2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası

2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası



2008 Avrupa Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası, 13 Mart - 24 Mart 2008 tarihleri arasında Eindhoven, Hollanda'da yapılan şampiyona

Konu başlıkları

  • 1 Toplamda madalya tablosu
  • 2 Yüzme
    • 2.1 Madalya tablosu
    • 2.2 Erkekler
    • 2.3 Kadınlar
  • 3 Dalma
    • 3.1 Madalya tablosu
    • 3.2 Sonuçlar
  • 4 Synchro
    • 4.1 Madalya tablosu
    • 4.2 Sonuçlar
  • 5 Dış bağlantılar

Toplamda madalya tablosu

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Rusya 12 7 6 25
2  İtalya 5 7 9 21
3  Fransa 5 4 3 12
4  İspanya 5 3 4 12
5  Almanya 4 4 1 9
6  Hollanda 4 3 3 10
7  Macaristan 3 4 2 9
8  Avusturya 3 2 2 7
9  İsveç 3 1 6 10
10  Ukrayna 2 4 7 13
11  Yunanistan 2 2 4
11  Birleşik Krallık 2 2 4
13  Norveç 1 2 3
14  Slovenya 1 1 2
14  İsviçre 1 1 2
16  Sırbistan 1 1
17  Hırvatistan 2 1 3
17  Finlandiya 2 1 3
19  Romanya 1 4 5
20  Polonya 1 1 2
20  Beyaz Rusya 1 1 2
22  Danimarka 1 1
22  Litvanya 1 1
22  Slovakya 1 1
Total 54 54 54 162


Yüzme

Madalya tablosu

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Rusya 8 6 5 19
2  Fransa 5 4 3 12
3  İtalya 4 4 5 13
4  Hollanda 4 3 3 10
5  Macaristan 3 3 2 8
6  Avusturya 3 2 2 7
7  Yunanistan 2 2 4
8  İsveç 2 1 5 8
9  Almanya 2 2
10  İspanya 1 3 4 8
11  Birleşik Krallık 1 2 3
11  Norveç 1 2 3
13  Ukrayna 1 1 1 3
14  Slovenya 1 1 2
14  İsviçre 1 1 2
16  Sırbistan 1 1
17  Hırvatistan 2 1 3
18  Romanya 1 4 5
19  Polonya 1 1 2
20  Finlandiya 1 1
21  Beyaz Rusya 1 1
21  Danimarka 1 1
21  Litvanya 1 1
21  Slovakya 1 1
Total 40 40 40 120

Erkekler

Kategori: Altın: Zaman Gümüş: Zaman Bronz: Zaman
Serbest stil
Erkekler 50 m Alain Bernard
 Fransa
21.66
Duje Draganja
 Hırvatistan
22.00
Stefan Nystrand
 İsveç
22.16
Erkekler 100 m Alain Bernard
 Fransa
47.50
WR
Stefan Nystrand
 İsveç
48.40 Filippo Magnini
 İtalya
48.53
Erkekler 200 m Paul Biedermann
 Almanya
1:46.59 Amaury Leveaux
 Fransa
1:46.99 Massimiliano Rosolino
 İtalya
1:47.33
Erkekler 400 m Yury Prilukov
 Rusya
3:45.10
CR
Massimiliano Rosolino
 İtalya
3:45.19 Nikita Lobintsev
 Rusya
3:46.75
Erkekler 800 m Gergő Kis
 Macaristan
7:51.94
CR
Samuel Pizzetti
 İtalya
7:54.09 Dragoş Coman
 Romanya
7:54.37
Erkekler 1,500 m Yury Prilukov
 Rusya
14:50.40
CR
David Davies
 Birleşik Krallık
14:54.28 Mateusz Sawrymowicz
 Polonya
14:58.78
Sırtüstü yüzme
Erkekler 50 m Aristeidis Grigoriadis
 Yunanistan
25.13 Flori Lang
 İsviçre
25.18 Lubos Krizko
 Slovakya
25.44
Erkekler 100 m Markus Rogan
 Avusturya
54.03 Aristeidis Grigoriadis
 Yunanistan
54.27 Arkady Vyatchanin
 Rusya
54.45
Erkekler 200 m Markus Rogan
 Avusturya
1:55.85 Arkady Vyatchanin
 Rusya
1:57.04 Răzvan Florea
 Romanya
1:57.53
Kurbağalama yüzme
Erkekler 50 m Oleg Lisogor
 Ukrayna
27.43 Alexander Dale Oen
 Norveç
27.53 Alessandro Terrin
 İtalya
27.64
Erkekler 100 m Alexander Dale Oen
 Norveç
59.76
ER
Hugues Duboscq
 Fransa
59.78 Oleg Lisogor
 Ukrayna
1:00.53
Erkekler 200 m Grigory Falko
 Rusya
2:09.64
CR
Alexander Dale Oen
 Norveç
2:09.74 Hugues Duboscq
 Fransa
2:09.91
Kelebekleme yüzme
Erkekler 50 m Milorad Čavić
 Sırbistan
23.11
ER
Sergiy Breus
 Ukrayna
23.48 Rafael Muñoz Pérez
 İspanya
23.60
Erkekler 100 m Evgeny Korotyshkin
 Rusya
51.89
CR
Peter Mankoč
 Slovenya
52.07 Rafael Muñoz Pérez
 İspanya
52.09
Erkekler 200 m Ioannis Drymonakos
 Yunanistan
1:54.16
ER
Paweł Korzeniowski
 Polonya
1:54.38 Nikolay Skvortsov
 Rusya
1:54.65
Bireysel karışık
Erkekler 200 m László Cseh
 Macaristan
1:58.02 Dinko Jukić
 Avusturya
1:59.65 Vytautas Janusaitis
 Litvanya
2:00.17
Erkekler 400 m László Cseh
 Macaristan
4:09.59
ER
Ioannis Drymonakos
 Yunanistan
4:14.72 Luca Marin
 İtalya
4:16.69
Serbest takım
Erkekler 4x100 m Marcus Piehl
Stefan Nystrand
Petter Stymne
Jonas Persson

 İsveç
3:15.41 Massimiliano Rosolino
Alessandro Calvi
Christian Galenda
Filippo Magnini
 İtalya
3:15.77 Mitja Zastrow
Bas van Velthoven
Robert Lijesen
Pieter van den Hoogenband
 Hollanda
3:15.88
Erkekler 4x200 m Emiliano Brembilla
Massimiliano Rosolino
Nicola Cassio
Filippo Magnini

 İtalya
7:09.94 Nikita Lobintsev
Alexander Sukhorukov
Evgeny Lagunov
Yury Prilukov
 Rusya
7:11.70 Dominik Koll
Markus Rogan
David Brandl
Dinko Jukić
 Avusturya
7:13.99
Karışık bayrak
Erkekler 4x100 m Arkady Vyatchanin
Grigory Falko
Evgeny Korotyshkin
Andrey Grechin

 Rusya
3:34.25
ER
Gordan Kožulj
Vanja Rogulj
Mario Todorović
Duje Draganja
 Hırvatistan
3:36.32 Simon Sjoedin
Jonas Andersson
Lars Frölander
Stefan Nystrand
 İsveç
3:36.85

Kadınlar

Kategori: Altın: Zaman Gümüş: Zaman Bronz: Zaman
Serbest stil
Kadınlar 50 m Marleen Veldhuis
 Hollanda
24.09
WR
Hinkelien Schreuder
 Hollanda
24.59 Therese Alshammar
 İsveç
24.71
Kadınlar 100 m Marleen Veldhuis
 Hollanda
53.77 Hanna-Maria Seppälä
 Finlandiya
54.04 Inge Dekker
 Hollanda
54.12
Kadınlar 200 m Sara Isakovič
 Slovenya
1:57.45 Camelia Potec
 Romanya
1:57.47 Ágnes Mutina
 Macaristan
1:58.06
Kadınlar 400 m Federica Pellegrini
 İtalya
4:01.53
WR
Coralie Balmy
 Fransa
4:04.15 Camelia Potec
 Romanya
4:05.62
Kadınlar 800 m Alessia Filippi
 İtalya
8:23.50 Erika Villaecija Garcia
 İspanya
8:24.08 Camelia Potec
 Romanya
8:25.28
Kadınlar 1,500 m Flavia Rigamonti
 İsviçre
15:58.54
CR
Erika Villaecija Garcia
 İspanya
16:02.08 Lotte Friis
 Danimarka
16:11.26
Sırtüstü yüzme
Kadınlar 50 m Anastasia Zueva
 Rusya
28.05
ER
Nina Zhivanevskaya
 İspanya
28.11 Sanja Jovanović
 Hırvatistan
28.17
Kadınlar 100 m Anastasia Zueva
 Rusya
59.41
ER
Laure Manaudou
 Fransa
1:00.05 Nina Zhivanevskaya
 İspanya
1:00.29
Kadınlar 200 m Laure Manaudou
 Fransa
2:07.99 Anastasia Zueva
 Rusya
2:09.59 Nikolett Szepesi
 Macaristan
2:09.90
Kurbağalama yüzme
Kadınlar 50 m Janne Schaefer
 Almanya
31.08
CR
Yuliya Efimova
 Rusya
31.41 Mirna Jukić
 Avusturya
31.59
Kadınlar 100 m Mirna Jukić
 Avusturya
1:08.18 Alena Alekseeva
 Rusya
1:08.91 Joline Höstman
 İsveç
1:08.94
Kadınlar 200 m Yuliya Efimova
 Rusya
2:24.09
CR
Mirna Jukić
 Avusturya
2:24.58 Alena Alekseeva
 Rusya
2:25.22
Kelebekleme yüzme
Kadınlar 50 m Chantal Groot
 Hollanda
26.03 Inge Dekker
 Hollanda
26.30 Sviatlana Khakhlova
 Beyaz Rusya
26.52
Kadınlar 100 m Sarah Sjöström
 İsveç
58.44 Inge Dekker
 Hollanda
58.50 Aurore Mongel
 Fransa
58.54
Kadınlar 200 m Aurore Mongel
 Fransa
2:06.59 Emese Kovács
 Macaristan
2:06.71 Mireia Belmonte Garcia
 İspanya
2:09.32
Bireysel karışık
Kadınlar 200 m Mireia Belmonte Garcia
 İspanya
2:11.16
CR
Evelyn Verrasztó
 Macaristan
2:12.93 Camille Muffat
 Fransa
2:13.63
Kadınlar 400 m Alessia Filippi
 İtalya
4:36.68 Katinka Hosszú
 Macaristan
4:37.43 Yana Martynova
 Rusya
4:37.86
Serbest takım
Kadınlar 4x100 m Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Marleen Veldhuis

 Hollanda
3:33.62
WR
Erika Ferraioli
Federica Pellegrini
Maria Laura Simonetto
Cristina Chiuso
 İtalya
3:41.06 Claire Hedenskog
Josefin Lillhage
Ida Marko-Varga
Magdalena Kuras
 İsveç
3:41.28
Kadınlar 4x200 m Laure Manaudou
Coralie Balmy
Mylene Lazare
Alena Popchanka

 Fransa
7:52.09 Joanne Jackson
Melanie Marshall
Ellen Gandy
Caitlin McClatchey
 Birleşik Krallık
7:52.36 Alice Carpanese
Federica Pellegrini
Alessia Filippi
Renata Spagnolo
 İtalya
7:55.69
Karışık bayrak
Kadınlar 4x100 m Elizabeth Simmonds
Kate Haywood
Jemma Lowe
Francesca Halsall

 Birleşik Krallık
3:59.33
ER
Anastasia Zueva
Yuliya Efimova
Natalia Sutyagina
Daria Belyakina
 Rusya
4:00.47 Hinkelien Schreuder
Jolijn van Valkengoed
Inge Dekker
Marleen Veldhuis
 Hollanda
4:04.41

Dalma

Madalya tablosu

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Rusya 4 1 5
2  Almanya 2 4 1 7
3  Ukrayna 1 3 3 7
4  İtalya 1 3 4
5  İsveç 1 1 2
6  Birleşik Krallık 1 1
7  Finlandiya 1 1 2
8  Macaristan 1 1
8  Beyaz Rusya 1 1
Total 10 10 10 30

Sonuçlar

Kategori: Altın: Puan Gümüş: Puan Bronz: Puan
Bireysel
Erkekler 1 m sıçrama tahtası Illya Kvasha
 Ukrayna
454,65 Joona Puhakka
 Finlandiya
432,80 Cristopher Sacchin
 İtalya
423,80
Kadınlar 1 m sıçrama tahtası Anna Lindberg
 İsveç
293,85 Nóra Barta
 Macaristan
270,60 Katja Dieckow
 Almanya
264,15
Erkekler 3 m sıçrama tahtası Dmitry Sautin
 Rusya
493,70 Illya Kvasha
 Ukrayna
468,70 Joona Puhakka
 Finlandiya
441,80
Kadınlar 3 m sıçrama tahtası Yuliya Pakhalina
 Rusya
347.40 Katja Dieckow
 Almanya
330.80 Olena Fedorova
 Ukrayna
319.70
Erkekler 10 m Platform Tom Daley
 Birleşik Krallık
491.95 Sascha Klein
 Almanya
487.60 Francesco Dell'Uomo
 İtalya
481.30
Kadınlar 10 m Platform Tania Cagnotto
 İtalya
355,35 Iulia Prokopchuk
 Ukrayna
328,35 Elina Eggers
 İsveç
319,65
Senkronize dalış'
Erkekler 3 m sıçrama tahtası Yuriy Kunakov
Dmitry Sautin

 Rusya
440.76 Tobias Schellenberg
Andreas Wels
 Almanya
413.94 Dmytro Lysenko
Anton Zakharov
 Ukrayna
406.56
Kadınlar 3 m sıçrama tahtası Yuliya Pakhalina
Anastasia Pozdnyakova

 Rusya
327.57 Heike Fischer
Ditte Kotzian
 Almanya
305.64 Olena Fedorova
Alevtina Korolyova
 Ukrayna
301.86
Erkekler 10 m Platform Patrick Hausding
Sascha Klein

 Almanya
453.24 Vadim Kaptur
Aliaksandr Varlamau
 Beyaz Rusya
427.35 Konstantin Khanbekov
Oleg Vikulov
 Rusya
426.24
Kadınlar 10 m Platform Annett Gamm
Nora Subschinski

 Almanya
336.63 Alina Chaplenko
Iulia Prokopchuk
 Ukrayna
334.20 Noemi Batki
Tania Cagnotto
 İtalya
323.13

Synchro

Madalya tablosu

Pos. Country Gold Silver Bronze Total
1 4 0 0 4
2 0 3 1 4
3 0 1 0 1
4 0 0 3 3
Total 4 4 4 12

Sonuçlar

Kategori: Altın: Puan Gümüş: Puan Bronz: Puan
Solo Free Routine Gemma Mengual
 İspanya
98.400 Natalia Ishchenko
 Rusya
98.300 Beatrice Adelizzi
 İtalya
94.000
Duet Free Routine Gemma Mengual
Andrea Fuentes

 İspanya
97.800 Beatrice Adelizzi
Giulia Lapi
 İtalya
94.900 Daria Yushko
Xenia Sidorenko
 Ukrayna
93.900
Team Free Routine Alba Cabello
Ona Carbonell
Raquel Corral
Andrea Fuentes
Thais Henríquez
Gemma Mengual
Irina Rodríguez
Paola Tirados

 İspanya
97.800 Alessia Bigi
Elisa Bozzo
Costanza Fiorentini
Manila Flamini
Francesca Gangemi
Mariangela Perrupato
Sara Sgarzi
Federica Tommasi
 İtalya
95.200 Anna Bagirova
Nadiya Berezhna
Anastasiya Chepak
Daria Iushko
Ganna Khmelnytska
Olga Kondrashova
Yuliya Maryanko
Kseniya Sydorenko
 Ukrayna
93.300
Free Combination Routine Alba Cabello
Raquel Corral
Andrea Fuentes
Thais Henríquez
Laura López
Gemma Mengual
Gisela Morón
Irina Rodríguez
Paola Tirados
Cristina Violán

 İspanya
97.900 Alessia Bigi
Elisa Bozzo
Costanza Fiorentini
Manila Flamini
Francesca Gangemi
Mariangela Perrupato
Dalila Schiesaro
Sara Sgarzi
Federica Tommasi
 İtalya
95.100 Anna Bagirova
Nadiya Berezhna
Anastasiya Chepak
Inga Giller
Daria Iushko
Ganna Khmelnytska
Olga Kondrashova
Yuliya Maryanko
Olga Shevchuk
Kseniya Sydorenko
 Ukrayna
94.100

Dış bağlantılar

Wikimedia Commons'ta 2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunmaktadır.
  • Tournament's official site
  • Swim Rankings Results
  • Videos & Results on SwimPassion.net


2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası Hakkında Bilgi

2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası

2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası Hakkında Video


2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası konusunu görüntülemektesiniz.
2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası nedir, 2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası kimdir, 2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
2008 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail