2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş

2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş


2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş yarışmaları 5-12 Ağustos tarihleri arasında Londra'daki ExCeL London'da yapıldı.

Konu başlıkları

  • 1 Takvim
    • 1.1 Erkekler grekoromen
    • 1.2 Kadınlar Serbest
    • 1.3 Erkekler Serbest
  • 2 Madlya kazananlar
    • 2.1 Erkekler Grekoromen
    • 2.2 Erkekler Serbest
    • 2.3 Kadınlar Serbest
  • 3 Madalya tablosu
  • 4 Kaynakça

Takvim

Tüm saatler Londra saatiyle yazılmıştır. (UTC+1)

Erkekler grekoromen

Gün Saat Yarışma
5 Ağustos 13:00–15:45 55 kg & 74 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 55 kg & 74 kg röposaj, bronz & altın madalya
6 Ağustos 13:00–15:45 60 kg, 84 kg & 120 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 60 kg, 84 kg & 120 kg röposaj, bronz & altın madalya
7 Ağustos 13:00–15:45 66 kg & 96 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 66 kg & 96 kg röposaj, bronz & altın madalya

Kadınlar Serbest

Gün Saat Yarışma
8 Ağustos 13:00–15:45 48 kg & 63 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 48 kg & 63 kg röposaj, bronz & altın madalya
9 Ağustos 13:00–15:45 55 kg & 72 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 55 kg & 72 kg röposaj, bronz & altın madalya

Erkekler Serbest

Gün Saat Yarışma
10 Ağustos 13:00–15:45 55 kg & 74 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 55 kg & 74 kg röposaj, bronz & altın madalya
11 Ağustos 13:00–15:45 60 kg, 84 kg & 120 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
17:45–20:15 60 kg, 84 kg & 120 kg röposaj, bronz & altın madalya
12 Ağustos 08:30–11:15 66 kg & 96 kg elemeler; Son 16; çeyrek ve yarı finaller
12:45–15:15 66 kg & 96 kg röposaj, bronz & altın madalya

Kaynak:[1]

Madlya kazananlar

Erkekler Grekoromen

Event Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
 Hamid Sourian
İran (IRI)
 Rovshan Bayramov
Azerbaycan (AZE)
 Péter Módos
Macaristan (HUN)
 Mingiyan Semenov
Rusya (RUS)
60 kg
ayrıntılar
 Omid Norouzi
İran (IRI)
 Revaz Lashkhi
Gürcistan (GEO)
 Zaur Kuramagomedov
Rusya (RUS)
 Ryutaro Matsumoto
Japonya (JPN)
66 kg
ayrıntılar
 Kim Hyeon-Woo
Güney Kore (KOR)
 Tamás Lőrincz
Macaristan (HUN)
 Manuchar Tskhadaia
Gürcistan (GEO)
 Steeve Guenot
Fransa (FRA)
74 kg
ayrıntılar
 Roman Vlasov
Rusya (RUS)
 Arsen Julfalakyan
Ermenistan (ARM)
 Aleksandr Kazakevič
Litvanya (LTU)
 Emin Ahmadov
Azerbaycan (AZE)
84 kg
ayrıntılar
 Alan Khugayev
Rusya (RUS)
 Karam Gaber
Mısır (EGY)
 Daniyal Gadzhiyev
Kazakistan (KAZ)
 Damian Janikowski
Polonya (POL)
96 kg
ayrıntılar
 Ghasem Rezaei
İran (IRI)
 Rustam Totrov
Rusya (RUS)
 Artur Aleksanyan
Ermenistan (ARM)
 Jimmy Lidberg
İsveç (SWE)
120 kg
ayrıntılar
 Mijaín López
Küba (CUB)
 Heiki Nabi
Estonya (EST)
 Rıza Kayaalp
Türkiye (TUR)
 Johan Eurén
İsveç (SWE)

Erkekler Serbest

Event Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
 Dzhamal Otarsultanov
Rusya (RUS)
 Vladimer Khinchegashvili
Gürcistan (GEO)
 Yang Kyong-Il
Kuzey Kore (PRK)
 Shinichi Yumoto
Japonya (JPN)
60 kg
ayrıntılar
 Toghrul Asgarov
Azerbaycan (AZE)
 Besik Kudukhov
Rusya (RUS)
 Coleman Scott
ABD (USA)
 Yogeshwar Dutt
Hindistan (IND)
66 kg
ayrıntılar
 Tatsuhiro Yonemitsu
Japonya (JPN)
 Sushil Kumar
Hindistan (IND)
 Akzhurek Tanatarov
Kazakistan (KAZ)
 Liván López
Küba (CUB)
74 kg
ayrıntılar
 Jordan Burroughs
ABD (USA)
 Sadegh Goudarzi
İran (IRI)
 Gabor Hatos
Macaristan (HUN)
 Denis Tsargush
Rusya (RUS)
84 kg
ayrıntılar
 Sharif Sharifov
Azerbaycan (AZE)
 Jaime Espinal
Porto Riko (PUR)
 Dato Marsagishvili
Gürcistan (GEO)
 Ehsan Lashgari
İran (IRI)
96 kg
ayrıntılar
 Jake Varner
ABD (USA)
 Valerii Andriitsev
Ukrayna (UKR)
 Giorgi Gogshelidze
Gürcistan (GEO)
 Khetag Gazyumov
Azerbaycan (AZE)
120 kg
ayrıntılar
 Artur Taymazov
Özbekistan (UZB)
 Davit Modzmanashvili
Gürcistan (GEO)
 Komeil Ghasemi
İran (IRI)
 Bilyal Makhov
Rusya (RUS)

Kadınlar Serbest

Event Altın Gümüş Bronz
48 kg
ayrıntılar
 Hitomi Obara
Japonya (JPN)
 Mariya Stadnik
Azerbaycan (AZE)
 Clarissa Chun
ABD (USA)
 Carol Huynh
Kanada (CAN)
55 kg
ayrıntılar
 Saori Yoshida
Japonya (JPN)
 Tonya Verbeek
Kanada (CAN)
 Jackeline Rentería
Kolombiya (COL)
 Yuliya Ratkevich
Azerbaycan (AZE)
63 kg
ayrıntılar
 Kaori Icho
Japonya (JPN)
 Jing Ruixue
Çin (CHN)
 Lubov Volosova
Rusya (RUS)
 Soronzonboldyn Battsetseg
Moğolistan (MGL)
72 kg
ayrıntılar
 Natalia Vorobieva
Rusya (RUS)
 Stanka Zlateva
Bulgaristan (BUL)
 Guzel Manyurova
Kazakistan (KAZ)
 Maider Unda
İspanya (ESP)

Madalya tablosu

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Rusya 4 2 5 11
2 Japonya 4 0 2 6
3 İran 3 1 2 6
4 Azerbaycan 2 2 3 7
5 ABD 2 0 2 4
6 Küba 1 0 1 2
7 Özbekistan 1 0 0 1
Güney Kore 1 0 0 1
9 Gürcistan 0 3 3 6
10 Macaristan 0 1 2 3
11 Ermenistan 0 1 1 2
Kanada 0 1 1 2
Hindistan 0 1 1 2
14 Bulgaristan 0 1 0 1
Çin 0 1 0 1
Mısır 0 1 0 1
Estonya 0 1 0 1
Porto Riko 0 1 0 1
Ukrayna 0 1 0 1
20 Kazakistan 0 0 3 3
İsveç 0 0 2 2
22 Kolombiya 0 0 1 1
Fransa 0 0 1 1
Litvanya 0 0 1 1
Moğolistan 0 0 1 1
Kuzey Kore 0 0 1 1
Polonya 0 0 1 1
İspanya 0 0 1 1
Türkiye 0 0 1 1
Toplam 18 18 36 71

Kaynakça

  1. ^ "Search events". London 2012 Olympic Games and Paralympic Games. 14 Ağustos 2012 tarihinde özgün kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20120814200128/http://www.tickets.london2012.com/browse. Erişim tarihi: 28 July 2011. 


2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş Hakkında Bilgi

2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş
2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş
2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş
2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş

2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş Hakkında Video


2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş konusunu görüntülemektesiniz.
2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş nedir, 2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş kimdir, 2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
2012 Yaz Olimpiyatları'nda güreş
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail