2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi

2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi



Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi, 2010-11 sezonunda 37. kez düzenlenen Avrupa voleybolunun kulüpler düzeyindeki en pretijli turnuvasıdır.

Katılımcı takımlar

Kupaya katılan 20 takımın listesi[1]:

Sıra Ülke Takım sayısı Takım(lar)
1  İtalya 3 Volley Bergamo
Villa Cortese
Scavolini Pesaro
2  Rusya 2 Dynamo Moscow
Zarechie Odintsovo
3  İspanya 1 Aguere La Laguna
4  Türkiye 3 Fenerbahçe Acıbadem
VakıfBank Güneş Sigorta Türk Telekom
Eczacıbaşı Vitra (w/c)
5  Fransa 2 RC Cannes
ASPTT Mulhouse
6  Polonya 3 Bielsko-Biała
Organika Budowlani Łódź
Muszynianka Muszyna (w/c)
8  İsviçre 1 Voléro Zürich
9  Sırbistan 1 Crvena zvezda
10  Hırvatistan 1 ZOK Split
11  Romanya 1 Dinamo Romprest Bucharest
16  Azerbaycan 1 Rabita Baku (w/c)
23  Çek Cumhuriyeti 1 Modřanská Prostějov (w/c)
  • Grup aşaması için kura çekimi 25 Haziran 2010 tarihinde Viyana'da gerçekleştirilmiştir.[2]

Grup aşaması

5 havuzda yer alan 20 takım 4'erli gruplarda yer alacak.
12'li Playoff'a grupların 1. ve 2. sırada tamamlayan takımların yanı sıra en iyi 3. takım katılacaktır.
Final Four düzelemesi ligi turunun sonunda belirlenecektir.

A Grubu

Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1 VakıfBank Güneş TTelekom 16 6 0 562 440 1.277 18 6 3.000
2 Muszynianka Muszyna 9 3 3 552 545 1.013 13 13 1.000
3 Zarechie Odintsovo 9 3 3 538 561 0.959 13 14 0.929
4 Crvena zvezda 2 0 6 468 574 0.815 7 18 0.389
23–25 Kasım 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Crvena zvezda 2–3 VakıfBank Güneş TTelekom 19–25 25–19 25–19 23–25 10–15
Muszynianka Muszyna 2–3 Zarechie Odintsovo 25–10 25–16 22–25 15–25 7–15
1 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Zarechie Odintsovo 3–1 Crvena zvezda 26–24 25–22 16–25 25–12  
VakıfBank Güneş TTelekom 3–1 Muszynianka Muszyna 25–16 22–25 25–14 26–24  
7–8 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Crvena zvezda 1–3 Muszynianka Muszyna 9–25 27–25 20–25 20–25  
VakıfBank Güneş TTelekom 3–0 Zarechie Odintsovo 28–26 25–18 25–9    
15–16 Aralık2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Zarechie Odintsovo 2–3 VakıfBank Güneş TTelekom 25–23 18–25 18–25 25–22 8–15
Muszynianka Muszyna 3–1 Crvena zvezda 25–20 25–21 23–25 25–14  
4–6 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Crvena zvezda 2–3 Zarechie Odintsovo 25–23 16–25 11–25 25–18 11–15
Muszynianka Muszyna 1–3 VakıfBank Güneş TTelekom 25–23 20–25 14–25 14–25  
11 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Zarechie Odintsovo 2–3 Muszynianka Muszyna 25–19 25–18 14–25 27–29 11–15
VakıfBank Güneş TTelekom 3–0 Crvena zvezda 25–8 25–15 25–16    

B Grubu

Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1 Fenerbahçe Acıbadem 15 5 1 430 317 1.356 15 3 5.000
2 Dynamo Moscow 15 5 1 445 345 1.290 15 4 3.750
3 Volley Bergamo 6 2 4 434 448 0.969 7 13 0.538
4 ZOK Split 0 0 6 275 474 0.580 1 18 0.056
25 Kasım 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Dynamo Moscow 3–0 ZOK Split 25–15 25–15 25–16    
Fenerbahçe Acıbadem 3–0 Volley Bergamo 26–24 25–23 25–18    
30 Kasım – 2 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
ZOK Split 0–3 Fenerbahçe Acıbadem 16–25 15–25 13–25    
Volley Bergamo 1–3 Dynamo Moscow 17–25 28–26 17–25 22–25  
7–8 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
ZOK Split 1–3 Volley Bergamo 26–24 18–25 11–25 21–25  
Dynamo Moscow 3–0 Fenerbahçe Acıbadem 25–16 25–21 25–17    
3 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Fenerbahçe Acıbadem 3–0 Dynamo Moscow 25–14 25–15 25–15    
Volley Bergamo 3–0 ZOK Split 25–14 25–18 25–13    
6 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Fenerbahçe Acıbadem 3–0 ZOK Split 25–10 25–11 25–13    
Dynamo Moscow 3–0 Volley Bergamo 25–22 25–18 25–16    
11 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Volley Bergamo 0–3 Fenerbahçe Acıbadem 13–25 23–25 19–25    
ZOK Split 0–3 Dynamo Moscow 7–25 12–25 11–25    

C Grubu

Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1 Eczacıbaşı Vitra 16 5 1 525 416 1.262 17 5 3.400
2 Voléro Zürich 14 5 1 526 486 1.082 16 8 2.000
3 ASPTT Mulhouse 6 2 4 435 438 0.993 8 12 0.667
4 Aguere La Laguna 0 0 6 348 494 0.704 2 18 0.111
23–24 Kasım 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
ASPTT Mulhouse 3–0 Aguere La Laguna 25–18 25–21 25–18    
Eczacıbaşı Vitra 3–1 Voléro Zürich 22–25 25–20 25–9 25–19  
1 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Aguere La Laguna 1–3 Eczacıbaşı Vitra 17–25 25–22 17–25 20–25  
Voléro Zürich 3–1 ASPTT Mulhouse 25–16 16–25 25–15 25–19  
8 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Eczacıbaşı Vitra 3–0 ASPTT Mulhouse 25–15 26–24 25–20    
Voléro Zürich 3–1 Aguere La Laguna 22–25 25–18 25–16 25–11  
15–16 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Aguere La Laguna 0–3 Voléro Zürich 15–25 19–25 20–25    
ASPTT Mulhouse 0–3 Eczacıbaşı Vitra 23–25 20–25 23–25    
4–6 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
ASPTT Mulhouse 1–3 Voléro Zürich 18–25 23–25 25–18 19–25  
Eczacıbaşı Vitra 3–0 Aguere La Laguna 25–19 25–11 25–12    
11 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Aguere La Laguna 0–3 ASPTT Mulhouse 15–25 17–25 14–25    
Voléro Zürich 3–2 Eczacıbaşı Vitra 25–19 23–25 25–23 9–25 15–13

D Grubu

Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1 Villa Cortese 13 4 2 516 491 1.051 14 9 1.556
2 RC Cannes 12 4 2 544 489 1.112 15 9 1.667
3 Modřanská Prostějov 9 3 3 516 503 1.026 12 11 1.091
4 Organika Budowlani Łódź 2 1 5 431 524 0.823 5 17 0.294
23–25 Kasım 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Organika Budowlani Łódź 1–3 Villa Cortese 19–25 17–25 25–16 15–25  
Modřanská Prostějov 1–3 RC Cannes 22–25 24–26 25–21 16–25  
30 Kasım 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Villa Cortese 3–0 Modřanská Prostějov 25–19 25–23 30–28    
RC Cannes 3–0 Organika Budowlani Łódź 25–12 25–22 26–24    
9 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Modřanská Prostějov 3–0 Organika Budowlani Łódź 25–17 25–15 25–21    
RC Cannes 3–2 Villa Cortese 25–22 18–25 20–25 25–13 20–18
14–15 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Organika Budowlani Łódź 3–2 Modřanská Prostějov 16–25 20–25 29–27 28–26 15–11
Villa Cortese 3–1 RC Cannes 15–25 25–18 25–18 25–21  
4–5 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Organika Budowlani Łódź 0–3 RC Cannes 18–25 22–25 16–25    
Modřanská Prostějov 3–0 Villa Cortese 25–21 25–19 25–19    
11 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Villa Cortese 3–1 Organika Budowlani Łódź 18–25 25–19 25–15 25–21  
RC Cannes 2–3 Modřanská Prostějov 25–13 22–25 21–25 25–17 13–15

E Grubu

Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1 Rabita Baku 14 4 2 521 458 1.138 16 7 2.286
2 Scavolini Pesaro 12 5 1 560 501 1.118 16 9 1.778
3 Bielsko-Biała 9 3 3 575 578 0.995 13 14 0.929
4 Dinamo Romprest Bucharest 1 0 6 404 523 0.772 3 18 0.167
24 Kasım 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Dinamo Romprest Bucharest 0–3 Rabita Baku 18–25 22–25 20–25    
Scavolini Pesaro 3–2 Bielsko-Biała 23–25 25–22 25–20 19–25 15–12
30 Kasım – 2 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Bielsko-Biała 3–2 Dinamo Romprest Bucharest 24–26 25–19 34–36 25–16 15–7
Rabita Baku 3–1 Scavolini Pesaro 25–19 25–23 23–25 25–21  
8–9 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Scavolini Pesaro 3–0 Dinamo Romprest Bucharest 25–22 25–19 25–15    
Bielsko-Biała 3–2 Rabita Baku 25–21 21–25 25–18 20–25 15–13
14–16 Aralık 2010
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Dinamo Romprest Bucharest 0–3 Scavolini Pesaro 12–25 20–25 21–25    
Rabita Baku 3–0 Bielsko-Biała 25–13 25–23 25–12    
5–6 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Dinamo Romprest Bucharest 1–3 Bielsko-Biała 16–25 21–25 27–25 19–25  
Scavolini Pesaro 3–2 Rabita Baku 20–25 25–21 25–19 23–25 15–6
11 Ocak 2011
Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Rabita Baku 3–0 Dinamo Romprest Bucharest 25–18 25–16 25–14    
Bielsko-Biała 2–3 Scavolini Pesaro 25–21 12–25 21–25 25–21 11–15

12'li Playoff

Beraberlik halinde üst tura geçecek takımı belirlemek amacıyla altın set oynanır.

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Muszynianka Muszyna 5–51 Villa Cortese 3–2 2–3
Modřanská Prostějov 3–52 Rabita Baku 3–2 0–3
Zarechie Odintsovo 3–33 Voléro Zürich 3–0 0–3
Scavolini Pesaro 6–4 Dynamo Moscow 3–2 3–2
RC Cannes 0–6 Eczacıbaşı Vitra 0–3 0–3
Bielsko-Biała 2–6 VakıfBank Güneş TTelekom 1–3 1–3

1Muszynianka Muszyna altın seti 15–11 kazandı.
2Rabita Baku altın seti 15–11 kazandı.
3Voléro Zürich altın seti 15–9 kazandı.

İlk ayak

1–3 Şubat 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Muszynianka Muszyna 3–2 Villa Cortese 25–16 26–24 23–25 21–25 16–14
Modřanská Prostějov 3–2 Rabita Baku 19–25 25–21 25–22 23–25 21–19
Zarechie Odintsovo 3–0 Voléro Zürich 25–21 25–15 25–18    
Scavolini Pesaro 3–2 Dynamo Moscow 19–25 25–14 19–25 27–25 15–10
RC Cannes 0–3 Eczacıbaşı Vitra 20–25 20–25 22–25    
Bielsko-Biała 1–3 VakıfBank Güneş TTelekom 18–25 25–22 18–25 21–25  

İkinci ayak

8–10 Şubat 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Villa Cortese 3–2 Muszynianka Muszyna 25–23 18–25 25–19 8–25 17–15
Rabita Baku 3–0 Modřanská Prostějov 25–21 25–23 25–19    
Voléro Zürich 3–0 Zarechie Odintsovo 25–22 25–22 25–21    
Dynamo Moscow 2–3 Scavolini Pesaro 17–25 25–19 28–26 12–25 8–15
Eczacıbaşı Vitra 3–0 RC Cannes 25–21 25–14 25–21    
VakıfBank Güneş TTelekom 3–1 Bielsko-Biała 22–25 25–20 25–21 25–18  

6'lı Playoff

Beraberlik halinde üst tura geçecek takımı belirlemek amacıyla altın set oynanır.

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Muszynianka Muszyna 0–6 Rabita Baku 0–3 0–3
Voléro Zürich 3–6 Scavolini Pesaro 1–3 2–3
Eczacıbaşı Vitra 2–6 VakıfBank Güneş TTelekom 0–3 2–3

İlk ayak

23–24 Şubat 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Muszynianka Muszyna 0–3 Rabita Baku 23–25 21–25 19–25    
Voléro Zürich 1–3 Scavolini Pesaro 27–25 20–25 20–25 20–25  
Eczacıbaşı Vitra 0–3 VakıfBank Güneş TTelekom 21–25 20–25 22–25    

İkinci ayak

3 Mart 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Rabita Baku 3–0 Muszynianka Muszyna 25–20 25–19 25–19    
Scavolini Pesaro 3–2 Voléro Zürich 25–27 25–18 25–23 21–25 15–11
VakıfBank Güneş TTelekom 3–2 Eczacıbaşı Vitra 21–25 22–25 25–23 25–10 15–13

Dörtlü final

Dörtlü final, 19–20 Mart 2011'de Türkiye'nin İstanbul kentinde düzenlendi. Fenerbahçe Acıbadem organizatör olarak nitelendirildi.

Bracket

  Yarı final Final
2011-03-19 – İstanbul
  Fenerbahçe Acıbadem  2  
  VakıfBank Güneş TTelekom  3  
 
2011-03-20 – İstanbul
      VakıfBank Güneş TTelekom  3
    Rabita Baku  0
Üçüncülük maçı
2011-03-19 – İstanbul 2011-03-20 – İstanbul
  Rabita Baku  3   Fenerbahçe Acıbadem  3
  Scavolini Pesaro  1     Scavolini Pesaro  1

Yarı Final

19 Mart 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Fenerbahçe Acıbadem 2–3 VakıfBank Güneş TTelekom 25–19 21–25 25–21 19–25 11–15
Rabita Baku 3–1 Scavolini Pesaro 25–23 25–16 13–25 25–14  

Üçüncülük Maçı

20 Mart 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Fenerbahçe Acıbadem 3–1 Scavolini Pesaro 12–25 25–21 25–21 25–21  

Final

20 Mart 2011

Skor Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
VakıfBank Güneş TTelekom 3–0 Rabita Baku 25–13 25–20 25–18    


2010-11
Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi
Şampiyonu
VakıfBank Güneş TTelekom
İlk şampiyonluk

Turnuvanın enleri

Aşağıda yer alan istatistikler turnuvanın enlerini işaret eder[3]

  • MVP:  Malgorzata Glinka (POL) / VakıfBank Güneş TTelekom
  • En İyi Blokör:  Maja Poljak (CRO) / VakıfBank Güneş TTelekom
  • En İyi Libero:  Gizem Güreşen (TUR) / VakıfBank Güneş TTelekom
  • En İyi Karşılayıcı:  Gözde Kırdar Sonsirma (TUR) / VakıfBank Güneş TTelekom
  • En İyi Skorer:  Jelena Nikolic (SRB) / VakıfBank Güneş TTelekom
  • En İyi Servis Atan Oyuncu:  Natalya Mammadova (AZE) / Rabita Baku
  • En İyi Setter:  Özge Kırdar Çemberci (TUR) / VakıfBank Güneş TTelekom
  • En İyi Smaçör:  Manon Flier (NED) / Scavolini Pesaro

Kaynakça

  1. ^ European Cups Ranking List 2010–2011 (Page 5)
  2. ^ Drawing of lots and participating teams
  3. ^ "VakifGunesTTelekom completes Turkish fairy tale in Istanbul". CEV. http://www.cev.lu/mmp/online/website/news/news_online/755/1711/19279_EN.html. Erişim tarihi: 20 Mart 2011. 

Dış bağlantılar

  • Şampiyonlar Ligi


2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Hakkında Bilgi

2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi
2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi
2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi
2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi

2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Hakkında Video


2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi konusunu görüntülemektesiniz.
2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi nedir, 2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi kimdir, 2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
2010-11 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail