2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları

2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları


DoğrulukGörüldü

Atla: kullan, ara

2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları etkinlikleri 4-13 Ekim 2010 tarihleri arasında, Hindistan'ın başkenti Delhi'deki SPM Yüzme Havuzu Kompleksi'nde düzenlendi. Yarışmacıları, dalma ve yüzme disiplinlerinde yarışırken, toplamda 46 madalya sahibini buldu.

Konu başlıkları

  • 1 Antrenman yerleri
  • 2 Dalma
    • 2.1 Erkekler
    • 2.2 Kadınlar
    • 2.3 Madalya tablosu
    • 2.4 Katılan ülkeler
  • 3 Yüzme
    • 3.1 Erkekler
    • 3.2 Kadınlar
    • 3.3 Madalya tablosu
    • 3.4 Katılan ülkeler
  • 4 Dış bağlantılar

Antrenman yerleri

  • Oyunlar Köyü
  • Yamuna Spor Kompleksi
  • MDC Ulusal Stadyum Kompleksi
  • Siri Kalesi Spor Kompleksi

Dalma

Erkekler

Yarışma Altın Gümüş Bronz
1 metre tramplen
ayrıntılar
Kanada
Alexandre Despatie
Avustralya
Matthew Mitcham
Avustralya
Scott Robertson
3 metre tramplen
ayrıntılar
Kanada
Alexandre Despatie
Kanada
Reuben Ross
Avustralya
Grant Nel
10 metre platform
ayrıntılar
İngiltere
Tom Daley
Avustralya
Matthew Mitcham
Malezya
Bryan Nickson Lomas
Senkronize
3 metre tramplen
ayrıntılar
Kanada
Alexandre Despatie
Reuben Ross
Avustralya
Matthew Mitcham
Ethan Warren
Malezya
Bryan Nickson Lomas
Ken Nee Yeoh
Senkronize
10 metre platform
ayrıntılar
İngiltere
Max Brick
Tom Daley
Avustralya
Matthew Mitcham
Ethan Warren
Kanada
Eric Sehn
Kevin Geyson

Kadınlar

Yarışma Altın Gümüş Bronz
1 metre tramplen
ayrıntılar
Kanada
Jennifer Abel
Avustralya
Sharleen Stratton
Kanada
Emilie Heymans
3 metre tramplen
ayrıntılar
Avustralya
Sharleen Stratton
Kanada
Jennifer Abel
Avustralya
Jaele Patrick
10 metre platform
ayrıntılar
Malezya
Pandelela Rinong Pamg
Avustralya
Melissa Wu
Avustralya
Alexandra Croak
Senkronize
3 metre tramplen
ayrıntılar
Kanada
Jennifer Abel
Emilie Heymans
Avustralya
Briony Cole
Sharleen Stratton
Avustralya
Jaele Patrick
Olivia Wright
Senkronize
10 metre platform
ayrıntılar
Avustralya
Melissa Wu
Alexandra Croak
Malezya
Pandelela Rinong Pamg
Mun Yee Leong
Avustralya
Briony Cole
Anabelle Smith

Madalya tablosu

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Kanada
5 2 2 9
2 Avustralya
2 7 6 15
3 İngiltere
2 0 0 2
4 Malezya
1 1 2 4
Toplam 10 10 10 30

Katılan ülkeler

Parantez içindeki sayılar ülke adına yarışan sporcu sayısını belirtmektedir.

  • Avustralya (12)
  • Hindistan (8)
  • İngiltere (12)
  • İskoçya (3)
  • Kanada (10)
  1. YÖNLENDİRME Şablon:Sütun-3
  • Malezya (11)
  • Yeni Zelanda (1)

Yüzme

Erkekler

Yarışma Altın Gümüş Bronz
50 m serbest
ayrıntılar
Kanada
Brent Hayden
22.01 Güney Afrika Cumhuriyeti
Roland Schoeman
22.14 Güney Afrika Cumhuriyeti
Gideon Louw
22.22
50 m serbest S9
ayrıntılar
Avustralya
Matthew Cowdrey
25.33
DR
İngiltere
Simon Miller
26.70 Hindistan
Prasanta Karmaka
27.48
100 m serbest
ayrıntılar
Kanada
Brent Hayden
47.98
OR
İngiltere
Simon Burnett
48.54 Avustralya
Eamon Sullivan
48.69
100 m serbest S8
ayrıntılar
Avustralya
Ben Austin
1:00.44 İskoçya
Sean Fraser
1:00.77 Avustralya
Blake Cochrane
1:00.95
100 m serbest S10
ayrıntılar
Kanada
Benoît Huot
53.70
OR
Avustralya
Andrew Pasterfield
55.04 İngiltere
Rob Welbourn
55.10
200 m serbest
ayrıntılar
İskoçya
Robbie Renwick
1:47.88 Avustralya
Kenrick Monk
1:47.90 Avustralya
Thomas Fraser-Holmes
1:48.22
400m serbest
ayrıntılar
Kanada
Ryan Cochrane
3:48.48 Avustralya
Ryan Napoleon
3:48.59 İskoçya
David Carry
3:50.06
1500 m serbest
ayrıntılar
Kanada
Ryan Cochrane
15:01.49 Güney Afrika Cumhuriyeti
Heerden Herman
15:03.70 İngiltere
Daniel Fogg
15:13.50
50 m sırtüstü
ayrıntılar
İngiltere
Liam Tancock
24.62
OR
Avustralya
Hayden Stoeckel
25.08 Avustralya
Ashley Delaney
25.21
100 m sırtüstü
ayrıntılar
İngiltere
Liam Tancock
53.59
OR
Yeni Zelanda
Daniel Bell
54.43 Avustralya
Ashley Delaney
54.51
200 m sırtüstü
ayrıntılar
İngiltere
James Goddard
1:55.58
OR
Yeni Zelanda
Gareth Kean
1:57.37 Avustralya
Ashley Delaney
1:58.18
50 m kurbağalama
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Cameron van der Burgh
27.18
OR
Yeni Zelanda
Glenn Snyders
Avustralya
Brenton Rickard
27.67
100 m kurbağalama
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Cameron van der Burgh
1:00.10 Avustralya
Christian Sprenger
1:00.29 Avustralya
Brenton Rickard
1:00.46
200 m kurbağalama
ayrıntılar
Avustralya
Brenton Rickard
2:10.89
OR
İskoçya
Michael Jamieson
2:10.97 Avustralya
Christian Sprenger
2:11.44
50 m kelebek
ayrıntılar
Kenya
Jason Dunford
23.35 Avustralya
Geoff Huegill
23.37 Güney Afrika Cumhuriyeti
Roland Schoeman
23.44
100 m kelebek
ayrıntılar
Avustralya
Geoff Huegill
51.69
OR
Papua Yeni Gine
Ryan Pini
İngiltere
Antony James
52.50
200 m kelebek
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Chad le Clos
1:56.48
OR
İngiltere
Michael Rock
1:57.15 Kanada
Stefan Hirniak
1:57.26
200 m bireysel karışık
ayrıntılar
İngiltere
James Goddard
1:58.10
OR
İngiltere
Joe Roebuck
1:59.86 Avustralya
Leith Brodie
2:00.00
400 m bireysel karışık
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Chad le Clos
4:13.25
OR
İngiltere
Joe Roebuck
4:15.84 Güney Afrika Cumhuriyeti
Riaan Schoeman
4:16.86
4×100 m serbest bayrak yarışı
ayrıntılar
Avustralya
Kyle Richardson
Eamon Sullivan
Tommaso D'Orsogna
James Magnussen
Cameron Prosser*
3:13.92
OR
İngiltere
Adam Brown
Simon Burnett
Ross Davenport
Grant Turner
3:15.05 Güney Afrika Cumhuriyeti
Gideon Louw
Graeme Moore
Roland Schoeman
Darian Townsend
3:15.21
4×200 m serbest bayrak yarışı
ayrıntılar
Avustralya
Thomas Fraser-Holmes
Nicholas Ffrost
Ryan Napoleon
Kenrick Monk
Leith Brodie*
7:10.29
OR
İskoçya
Andrew Hunter
David Carry
Jak Scott
Robert Renwick
Lewis Smith*
Cameron Brodie*
7:14.02 Güney Afrika Cumhuriyeti
Jean Basson
Darian Townsend
Jan Venter
Chad le Clos
Sebastien Rousseau*
Heerden Herman*
7:14.18
4×100 m karışık bayrak yarışı
ayrıntılar
Avustralya
Ashley Delaney
Brenton Rickard
Geoff Huegill
Eamon Sullivan
Christian Sprenger*
Kyle Richardson*
3:33.15
OR
Güney Afrika Cumhuriyeti
Charl Crous
Cameron van der Burgh
Chad le Clos
Gideon Louw
Sebastien Rousseau*
Jean Basson*
3:36.12 İngiltere
Liam Tancock
Daniel Sliwinski
Antony James
Simon Burnett
Christopher Walker-Hebborn*
Adam Brown*
3:36.31
Lejant
  • DR: Dünya rekoru,
  • OY: Oyunlar rekoru
  • *: Sadece elemelerde yarıştı.

Kadınlar

Yarışma Altın Gümüş Bronz
50 m serbest
ayrıntılar
Avustralya
Yolane Kukla
24.86 İngiltere
Francesca Halsall
24.98 Yeni Zelanda
Hayley Palmer
25.01
50 m serbest S9
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Natalie du Toit
29.17
OR
Avustralya
Annabelle Williams
29.42 İngiltere
Stephanie Millward
29.69
100 m serbest
ayrıntılar
Avustralya
Alicia Coutts
54.09 Avustralya
Emily Seebohm
54.30 İngiltere
Francesca Halsall
54.57
100 m serbest S9
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Natalie du Toit
1:02.36
OR
İngiltere
Stephanie Millward
1:03.69 Avustralya
Ellie Cole
1:05.20
200 m serbest
ayrıntılar
Avustralya
Kylie Palmer
1:57.50 Galler
Jazmin Carlin
1:58.29 İngiltere
Rebecca Adlington
1:58.47
400m serbest
ayrıntılar
İngiltere
Rebecca Adlington
4:05.68
OR
Avustralya
Kylie Palmer
4:07.85 Galler
Jazmin Carlin
4.08.22
800 m serbest
ayrıntılar
İngiltere
Rebecca Adlington
8:24.69 Güney Afrika Cumhuriyeti
Wendy Trott
8:26.96 Avustralya
Melissa Gorman
8:32.37
50 m sırtüstü
ayrıntılar
Avustralya
Sophie Edington
28.00
OR
İngiltere
Gemma Spofforth
28.03 Galler
Georgia Davies
Avustralya
Emily Seebohm
28.33
100 m sırtüstü
ayrıntılar
Avustralya
Emily Seebohm
59.79 İngiltere
Gemma Spofforth
1:00.02 Kanada
Julia Wilkinson
1:00.74
200 m sırtüstü
ayrıntılar
Avustralya
Meagen Nay
2:07.56
OR
İngiltere
Elizabeth Simmonds
2:07.90 Avustralya
Emily Seebohm
2:08.28
50 m kurbağalama
ayrıntılar
Avustralya
Leiston Pickett
30.84 Avustralya
Leisel Jones
31.10 İngiltere
Kate Haywood
31.17
100 m kurbağalama
ayrıntılar
Avustralya
Leisel Jones
1:05.84 Avustralya
Samantha Marshall
1:07.97 İngiltere
Kate Haywood
1:08.29
200 m kurbağalama
ayrıntılar
Avustralya
Leisel Jones
2:25.38 Avustralya
Tessa Wallace
2:25.60 Avustralya
Sarah Katsoulis
2:25.92
50 m kelebek
ayrıntılar
İngiltere
Francesca Halsall
26.24 Avustralya
Marieke Guehrer
26.27 Avustralya
Emily Seebohm
26.29
100 m kelebek
ayrıntılar
Avustralya
Alicia Coutts
57.53 İngiltere
Ellen Gandy
58.06 Galler
Jemma Lowe
58.42
100 m kelebek S9
ayrıntılar
Güney Afrika Cumhuriyeti
Natalie du Toit
1:07.32 İngiltere
Stephanie Millward
1:13.11 Avustralya
Ellie Cole
1:14.04
200 m kelebek
ayrıntılar
Avustralya
Jessicah Schipper
2:07.04 Kanada
Audrey Lacroix
2:07.31 İngiltere
Ellen Gandy
2:07.75
200 m bireysel karışık
ayrıntılar
Avustralya
Alicia Coutts
2:09.70
OR
Avustralya
Emily Seebohm
2:10.83 Kanada
Julia Wilkinson
2:12.09
400 m bireysel karışık
ayrıntılar
İskoçya
Hannah Miley
4:38.83
OR
Avustralya
Samantha Hamill
4:39.45 İngiltere
Keri-Anne Payne
4:41.07
4×100 m serbest bayrak yarışı
ayrıntılar
Avustralya
Alicia Coutts
Marieke Guehrer
Felicity Galvez
Emily Seebohm
3:36.36
OR
İngiltere
Amy Smith
Francesca Halsall
Emma Saunders
Jessia Sylvester
3.40.03 Yeni Zelanda
Hayley Palmer
Penelope Marshall
Amaka Gessler
Natasha Hind
3.42.12
4×200 m serbest bayrak yarışı
ayrıntılar
Avustralya
Kylie Palmer
Blair Evans
Bronte Barratt
Meagen Nay
7:53.71
OR
Yeni Zelanda
Lauren Boyle
Penelope Marshall
Amaka Gessler
Natasha Hind
7:57.46 İngiltere
Joanne Jackson
Rebecca Adlington
Emma Saunders
Sasha Matthews
7:58.61
4×100 m karışık bayrak yarışı
ayrıntılar
Avustralya
Emily Seebohm
Leisel Jones
Jessicah Schipper
Alicia Coutts
3:56.99 İngiltere
Gemma Spofforth
Kate Haywood
Ellen Gandy
Francesca Halsall
4:00.09 Kanada
Julia Wilkinson
Annamay Pierse
Audrey Lacroix
Victoria Poon
4:03.96
Lejant
  • DR: Dünya rekoru,
  • OY: Oyunlar rekoru

Madalya tablosu

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Avustralya 22 16 16 54
2 İngiltere 7 16 11 34
3 Güney Afrika Cumhuriyeti 7 4 5 16
4 Kanada 5 1 4 10
5 İskoçya 2 3 1 6
6 Kenya 1 0 0 1
7 Yeni Zelanda 0 4 2 6
8 Galler 0 1 3 4
9 Papua Yeni Gine 0 1 0 1
10 Hindistan 0 0 1 1
Total 44 46 43 133

Katılan ülkeler

  • Antigua ve Barbuda (1)
  • Avustralya (52)
  • Bangladeş (4)
  • Barbados (1)
  • Bermuda (3)
  • Cayman Adaları (3)
  • Cebelitarık (4)
  • Galler (16)
  • Gana (3)
  • Grenada (2)
  • Guernsey (5)
  • Guyana (1)
  • Güney Afrika Cumhuriyeti (14)
  • Hindistan (48)
  • İngiltere (42)
  • İskoçya (20)
  • Jamaika (3)
  • Jersey (1)
  • Kanada (27)
  • Kenya (12)
  • Kıbrıs Cumhuriyeti (7)
  • Kuzey İrlanda (10)
  • Lesotho (2)
  • Malavi (5)
  • Maldivler (6)
  • Malezya (14)
  • Mauritius (4)
  • Mozambik (3)
  1. YÖNLENDİRME Şablon:Sütun-3
  • Papua Yeni Gine (6)
  • Ruanda (1)
  • Saint Lucia (2)
  • Samoa (2)
  • Seyşeller (5)
  • Singapur (9)
  • Sri Lanka (8)
  • Svaziland (2)
  • Tanzanya (4)
  • Tonga (1)
  • Trinidad ve Tobago (7)
  • Uganda (4)
  • Yeni Zelanda (12)
  • Zambiya (5)

Dış bağlantılar

  • 2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları resmî sitesinde su sporlarına ait bölüm (İngilizce)
  • Yarışma takvimi (İngilizce)


2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları Hakkında Bilgi

2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları
2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları
2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları
2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları konusunu görüntülemektesiniz.
2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları nedir, 2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları kimdir, 2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda su sporları
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail