2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası



2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası 2010-2011 sezonunda düzenlenen Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonasıdır. Patenciler Dört Kıta Şampiyonu ünvanı için dört ayrı kategoride kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında yarışacaktır. Dört Kıta Amerika, Asya, Afrika, Okyanusya kıtalarını ifade etmektedir. Avrupa kıtası için 2011 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası düzenlenmiştir.

2011 yılında şampiyona 15 - 20 Şubat 2011 arasında Taipei, Tayvan'da yapılacaktır.

Konu başlıkları

  • 1 Yarışma takvimi
  • 2 Sonuçlar
    • 2.1 Erkekler
    • 2.2 Kadınlar
    • 2.3 Çiftler
    • 2.4 Buz dansı
  • 3 Kaynaklar

Yarışma takvimi

Verilen saatlar Tayvan yerel saatine göredir.

Tarih Saat/Kategori
Perşembe, 17 Şubat 12:00 Kadınlar: Elemeler
16:00 Buz dansı: Kısa Dans
19:30 Çiftler: Kısa Program
Cuma, 18 Şubat 12:00 Erkekler: Kısa Program
16:45 Çiftler: Serbest Program
20:00 Buz dansı: Serbest Dans
Cumartesi, 19 Şubat 11:00 Kadınlar: Kısa Program
18:00 Erkekler: Serbest Program
Pazar, 20 Şubat 11:30 Kadınlar: Serbest Program
17:30 Gala

Sonuçlar

Erkekler

Sıra İsim Ülke Toplam puan SP FS
1 Daisuke Takahashi  Japonya 244.00 1
83.49
1
160.51
2 Yuzuru Hanyu  Japonya 228.01 3
76.43
3
151.58
3 Jeremy Abbott ABD 225.71 2
76.73
4
148.98
4 Takahiko Kozuka  Japonya 223.52 6
66.25
2
157.27
5 Adam Rippon ABD 210.01 4
72.71
5
137.30
6 Guan Jinlin  Çin 201.98 9
64.68
6
137.30
7 Armin Mahbanoozadeh ABD 200.67 5
66.40
9
134.27
8 Wu Jialiang  Çin 199.78 10
63.30
7
136.48
9 Song Nan  Çin 195.13 12
60.47
8
134.66
10 Shawn Sawyer  Kanada 192.94 7
65.71
10
127.23
11 Kevin Reynolds  Kanada 191.55 8
65.47
11
126.08
12 Misha Ge  Özbekistan 182.06 13
58.60
12
123.46
13 Abzal Rakimgaliev  Kazakistan 180.75 11
60.95
13
119.80
14 Joey Russell  Kanada 171.18 14
57.67
15
113.51
15 Kim Min-Seok  Güney Kore 168.59 15
53.67
14
114.92
16 Mark Webster  Avustralya 143.54 16
48.26
16
95.28
17 Jordan Ju  Chinese Taipei 134.33 18
44.37
17
89.96
18 Brendan Kerry  Avustralya 125.64 17
45.45
19
80.19
19 Wun-Chang Shih  Chinese Taipei 120.96 19
40.36
18
80.60
20 Stephen Li-Chung Kuo  Chinese Taipei 117.96 20
37.82
20
80.14

Kadınlar

Sıra İsim Ülke Toplam puan SP FS
1 Miki Ando  Japonya 201.34 1 66.58 1 134.76
2 Mao Asada  Japonya 196.30 2 63.41 2 132.89
3 Mirai Nagasu ABD 189.46 4 59.78 3 129.68
4 Rachael Flatt ABD 180.31 3 62.23 4 118.08
5 Alissa Czisny ABD 168.81 5 58.94 5 109.87
6 Cynthia Phaneuf  Kanada 163.14 7 55.65 6 107.49
7 Akiko Suzuki  Japonya 162.59 6 57.64 7 104.95
8 Kwak Min-Jeong  Güney Kore 147.15 8 50.47 8 96.68
9 Amélie Lacoste  Kanada 137.48 9 50.06 9 87.42
10 Cheltzie Lee  Avustralya 127.90 10 48.72 10 79.18
11 Myriane Samson  Kanada 121.20 11 46.33 11 74.87
12 Yun Yea-Ji  Güney Kore 111.86 12 39.37 12 72.49
13 Geng Bingwa  Çin 104.58 13 39.20 16 65.38
14 Zhu Qiuying  Çin 102.38 16 35.08 15 67.30
15 Lejeanne Marais  Güney Afrika 101.90 19 31.99 13 69.91
16 Kim Chae-Hwa  Güney Kore 101.79 17 33.76 14 68.03
17 Victoria Muniz  Porto Riko 99.40 15 35.45 17 63.95
18 Melinda Wang  Chinese Taipei 96.15 14 36.51 18 59.64
19 Mimi Tanasorn Chindasook  Tayland 91.54 18 33.73 20 57.81
20 Jaimee Nobbs  Avustralya 89.93 20 31.94 19 57.99
21 Crystal Kiang  Chinese Taipei 86.60 21 31.89 21 54.71
22 Mericien Venzon  Filipinler 84.17 22 30.64 22 53.53
23 Melanie Swang  Tayland 82.08 23 29.50 23 52.58
24 Chaochih Liu  Chinese Taipei 78.28 24 28.52 24 49.76
Did not advance to free skating
25 Tiffany Packard Yu  Hong Kong 25 27.51
26 Brittany Lau  Singapur 26 26.61
27 Taryn Jurgensen  Tayland 27 26.28
28 Reyna Hamui  Meksika 28 23.73
29 Mary Ro Reyes  Meksika 29 22.22

Çiftler

Sıra İsim Ülke Toplam puan SP FS
1 Pang Qing / Tong Jian  Çin 199.45 1
71.41
1
128.04
2 Meagan Duhamel / Eric Radford  Kanada 181.79 3
59.92
2
121.87
3 Paige Lawrence / Rudi Swiegers  Kanada 171.73 2
59.98
4
111.75
4 Caitlin Yankowskas / John Coughlin ABD 166.97 4
55.25
5
111.72
5 Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch  Kanada 166.22 5
54.41
3
111.81
6 Amanda Evora / Mark Ladwig ABD 157.30 6
52.23
6
105.07
7 Narumi Takahashi / Mervin Tran  Japonya 152.63 8
50.25
7
102.38
8 Mary Beth Marley / Rockne Brubaker ABD 144.46 10
45.60
8
98.86
9 Zhang Yue / Wang Lei  Çin 138.93 7
50.61
10
88.32
10 Dong Huibo / Wu Yiming  Çin 135.10 9
46.41
9
88.69

Buz dansı

Sıra İsim Ülke Toplam puan SD FD
1 Meryl Davis / Charlie White ABD 172.03 2
69.01
1
103.02
2 Maia Shibutani / Alex Shibutani ABD 155.38 4
62.04
2
93.34
3 Vanessa Crone / Paul Poirier  Kanada 151.83 5
61.66
3
90.17
4 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje  Kanada 151.14 3
65.45
4
85.69
5 Madison Chock / Greg Zuerlein ABD 142.44 6
57.14
5
85.30
6 Huang Xintong / Zheng Xun  Çin 130.29 7
52.93
6
77.36
7 Yu Xiaoyang / Wang Chen  Çin 125.75 8
50.58
7
75.17
8 Guan Xueting / Wang Meng  Çin 106.26 9
42.77
8
63.49
9 Danielle O'Brien / Gregory Merriman  Avustralya 104.69 10
42.67
9
62.02
10 Corenne Bruhns / Benjamin Westenberger  Meksika 88.55 11
40.68
10
47.87
11 Maria Borounov / Evgeni Borounov  Avustralya 72.23 12
28.52
11
43.71
WD Tessa Virtue / Scott Moir  Kanada 69.40 1 WD

WD - Withdrawn

Kaynaklar

official site

  • 2011 Four Continents Figure Skating Championships International Skating Union sayfalarında


2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası Hakkında Bilgi

2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası
2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası
2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası
2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası

2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası Hakkında Video


2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası konusunu görüntülemektesiniz.
2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası nedir, 2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası kimdir, 2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar


2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail