-127)
    • USS S-23 (SS-128)
    • USS S-24 (SS-129)
    • USS S-25 (SS-130)
    • USS S-26 (SS-131)
    • USS S-27 (SS-132)
    • USS S-28 (SS-133)
    • USS S-29 (SS-134)
    • USS S-30 (SS-135)
    • USS S-31 (SS-136)
    • USS S-32 (SS-137)
    • USS S-33 (SS-138)
    • USS S-34 (SS-139)
    • USS S-35 (SS-140)
    • USS S-36 (SS-141)
    • USS S-37 (SS-142)
    • USS S-38 (SS-143)
    • USS S-39 (SS-144)
    • USS S-40 (SS-145)
    • USS S-41 (SS-146)
    • USS S-42 (SS-153)
    • USS S-43 (SS-154)
    • USS S-44 (SS-155)
    • USS S-45 (SS-156)
    • USS S-46 (SS-157)
    • USS S-47 (SS-158)
    • USS S-48 (SS-159)
    • USS S-49 (SS-160)
    • USS S-50 (SS-161)
    • USS S-51 (SS-162)
  • Barracuda sınıfı x 3
    • USS Barracuda (SS-163)
    • USS Bass (SS-164)
    • USS Bonita (SS-165)
  • USS Argonaut (SS-166) <- V-4, SM-1
  • Narwhal sınıfı x 2:
    • USS Narwhal (SS-167)
    • USS Nautilus (SS-168)
  • USS Dolphin (SS-169)
  • Cachalot sınıfı
    • USS Cachalot (SS-170)
    • USS Cuttlefish (SS-171)
  • P sınıfı x 10:
  • P sınıfı Grup I: Porpoise sınıfı:
    • USS Porpoise (SS-172)
    • USS Pike (SS-173)
  • P sınıfı Grup II: Shark sınıfı:
    • USS Shark (SS-174)
    • USS Tarpon (SS-175)
  • P sınıfı Grup III: Perch sınıfı:
    • USS Perch (SS-176)
    • USS Pickerel (SS-177)
    • USS Permit (SS-178)
    • USS Plunger (SS-179)
    • USS Pollack (SS-180)
    • USS Pompano (SS-181)
  • Yeni S sınıfı x 16:
  • S sınıfı Grup I: Salmon sınıfı
    • USS Salmon (SS-182)
    • USS Seal (SS-183)
    • USS Skipjack (SS-184)
    • USS Snapper (SS-185)
    • USS Stingray (SS-186)
    • USS Sturgeon (SS-187)
  • S sınıfı Grup II: Sargo sınıfı
    • USS Sargo (SS-188)
    • USS Saury (SS-189)
    • USS Spearfish (SS-190)
    • USS Sculpin (SS-191)
    • USS Sailfish (SS-192)
    • USS Swordfish (SS-193)
    • USS Seadragon (SS-194)
    • USS Sealion (SS-195)
    • USS Searaven (SS-196)
    • USS Seawolf (SS-197)

II. Dünya Savaşı

  • T sınıfı x 12:
    • USS Tambor (SS-198)
    • USS Tautog (SS-199)
    • USS Thresher (SS-200)
    • USS Triton (SS-201)
    • USS Trout (SS-202)
    • USS Tuna (SS-203)
    • USS Gar (SS-206)
    • USS Grampus (SS-207)
    • USS Grayback (SS-208)
    • USS Grayling (SS-209)
    • USS Grenadier (SS-210)
    • USS Gudgeon (SS-211)
  • M sınıfı x 2:
    • USS Mackerel (SS-204)
    • USS Marlin (SS-205)
  • Gato sınıfı x 73:
    • USS Gato (SS-212)
    • USS Greenling (SS-213)
    • USS Grouper (SS-214)
    • USS Growler (SS-215)
    • USS Grunion (SS-216)
    • USS Guardfish (SS-217)
    • USS Albacore (SS-218)
    • USS Amberjack (SS-219)
    • USS Barb (SS-220) -> 1955 İtalya Enrico Tazzoli (S-511)
    • USS Blackfish (SS-221)
    • USS Bluefish (SS-222)
    • USS Bonefish (SS-223)
    • USS Cod (SS-224)
    • USS Cero (SS-225)
    • USS Corvina (SS-226)
    • USS Darter (SS-227)
    • USS Drum (SS-228)
    • USS Flying Fish (SS-229)
    • USS Finback (SS-230)
    • USS Haddock (SS-231)
    • USS Halibut (SS-232)
    • USS Herring (SS-233)
    • USS Kingfish (SS-234)
    • USS Shad (SS-235)
    • USS Silversides (SS-236)
    • USS Trigger (SS-237)
    • USS Wahoo (SS-238)
    • USS Whale (SS-239)
    • USS Angler (SS-240)
    • USS Bashaw (SS-241)
    • USS Bluegill (SS-242)
    • USS Bream (SS-243)
    • USS Cavalla (SS-244)
    • USS Cobia (SS-245)
    • USS Croaker (SS-246)
    • USS Dace (SS-247) -> 1955 İtalya Leonardo da Vinci (S-510)
    • USS Dorado (SS-248)
    • USS Flasher (SS-249)
    • USS Flier (SS-250)
    • USS Flounder (SS-251)
    • USS Gabilan (SS-252)
    • USS Gunnel (SS-253)
    • USS Gurnard (SS-254)
    • USS Haddo (SS-255)
    • USS Hake (SS-256)
    • USS Harder (SS-257)
    • USS Hoe (SS-258)
    • USS Jack (SS-259) -> 1958 Yunanistan Amfitriti (S-17)
    • USS Lapon (SS-260) -> 1957 Yunanistan Poseidon (S-78)
    • USS Mingo (SS-261) -> 1955 Japonya Kuroshio (SS-501)
    • USS Muskallunge (SS-262) -> 1957 Brezilya Humanita (S-14)
    • USS Paddle (SS-263) -> 1957 Brezilya Riachuelo (S-15)
    • USS Pargo (SS-264)
    • USS Peto (SS-265)
    • USS Pogy (SS-266)
    • USS Pompon (SS-267)
    • USS Puffer (SS-268)
    • USS Rasher (SS-269)
    • USS Raton (SS-270)
    • USS Ray (SS-271)
    • USS Redfin (SS-272)
    • USS Robalo (SS-273)
    • USS Rock (SS-274)
    • USS Runner (SS-275)
    • USS Sawfish (SS-276)
    • USS Scamp (SS-277)
    • USS Scorpion (SS-278)
    • USS Snook (SS-279)
    • USS Steelhead (SS-280)
    • USS Sunfish (SS-281)
    • USS Tunny (SS-282)
    • USS Tinosa (SS-283)
    • USS Tullibee (SS-284)
    • USS Golet (SS-361)
    • USS Guavina (SS-362)
    • USS Guitarro (SS-363) -> 1954 Türkiye TCG Preveze (S-340)
    • USS Hammerhead (SS-364) -> 1954 Türkiye TCG Cerbe (S-341)
  • Balao sınıfı x 122:
    • USS Balao (SS-285)
    • USS Billfish (SS-286)
    • USS Bowfin (SS-287)
    • USS Cabrilla (SS-288)
    • USS Capelin (SS-289)
    • USS Cisco (SS-290)
    • USS Crevalle (SS-291)
    • USS Devilfish (SS-292)
    • USS Dragonet (SS-293)
    • USS Escolar (SS-294)
    • USS Hackleback (SS-295)
    • USS Lancetfish (SS-296)
    • USS Ling (SS-297)
    • USS Lionfish (SS-298)
    • USS Manta (SS-299)
    • USS Moray (SS-300)
    • USS Roncador (SS-301)
    • USS Sabalo (SS-302)
    • USS Sablefish (SS-303)
    • USS Seahorse (SS-304)
    • USS Skate (SS-305)
    • USS Tang (SS-306)
    • USS Tilefish (SS-307) -> 1960 Venezuela ARV Carite (S-11)
    • USS Apogon (SS-308)
    • USS Aspro (SS-309)
    • USS Batfish (SS-310)
    • USS Archerfish (SS-311)
    • USS Burrfish (SS-312)
    • USS Perch (SS-313)
    • USS Shark (SS-314)
    • USS Sealion (SS-315)
    • USS Barbel (SS-316)
    • USS Barbero (SS-317)
    • USS Baya (SS-318)
    • USS Becuna (SS-319)
    • USS Bergall (SS-320) -> 1958 Türkiye TCG Turgutreis (S-342)
    • USS Besugo (SS-321) -> 1966 İtalya Francesco Morosini (S 508)
    • USS Blackfin (SS-322)
    • USS Caiman (SS-323) -> 1972 Türkiye TCG Dumlupınar (S-339)
    • USS Blenny (SS-324)
    • USS Blower (SS-325) -> 1950 Türkiye TCG Dumlupınar (S-339)
    • USS Blueback (SS-326) -> 1948 Türkiye TCG 2. Inönü (S-331)
    • USS Boarfish (SS-327) -> 1948 Türkiye TCG Sakarya (S-332)
    • USS Charr (SS-328)
    • USS Chub (SS-329) -> 1948 Türkiye TCG Gür (S-334)
    • USS Brill (SS-330) -> 1948 Türkiye TCG 1. İnönü (S-330)
    • USS Bugara (SS-331)
    • USS Bullhead (SS-332)
    • USS Bumper (SS-333) -> 1950 Türkiye TCG Çanakkale (S-333)
    • USS Cabezon (SS-334)
    • USS Dentuda (SS-335)
    • USS Capitaine (SS-336) -> 1966 İtalya Alfredo Cappellini (S-507)
    • USS Carbonero (SS-337)
    • USS Carp (SS-338)
    • USS Catfish (SS-339) -> 1971 Arjantin ARA Santa Fe (S-2)
    • USS Entemedor (SS-340) -> 1973 Türkiye TCG Preveze (S-345)
    • USS Chivo (SS-341) -> 1971 Arjantin ARA Santiago del Estero (S-22)
    • USS Chopper (SS-342)
    • USS Clamagore (SS-343)
    • USS Cobbler (SS-344) -> 1973 Türkiye TCG Çanakkale (S-341)
    • USS Cochino (SS-345)
    • USS Corporal (SS-346) -> 1973 Türkiye TCG 2. İnönü S 333
    • USS Cubera (SS-347) -> 1972 Venezuela ARV Tiburon (S-12)
    • USS Cusk (SS-348)
    • USS Diodon (SS-349)
    • USS Dogfish (SS-350) -> 1972 Brezilya Guanabara (S-10)
    • USS Greenfish (SS-351) -> 1973 Brezilya Amazonas (S-16)
    • USS Halfbeak (SS-352)
    • USS Dugong (SS-353)
    • USS Eel (SS-354)
    • USS Espada (SS-355)
    • USS Jawfish (SS-356)
    • USS Ono (SS-357)
    • USS Garlopa (SS-358)
    • USS Garrupa (SS-359)
    • USS Goldring (SS-360)
    • USS Hardhead (SS-365) -> 1972 Yunanistan HS Papanikolis (S-114)
    • USS Hawkbill (SS-366) -> 1953 Hollanda HNLMS Zeeleeuw (S-803)
    • USS Icefish (SS-367) -> 1953 Hollanda HNLMS Walrus (S-802)
    • USS Jallao (SS-368) -> 1974 İspanya SPS Narciso Monturiol (S-35)
    • USS Kete (SS-369)
    • USS Kraken (SS-370)) -> 1959 İspanya SPS Almirante García de los Reyes (S-31)
    • USS Lagarto (SS-371)
    • USS Lamprey (SS-372) -> 1960 Aljantin ARA Santiago del Estero (S-12)
    • USS Lizardfish (SS-373) -> 1966 İtalya Evangelista Torricelli (S-512)
    • USS Loggerhead (SS-374)
    • USS Macabi (SS-375) -> 1960 Arjantin ARA Santa Fe (S-11)
    • USS Mapiro (SS-376) -> 1960 Türkiye TCG Piri Reis (S-343)
    • USS Menhaden (SS-377)
    • USS Mero (SS-378) -> 1960 Türkiye TCG Hızırreis (S-344)
    • USS Needlefish (SS-379)
    • USS Nerka (SS-380)
    • USS Sand Lance (SS-381) -> 1963 Brezilya Rio Grande do Sul (S-11)
    • USS Picuda (SS-382) -> 1972 İspanya SPS Narciso Monturiol (S-33)
    • USS Pampanito (SS-383)
    • USS Parche (SS-384)
    • USS Bang (SS-385) -> 1972 İspanya SPS Cosme Garcia (S-34)
    • USS Pilotfish (SS-386)
    • USS Pintado (SS-387)
    • USS Pipefish (SS-388)
    • USS Piranha (SS-389)
    • USS Plaice (SS-390) -> 1963 Brezilya Bahia (S-12)
    • USS Pomfret (SS-391) -> 1972 Türkiye TCG Oruçreis (S-337)
    • USS Sterlet (SS-392)
    • USS Queenfish (SS-393)
    • USS Razorback (SS-394) -> 1970 Türkiye TCG Muratreis (S-336)
    • USS Redfish (SS-395)
    • USS Ronquil (SS-396) -> 1971 İspanya SPS Isaac Peral (S-32)
    • USS Scabbardfish (SS-397) -> 1965 Yunanistan HS Triaina (S-86)
    • USS Segundo (SS-398)
    • USS Sea Cat (SS-399)
    • USS Sea Devil (SS-400)
    • USS Sea Dog (SS-401)
    • USS Sea Fox (SS-402) -> 1970 Türkiye TCG Burakreis (S-335)
    • USS Atule (SS-403) -> 1974 Peru BAP Pacocha (SS-48)
    • USS Spikefish (SS-404)
    • USS Sea Owl (SS-405)
    • USS Sea Poacher (SS-406) -> 1974 Peru BAP La Pedrera (S-49)
    • USS Sea Robin (SS-407)
    • USS Sennet (SS-408)
    • USS Piper (SS-409)
    • USS Threadfin (SS-410) -> 1973 Türkiye TCG 1. İnonu (S-346)
    • USS Spadefish (SS-411)
    • USS Trepang (SS-412)
    • USS Spot (SS-413) -> 1962 Şili CNS Simpson (SS-21)
    • USS Springer (SS-414) -> 1961 Şili CNS Thomson (SS-22)
    • USS Stickleback (SS-415)
    • USS Tiru (SS-416)
    • USS Trumpetfish (SS-425) -> 1973 Brezilya Goias (S-15)
    • USS Tusk (SS-426) -> 1973 Çin Cumhuriyeti ROCN Hai Pao (SS-792)
    • USS Turbot (SS-427)
    • USS Ulua (SS-428)
    • USS Unicorn (SS-429)
    • USS Vendace (SS-430)
    • USS Walrus (SS-431)
    • USS Whitefish (SS-432)
    • USS Whiting (SS-433)
    • USS Wolffish (SS-434)
  • 3 adet Barracuda sınıfı
  • 6 adet Tang sınıfı
  • 2 adet Sailfish sınıfı
  • 1 adet Darter sınıfı
  • 3 adet Barbel sınıfı

Nükleer saldırı denizaltıları

  • 1 adet Nautilus sınıfı denizaltı
  • 1 adet Seawolf sınıfı denizaltı
  • 4 adet Skate sınıfı denizaltı
  • 6 adet Skipjack sınıfı denizaltı
  • 1 adet Triton sınıfı denizaltı
  • 14 adet Thresher sınıfı denizaltı
  • 1 adet Tullibee sınıfı denizaltı
  • 38 adet Sturgeon sınıfı denizaltı
  • 1 adet Lipscomb sınıfı denizaltı
  • 62 adet Los Angeles sınıfı denizaltı
  • 4 adet Virginia sınıfı denizaltı
  • 3 adet Seawolf sınıfı denizaltı

Güdümlü mermi denizaltıları

  • 2 adet Grayback sınıfı denizaltı
  • 1 adet Halibut sınıfı denizaltı

Balistik füze denizaltıları

USS George Washington (SSBN-598) USS Ethan Ellen (SSBN-608) USS Lafayette (SSBN-616) USS James Madison (SSBN-627) USS Benjamin Franklin (SSBN-640) USS Ohio (SSBN-726)
  • George Washington sınıfı denizaltı x 5
    • USS George Washington (SSBN-598)
    • USS Patrick Henry (SSBN-599)
    • USS Theodore Roosevelt (SSBN-600)
    • USS Robert E. Lee (SSBN-601)
    • USS Abraham Lincoln (SSBN-602)
  • Ethan Ellen sınıfı denizaltı x 5:
    • USS Ethan Allen (SSBN-608)
    • USS Sam Houston (SSBN-609)
    • USS Thomas A. Edison (SSBN-610)
    • USS John Marshall (SSBN-611)
    • USS Thomas Jefferson (SSBN-618)
  • Lafayette sınıfı denizaltı x 9:
    • USS Lafayette (SSBN-616)
    • USS Alexander Hamilton (SSBN-617)
    • USS Andrew Jackson (SSBN-619)
    • USS John Adams (SSBN-620)
    • USS James Monroe (SSBN-622)
    • USS Nathan Hale (SSBN-623)
    • USS Woodrow Wilson (SSBN-624)
    • USS Henry Clay (SSBN-625)
    • USS Daniel Webster (SSBN-626)
  • James Madison sınıfı denizaltı x 10:
    • USS James Madison (SSBN-627)
    • USS Tecumseh (SSBN-628)
    • USS Daniel Boone (SSBN-629)
    • USS John C. Calhoun (SSBN-630)
    • USS Ulysses S. Grant (SSBN-631)
    • USS Von Stueben (SSBN-632)
    • USS Casimir Pulaski (SSBN-633)
    • USS Stonewall Jackson (SSBN-634)
    • USS Sam Rayburn (SSBN-635)
    • USS Nathanael Greene (SSBN-636)
  • Benjamin Franklin sınıfı denizaltı x 12:
    • USS Benjamin Franklin (SSBN-640)
    • USS Simon Bolivar (SSBN-641)
    • USS Kamehameha (SSBN-642)
    • USS George Bancroft (SSBN-643)
    • USS Lewis and Clark (SSBN-644)
    • USS James K. Polk (SSBN-645)
    • USS George C. Marshall (SSBN-654)
    • USS Henry L. Stimson (SSBN-655)
    • USS George Washington Carver (SSBN-656)
    • USS Francis Scott Key (SSBN-657)
    • USS Mariano G. Vallejo (SSBN-658)
    • USS Will Rogers (SSBN-659)
  • Ohio sınıfı denizaltı x 18:
    • USS Ohio (SSGN-726)
    • USS Michigan (SSGN-727)
    • USS Florida (SSGN-728)
    • USS Georgia (SSGN-729)
    • USS Henry M. Jackson (SSBN-730)
    • USS Alabama (SSBN-731)
    • USS Alaska (SSBN-732)
    • USS Nevada (SSBN-733)
    • USS Tennessee (SSBN-734)
    • USS Pennsylvania (SSBN-735)
    • USS West Virginia (SSBN-736)
    • USS Kentucky (SSBN-737)
    • USS Maryland (SSBN-738)
    • USS Nebraska (SSBN-739)
    • USS Rhode Island (SSBN-740)
    • USS Maine (SSBN-741)
    • USS Wyoming (SSBN-742)
    • USS Louisiana (SSBN-743)

Mini denizaltılar

  • 1 adet X-1 sınıfı denizaltı

Eğitim denizaltıları

  • 2 adet Mackerel sınıfı (II) denizaltı

Araştırma denizaltıları

  • 1 adet Trieste sınıfı denizaltı
  • 1 adet NR-1 sınıfı denizaltı
  • 1 adet Trieste II sınıfı denizaltı
  • 1 adet Alvin sınıfı denizaltı
  • 1 adet Turtle sınıfı denizaltı
  • 1 adet Sea Cliff sınıfı denizaltı

Diğer denizaltılar

  • 1 adet Dolphin sınıfı denizaltı
  • 1 adet Albacore sınıfı denizaltı
  • 1 adet LSV-1 Kokanee sınıfı denizaltı
  • 1 adet LSV-2 Cutthroat sınıfı denizaltı
  • 1 adet Super Scorpio sınıfı uzaktan kumandalı araç
  • 1 adet Deep Drone 7200 sınıfı uzaktan kumandalı araç
  • 1 adet Mini ROV sınıfı uzaktan kumandalı araç
  • 1 adet AN/SLQ-48 sınıfı uzaktan kumandalı araç

Denizaltı kurtarma araçları

  • 1 adet DSRV-1 Mystic sınıfı denizaltı
  • 1 adet DSRV-2 Avalon sınıfı denizaltı

II. Dünya Savaşı sırasında ele geçirilen Alman denizaltıları

  • UB-88


ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi Hakkında Bilgi

ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi
ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi
ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi
ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi

ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi Hakkında Video


ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi konusunu görüntülemektesiniz.
ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi nedir, ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi kimdir, ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
ABD Deniz Kuvvetleri denizaltıları listesi
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail