2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus


2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus adına yarışan sporcular, branşları ve aldığı sonuçlar.

Konu başlıkları

  • 1 Madalya Listesi
    • 1.1 Atletizm
  • 2 Boks
  • 3 Bisiklet
    • 3.1 Yol
  • 4 Eskrim
  • 5 Judo
  • 6 Yüzme
  • 7 Tekvando
  • 8 Tenis
  • 9 Halter
  • 10 Güreş

Madalya Listesi

Madalya İsim Branş Kategori
1 Altın Oussama Mellouli Yüzme Erkekler 1500 metre serbest

Atletizm

Sporcu Kategori Eleme Yarıfinal Final
Zaman Sıralama Zaman Sıralama Zaman Sıralama
Hatem Ghoula Erkekler 20 km yürüyüş N/A 1:23:44 27
Erkekler 50 km yürüyüş N/A 4:03:47 33
Hassanine Sebei Erkekler 20 km yürüyüş N/A 1:25:23 34
Habiba Gheribi Kadınlar 3000 metre engelli yarış 9:25.50 NR 5 q N/A 9:36.43 13
Leila Ben Youssef Kadınlar sırıkla atlama 4.00 18 Sıralamaya giremedi 32

Boks

Tunus adına yarışan beş boksör ilk olarak Afrika ön elemelerinde başarılı olarak olimpiyatlarda yarışmaya hak kazandılar.

Atlet Kategori Tur of 32 Tur of 16 Çeyrekfinal Yarıfinal Final
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Walid Cherif Sineksiklet  Sutherland (AUS)
W 14-2
 Lee (KOR)
W 11-5
 Picardi (ITA)
L 5-7
Sıralamaya giremedi
Alaa Shili Tüysiklet  Gratschow (GER)
W 14-5
 Reyes (MEX)
L 2-14
Sıralamaya giremedi
Saifeddine Nejmaoui Hafifsiklet  Tishchenko (RUS)
L 2-10
Sıralamaya giremedi
Hamza Hassini Hafif ağırsiklet  Sepahvand (IRI)
L 4-16
Sıralamaya giremedi
Mourad Sahraoui Hafif ağırsiklet  Zhang (CHN)
L 1-3
Sıralamaya giremedi

Bisiklet

Yol

Sporcu Kategori Zaman Sıralama
Rafâa Chtioui Yol yarışı 7:03:04 (+39:15) 87

Eskrim

Erkekler'

Sporcu Kategori Tur 64 Tur 32 Tur 16 Çeyrekfinal Yarıfinal Final
Skor Skor Skor Skor Skor Skor
Ines Boubakri Bireysel foil  Luan (CAN)
L 9-13
Sıralmaya giremedi
Azza Besbes Bireysel sabre  Chetty (RSA)
W 15-2
 Perrus (FRA)
W 15-11
 Ovtchinnikova (CAN)
W 15-12
 Ward (USA)
L 14-15
Sıralamaya giremedi

Judo

Erkekler'

Sporcu Kategori Eleme Tur of 32 Tur of 16 Çeyrekfinal Yarımfinal İlk Repesaj Turu Repesaj Çeyrekfinal Repesaj Yarıfinals Final
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Youssef Badra −81 kg  Mrvaljevic (MNE)
L 0010-0020
Sıralamaya giremedi
Anis Chedly +100 kg Bye  Riner (FRA)
L 0000-0010
Sıralamaya giremedi

Kadınlar'

Sporcu Kategori Eleme Tur of 32 Tur of 16 Çeyrekfinal Yarımfinal İlk Repesaj Turu Repesaj Çeyrekfinal Repesaj Yarıfinals Final
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Chahnez Mbarki −48 kg  Lusnikova (UKR)
L 0000-0221
Sıralmaya giremedi
Nesrine Jlassi −57 kg Bye  Lupetey (CUB)
W 1000-0000
 Pekli  (AUS)
L 0000-1011
Sıralmaya giremedi
Houda Miled −78 kg Bye  Possamaï (FRA)
L 0012-1010
Sıralmaya giremedi
Nihal Chikhrouhou +78 kg  Chala  (ECU)
W 1000-0000
 Kim (KOR)
L 0001-0011
Sıralmaya giremedi

Yüzme

Atlet Kategori Eleme Yarıfinal Final
Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama
Oussama Mellouli Erkekler 200 m Serbest 1:47.97 19 Sıralamaya giremedi
Erkekler 400 m serbest 3:44.54 7 Q 3:43.45 AF 5
Erkekler 1500 m serbest 14:47.76 6 Q 14:40.84

Tekvando

Kadınlar'

Sporcu Kategori Tur 16 Çeyrekfinal Yarıfinal Final Repesaj Bronz Final
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Khaoula Ben Hamza +67 kg  Espinoza (MEX)
L 0-4
Avantaj yarıfinal  Kedzierska (SWE)
L 4-5

Tenis

Kadınlar

Atlet Kategori Tur of 64 Tur of 32 Tur of 16 Çeyrekfinal Yarıfinal Final
Pozisyon Skor Pozisyon Skor Pozisyon Skor Pozisyon Skor Pozisyon Skor Pozisyon Skor Sıralama
Selima Sfar Tek bayanlar  Wozniacki (DEN)
L 4-6, 1-6
Sıralmaya giremedi

Halter

Erkekler'

Sporcu Kategori Koparma Silkme Toplam Sıralama
Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama
Khalil Al Maooui -56 kg 126 7 0 - DNF -

Kadınlar'

Sporcu Kategori Koparma Silkme Toplam Sıralama
Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama
Hanene Ouerfelli -63 kg 80 17 95 16 175 16

Güreş

Erkekler Serbest Stil
Sporcu Kategori Öneleme 1/8 Final Çeyrekfinal Yarıfinal Repesaj Tur 1 Repesaj Tur 2 Final Sıralama
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Adnene Rhimi −84 kg Bye  Yenokyan (ARM)
L 0-6, 1-8
Sıralmaya giremedi
Kadınlar Serbest Stil
Sporcu Kategori Öneleme 1/8 Final Çeyrekfinal Yarıfinal Repesaj Tur 1 Repesaj Tur 2 Final Sıralama
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Marwa Amri −55 kg Bye  Renteria (COL)
L 0-6, 1-8
Sıralama giremedi
Greko-Romen
Sporcu Kategori Öneleme 1/8 Final Çeyrekfinal Yarıfinal Repesaj Tur 1 Repesaj Tur 2 Final Sıralama
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç
Haykel Achouri −84 kg Bye  Gadabadze (AZE)
L 0-5, 0-5
Sıralamaya giremedi


2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus Hakkında Bilgi

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus
2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus
2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus Hakkında Video


2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus konusunu görüntülemektesiniz.
2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus nedir, 2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus kimdir, 2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tunus
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail