40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri

40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri


2007 SiYAD Ödülleri Sinema Yazarları Derneği’nin 2007 yılında Türk Sineması için vereceği ödüller. Ödül töreni 3 Mart’ta düzenlenecektir. 11 dalda dağıtılacak ödüller için aday olacak isimlerin Sinema Yazarları Derneği’nin 55 üyesi tespit etmiştir. Ödüle aday gösterilen kişiler SİYAD Genel Başkanı Murat Özer ve Genel Sekreteri Deniz Yavuz’un katılımıyla yapılan basın toplantısında açıklanmıştır.

Konu başlıkları

  • 1 Adaylar
    • 1.1 En İyi Film
    • 1.2 En İyi Yönetim
    • 1.3 En İyi Senaryo
    • 1.4 En İyi Müzik
    • 1.5 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı
    • 1.6 En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı
    • 1.7 Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı
    • 1.8 En İyi Erkek Oyuncu Performansı
    • 1.9 En İyi Görüntü
    • 1.10 En İyi Sanat Yönetimi
    • 1.11 En İyi Kurgu
    • 1.12 Umut Veren Sanatçı
    • 1.13 Onur Ödülleri
    • 1.14 Emek Ödülü
  • 2 Kaynakça

Adaylar

En İyi Film

  • Adem’in Trenleri
  • Kabadayı
  • Mutluluk
  • Sis ve Gece
  • Yumurta

En İyi Yönetim

  • Abdullah Oğuz - Mutluluk
  • Barış Pirhasan - Adem’in Trenleri
  • Onur Ünlü - Polis
  • Semih Kaplanoğlu - Yumurta
  • Turgut Yasalar - Sis ve Gece

En İyi Senaryo

  • İsmail Doruk - Adem’in Trenleri
  • Kubilay Tunçer, Elif Ayan, Abdullah Oğuz - Mutluluk
  • Semih Kaplanoğlu, Orçun Köksal - Yumurta
  • Turgut Yasalar - Sis ve Gece
  • Yavuz Turgul - Kabadayı

En İyi Müzik

  • Cengiz Onural, Cenk Erdoğan - Sis ve Gece
  • Mehmet Erdem, Özgür Akgül, Alp Erkin Çakmak - Polis
  • Selim Demirdelen - Barda
  • Sunay Özgür, Ender Akay - Adem’in Trenleri
  • Zülfü Livaneli - Mutluluk

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı

  • Aslı Tandoğan - Kabadayı
  • Derya Alabora - Adem’in Trenleri
  • Selma Ergeç - Sis ve Gece
  • Yıldız Kenter - Beyaz Melek
  • Zeynep Tokuş - Beyaz Melek

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı

  • Hakan Boyav - Barda
  • İlyas Salman - Sis ve Gece
  • Rasim Öztekin - Kabadayı
  • Ufuk Bayraktar - Yumurta
  • Volga Sorgu - Barda

Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı

  • Fadik Sevin Atasoy - Zeynep’in Sekiz Günü
  • Nurgül Yeşilçay - Adem’in Trenleri
  • Özgü Namal - Mutluluk
  • Saadet Işıl Aksoy - Yumurta
  • Şenay Aydın - Saklı Yüzler

En İyi Erkek Oyuncu Performansı

  • Cem Özer - Adem’in Trenleri
  • Haluk Bilginer - Polis
  • Kenan İmirzalioğlu - Kabadayı
  • Murat Han - Mutluluk
  • Nejat İşler - Yumurta

En İyi Görüntü

  • Özgür Eken - Yumurta

En İyi Sanat Yönetimi

  • Naz Erayda - Yumurta

En İyi Kurgu

  • Ayhan Ergürsel, Suzan Hande Güneri, Semih Kaplanoğlu - Yumurta

Umut Veren Sanatçı

  • Melis Birkan

Onur Ödülleri

  • Kadir İnanır
  • Müjde Ar
  • Safa Önal

Emek Ödülü

  • Üstün Karabol

Kaynakça

  • 40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri
Önce gelen
39. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri
Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Sonra gelen
41. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri




40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Hakkında Bilgi

40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri
40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri
40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri
40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri

40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Hakkında Video


40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri konusunu görüntülemektesiniz.
40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri nedir, 40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri kimdir, 40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
40. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail