2006-07 UEFA Kadınlar Kupası

2006-07 UEFA Kadınlar Kupası


DoğrulukGörüldü

Atla: kullan, ara 2006-07 UEFA Kadınlar Kupası
Turnuva detayları
Tarih 8 Ağu 2006 - 29 Nis 2007
Takım 44 (43 konfederasyondan)
Final durumu
Şampiyon Arsenal LFC (1. şampiyonluğu)
İkinci Umeå IK
Turnuva istatistikleri
Gol kralı Hanna Ljungberg (7)
← 2005–06 2007–08 →

UEFA Bayanlar Kupası 2006-07, yeni adı UEFA Bayanlar Şampiyonlar Ligi olan organizasyonun altıncı sezonudur. Turnuvanın altıncı sezonunda şampiyonluğu İsveç takımı Umeå IK'ı finalde mağlup eden İngiliz takımı Arsenal LFC kazanmıştır.

Konu başlıkları

  • 1 İlk grup mücadeleleri
    • 1.1 Grup 1
    • 1.2 Grup 2
    • 1.3 Grup 3
    • 1.4 Grup 4
    • 1.5 Grup 5
    • 1.6 Grup 6
    • 1.7 Grup 7
    • 1.8 Grup 8
    • 1.9 Grup 9
  • 2 İkinci grup mücadeleleri
    • 2.1 Grup 1
    • 2.2 Grup 2
    • 2.3 Grup 3
    • 2.4 Grup 4
  • 3 Çeyrek Final
    • 3.1 İlk maçlar
    • 3.2 İkinci maçlar
  • 4 Yarı Final
    • 4.1 İlk maçlar
    • 4.2 İkinci maç
  • 5 Final
    • 5.1 İlk maç
    • 5.2 İkinci maç
  • 6 Gol krallığı
  • 7 Dış bağlantılar

İlk grup mücadeleleri

Grup 1

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Saestum 3 3 0 0 15 1 +14 9
2 Cardiff City Ladies 3 2 0 1 5 4 +1 6
3 Maksimir 3 1 0 2 10 10 0 3
4 Dundalk 3 0 0 3 1 16 -15 0
İlk maçlar
Cardiff City LFC 2–0 Dundalk WFC
SV Saestum 7–0 ŽNK Maksimir
İkinci maçlar
SV Saestum 6–1 Dundalk WFC
ŽNK Maksimir 2–3 Cardiff City LFC
Üçüncü maçlar
Cardiff City LFC 0–2 SV Saestum
Dundalk WFC 0–8 ŽNK Maksimir

Grup 2

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Espanyol 3 3 0 0 12 1 +11 9
2 Juvisy 3 2 0 1 12 1 +11 6
3 Hibernian Ladies 3 1 0 2 3 11 -8 3
4 KÍ Klaksvík 3 0 0 3 1 15 -14 0
İlk maçlar
Juvisy FCF 6–0 KÍ Klaksvík
Hibernian LFC 1–4 RCD Espanyol
İkinci maçlar
Juvisy FCF 0–1 RCD Espanyol
KÍ Klaksvík 1–2 Hibernian LFC
Üçüncü maçlar
Hibernian LFC 0–6 Juvisy FCF
RCD Espanyol 7–0 KÍ Klaksvík

Grup 3

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Breiðablik 3 3 0 0 14 0 +14 9
2 Neulengbach 3 2 0 1 8 4 +4 6
3 1.º de Dezembro 3 1 0 2 7 8 -1 3
4 Newtownabbey Strikers 3 0 0 3 2 19 -17 0
İlk maçlar
SU 1° Dezembro 0–4 Breiðablik UBK
SV Neulengbach 5–1 Newtownabbey Strikers
İkinci maçlar
Newtownabbey Strikers 1–7 SU 1° Dezembro
SV Neulengbach 0–3 Breiðablik UBK
Üçüncü maçlar
SU 1° Dezembro 0–3 SV Neulengbach
Breiðablik UBK 7–0 Newtownabbey Strikers

Grup 4

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 HJK 3 3 0 0 10 0 +10 9
2 AZS Wrocław 3 1 1 1 6 4 +2 4
3 Zuchwil 3 1 1 1 5 5 0 4
4 Skiponjat 3 0 0 3 2 14 -12 0
İlk maçlar
KS AZS Wroclaw 4–1 ZFK Skiponjat
FFC Zuchwil 05 0–2 HJK Helsinki
İkinci maçlar
KS AZS Wroclaw 0–1 HJK Helsinki
ZFK Skiponjat 1–3 FFC Zuchwil 05
Üçüncü maçlar
FFC Zuchwil 05 2–2 KS AZS Wroclaw
HJK Helsinki 7–0 ZFK Skiponjat

Grup 5

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Universitet Vitebsk 3 2 0 1 2 1 +1 6
2 Fiammamonza 3 2 0 1 4 1 +3 6
3 SFK Sarajevo 3 1 1 1 2 2 0 4
4 Gintra-Universitetas 3 0 1 2 1 5 -4 1
İlk maçlar
SFK 2000 Sarajevo 0–1 ASD Fiammamonza
Universitet Vitebsk 1–0 Gintra Universitetas
İkinci maçlar
Universitet Vitebsk 1–0 ASD Fiammamonza
Gintra Universitetas 1–1 SFK 2000 Sarajevo
Üçüncü maçlar
SFK 2000 Sarajevo 1–0 Universitet Vitebsk
ASD Fiammamonza 3–0 Gintra Universitetas

Grup 6

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Rapide Wezemaal 3 3 0 0 18 1 +17 9
2 Masinac Classic Niš 3 2 0 1 10 9 +1 6
3 Pomurje 3 1 0 2 9 9 0 3
4 Pärnu 3 0 0 3 2 20 -18 0
İlk maçlar
FCL Rapide Wezemaal 5–0 ŽNK Pomurje
ZFK Mašinac Classic Niš 6–1 Pärnu JK
İkinci maçlar
Pärnu JK 0–7 FCL Rapide Wezemaal
ZFK Masinac Classic Niš 3–2 ŽNK Pomurje
Üçüncü maçlar
FCL Rapide Wezemaal 6–1 ZFK Mašinac Classic Niš
ŽNK Pomurje 7–1 Pärnu JK

Grup 7

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Rossiyanka 3 3 0 0 18 3 +15 9
2 Alma 3 2 0 1 11 9 +2 6
3 Slovan Šaľa 3 1 0 2 4 11 -7 3
4 Clujana Cluj-Napoca 3 0 0 3 2 12 -10 0
İlk maçlar
CFF Clujana 0–1 FK Slovan Duslo Šaľa
Alma KTZH 2–5 WFC Rossiyanka
İkinci maçlar
WFC Rossiyanka 7–0 CFF Clujana
Alma KTZH 5–2 FK Slovan Duslo Šaľa
Üçüncü maçlar
CFF Clujana 2–4 Alma KTZH
FK Slovan Duslo Šaľa 1–6 WFC Rossiyanka

Grup 8

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Lehenda-Cheksil 3 3 0 0 12 0 +12 9
2 Maccabi Holon 3 1 1 1 6 4 +2 4
3 PAOK 3 1 1 1 6 8 -2 4
4 AEK Kokkinochovion 3 0 0 3 2 14 -12 0
İlk maçlar
Lehenda-Cheksil Chernihiv 4–0 AEK Kokkinochovion
Maccabi Holon FC 1–1 PAOK FC
İkinci maçlar
AEK Kokkinochovion 0–5 Maccabi Holon FC
Lehenda-Cheksil Chernihiv 5–0 PAOK FC
Üçüncü maçlar
Maccabi Holon FC 0–3 Lehenda-Cheksil Chernihiv
PAOK FC 5–2 AEK Kokkinochovion

Grup 9

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Femina 3 3 0 0 15 1 +14 9
2 NSA Sofia 3 2 0 1 10 2 +8 6
3 Narta Chişinău 3 1 0 2 3 11 -8 3
4 Gömrükçü Baku 3 0 0 3 2 16 -14 0
İlk maçlar
FC Narta Chisinau 1–3 FC NSA Sofia
Gömrükçü Baku 1–7 1. FC Femina Budapest
İkinci maçlar
Gömrükçü Baku 1–2 FC Narta Chisinau
FC NSA Sofia 0–1 1. FC Femina Budapest
Üçüncü maçlar
FC NSA Sofia 7–0 Legend-Chekseal Chernigov
1. FC Femina Budapest 7–0 FC Narta Chisinau

İkinci grup mücadeleleri

Grup 1

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Frankfurt 3 3 0 0 12 0 +12 9
2 Breiðablik 3 2 0 1 3 6 -3 6
3 HJK 3 0 1 2 1 4 -3 1
4 Universitet Vitebsk 3 0 1 2 0 6 -6 1
İlk maçlar
HJK Helsinki 1–2 Breiðablik UBK
1. FFC Frankfurt 5–0 Universitet Vitebsk
İkinci maçlar
1. FFC Frankfurt 5–0 Breiðablik UBK
Universitet Vitebsk 0–0 HJK Helsinki
Üçüncü maçlar
HJK Helsinki 0–2 1. FFC Frankfurt
Breiðablik UBK 1–0 Universitet Vitebsk

Grup 2

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Umeå 3 3 0 0 7 1 +6 9
2 Kolbotn 3 2 0 1 7 5 +2 6
3 Espanyol 3 1 0 2 7 7 0 3
4 Lehenda-Cheksil 3 0 0 3 1 9 -8 0
İlk maçlar
Kolbotn IL 4–2 RCD Espanyol
Umeå IK 2–0 Lehenda-Cheksil Chernihiv
İkinci maçlar
Umeå IK 3–0 RCD Espanyol
Lehenda-Cheksil Chernihiv 1–2 Kolbotn IL
Üçüncü maçlar
Kolbotn IL 1–2 Umeå IK
RCD Espanyol 5–0 Lehenda-Cheksil Chernihiv

Grup 3

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Turbine Potsdam 3 2 1 0 7 2 +5 7
2 Saestum 3 2 1 0 7 3 +4 7
3 Rapide Wezemaal 3 1 0 2 4 5 -1 3
4 Sparta Prag 3 0 0 3 3 11 -8 0
İlk maçlar
FFC Turbine Potsdam 1–0 FCL Rapide Wezemaal
AC Sparta Prag 1–3 SV Saestum
İkinci maçlar
FCL Rapide Wezemaal 4–2 AC Sparta Prag
FFC Turbine Potsdam 2–2 SV Saestum
Üçüncü maçlar
AC Sparta Prag 0–4 FFC Turbine Potsdam
SV Saestum 2–0 FCL Rapide Wezemaal

Grup 4

Poz.
Takım
O
G
B
M
A
Y
Av.
Puan
1 Arsenal Ladies 3 3 0 0 12 4 +8 9
2 Brøndby 3 2 0 1 7 3 +4 6
3 Rossiyanka 3 1 0 2 9 9 0 3
4 Femina 3 0 0 3 3 15 -12 0
İlk maçlar
Brøndby IF 5–1 1. FC Femina Budapest
Arsenal LFC 5–4 WFC Rossiyanka
İkinci maçlar
1. FC Femina Budapest 0–6 Arsenal LFC
Brøndby IF 2–1 WFC Rossiyanka
Üçüncü maçlar
Arsenal LFC 1–0 Brøndby IF
WFC Rossiyanka 4–2 1. FC Femina Budapest

Çeyrek Final

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Kolbotn 4–4 (a) Frankfurt 2–1 2–3
Brøndby 4–2 Turbine Potsdam 3–0 1–2
Breiðablik 1–9 Arsenal Ladies 0–5 1–4
Saestum 3–11 Umeå 1–6 2–5

İlk maçlar

11 Ekim 2006
16:00 (CET)
Kolbotn 2 – 1 Frankfurt Sofiemyr, Oslo
Seyirci: 326
Hakem: Claudine Brohet
Gulbrandsen  48'  51' (Rapor) Smisek  74'
11 Ekim 2006
18:00 (CET)
Brøndby 3 – 0 Turbine Potsdam Brøndby Stadium, Brøndby
Seyirci: 697
Hakem: Alexandra Ihringova
Sorensen  7'
Kjar Jensen  55'
Nielsen  85'
(Rapor)
12 Ekim 2006
17:00 (CET)
Breiðablik 0 – 5 Arsenal Ladies Kópavogsvöllur, Kopavogur
Seyirci: 642
Hakem: Floarea Cristina Ionescu
(Rapor) Smith  32'  67'
Sanderson  70'
Fleeting  75'  79'
12 Ekim 2006
19:30 (CET)
Saestum 1 – 6 Umeå Sportpark Noordweg, Zeist
Seyirci: 1.129
Hakem: Cristina Dorcioman
Smith  85' (Rapor) Ljungberg  9'  62'  64'
Marta  43'  63'
Sjöström  69'

İkinci maçlar

19 Ekim 2006
15:30 (CET)
Frankfurt 3 – 2 Kolbotn Stadion am Brentanobad, Frankfurt
Seyirci: 2.480
Hakem: Natalia Avdonchenko
Smisek  8'  57'
Wimbersky  49'
(Rapor) Gulbrandsen  66'
Herlovsen  67'
18 Ekim 2006
18:00 (CET)
Turbine Potsdam 2 – 1 Brøndby Karl-Liebknecht-Stadion, Potsdam
Seyirci: 1.156
Hakem: Eva Oedlund
Hingst  48'
Carlson  90'
(Rapor) Falk  45'
19 Ekim 2006
20:30 (CET)
Arsenal Ladies 4 – 1 Breiðablik Meadow Park, Borehamwood
Hakem: Jenny Palmqvist
Fleeting  7'
Smith  24'
Carney  85'
Yankey  89'
(Rapor) Bjornsdottir  68'
19 Ekim 2006
20:00 (CET)
Umeå 5 – 2 Saestum Gammliavallen, Umeå
Seyirci: 2.052
Hakem: Gyöngyi Gaál
Moström  12'  23'
Klaveness  21'  46'  75'
(Rapor) Vermeulen  43'
Frisk  64' (o.g.)

Yarı Final

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Kolbotn 1–11 Umeå 1–5 0–6
Brøndby 2–5 Arsenal Ladies 2–2 0–3

İlk maçlar

4 Kasım 2006
14:00 (CET)
Kolbotn 1 – 5 Umeå Sofiemyr, Oslo
Seyirci: 762
Hakem: Wendy Toms
Rønning  35' (Rapor) Ljungberg  2'  77'
Klaveness  54'
Marta  68'  89'
4 Kasım 2006
13:00 (CET)
Brøndby 2 – 2 Arsenal Ladies Brøndby Stadium, Brøndby
Hakem: Claudine Brohet
Pape  16'
L. Jensen  59'
(Rapor) Smith  9'  51'

İkinci maç

12 Kasım 2006
14:00 (CET)
Umeå 6 – 0 Kolbotn Gammliavallen, Umeå
Seyirci: 732
Hakem: Nicole Petignat
Marta  12'  77'
Ljungberg  24'  92'
Mäkinen  48'
Moström  55'
(Rapor)
11 Kasım 2006
15:00 (CET)
Arsenal Ladies 3 – 0 Brøndby Meadow Park, Borehamwood
Hakem: Natalia Avdonchenko
Yankey  33'
Carney  53'
Fleeting  90'
(Rapor)

Final

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Umeå 0–1 Arsenal Ladies 0–1 0–0

İlk maç

21 Nisan 2007
14:00 (CET)
Umeå 0 – 1 Arsenal Ladies Gammliavallen, Umeå
Seyirci: 6.265
Hakem: Christine Beck
(Rapor) Scott  90+1'

İkinci maç

29 Nisan 2007
13:00 (CET)
Arsenal Ladies 0 – 0 Umeå Meadow Park, Borehamwood
Seyirci: 3.467
Hakem: Nicole Petignat
(Rapor)


UEFA Bayanlar Kupası
2006-07 Şampiyonu

Arsenal Ladies
İlk kez

Gol krallığı

# Futbolcu Takım Gol
1 Hanna Ljungberg Umeå 7
2 Marta Umeå 6
3 Kelly Smith Arsenal Ladies 5

Dış bağlantılar

  • 2006–07 season at UEFA website
  • UEFA Women's Cup results at RSSSF


2006-07 UEFA Kadınlar Kupası Hakkında Bilgi

2006-07 UEFA Kadınlar Kupası
2006-07 UEFA Kadınlar Kupası
2006-07 UEFA Kadınlar Kupası

2006-07 UEFA Kadınlar Kupası Hakkında Video


2006-07 UEFA Kadınlar Kupası konusunu görüntülemektesiniz.
2006-07 UEFA Kadınlar Kupası nedir, 2006-07 UEFA Kadınlar Kupası kimdir, 2006-07 UEFA Kadınlar Kupası açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
2006-07 UEFA Kadınlar Kupası
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail