1999 İspanya Bisiklet Turu

1999 İspanya Bisiklet Turu



1999 İspanya Bisiklet Turu 54ncü İspanya Bisiklet Turu olup; 1999 yılı 4 Eylül tarihinde Murcia'dan başlayıp, 26 Eylül tarihinde Madrid'de son bulmuştur. Toplam 3.576 km mesafe üzerinden 21 etap içeren turda bisikletçilerin hız ortalaması 39,449 km/saatti. Yarışın favorileri Laurent Jalabert, Alex Zülle, Jan Ullrich ve şampiyonluğunu korumaya çalışan Abraham Olano idiler. Sonunda, Ullrich yarışı kazandı.

Konu başlıkları

  • 1 Katılan takımlar
  • 2 Etaplar
  • 3 Sonuçlar
    • 3.1 Final Genel Sınıflandırması
    • 3.2 KOM (Dağların Kralı)sınıflandırması
    • 3.3 Puan sınıflandırması
    • 3.4 Takım sınıflandırması

Katılan takımlar

  • Banesto ( İspanya)
  • Euskaltel-Euskadi ( İspanya)
  • Fuenlabrada ( İspanya)
  • Kelme-Costa Blanca ( İspanya)
  • Once-Deutsche Bank ( İspanya)
  • Vitalicio Seguros ( İspanya)
  • Cofidis ( Fransa)
  • Festina ( Fransa)
  • Team Deutsche Telekom ( Almanya)
  • TVM - Farm Frites ( Hollanda)
  • Rabobank ( Hollanda)
  • Amica Chips - Costa de Almería ( İtalya)
  • Lampre - Daikin ( İtalya)
  • Liquigas ( İtalya)
  • Mapei - Quick Step ( İtalya)
  • Polti ( İtalya)
  • Riso Scotti - Vinavil ( İtalya)
  • Saeco - Cannondale ( İtalya)
  • US Postal Service ( ABD)
  • Lotto - Mobistar ( Belçika)
  • Benfica ( Portekiz)

Etaplar

Etap Takım Başlama-Bitiş Km Etap kazanan Genel klasman lidri
1 4 Eylül Murcia 6,0 (CRI) Igor González Galdeano  İspanya Igor González Galdeano  İspanya
2 5 Eylül Murcia - Benidorm 179,0 Robert Hunter  Güney Afrika Jacky Durand  Fransa
3 6 Eylül Alicante - Albacete 206,0 Marcel Wust  Almanya Jacky Durand  Fransa
4 7 Eylül La Roda - Fuenlabrada 222,8 Marcel Wust  Almanya Marcel Wust  Almanya
5 8 Eylül Las Rozas - Salamanca 185,0 Marcel Wust  Almanya Marcel Wust  Almanya
6 9 Eylül Béjar - Ciudad Rodrigo 160,0 Jan Ullrich  Almanya Abraham Olano  İspanya
7 10 Eylül Salamanca 46,4 (CRI) Abraham Olano  İspanya Abraham Olano  İspanya
8 11 Eylül Salamanca - León 217,0 Marcel Wust  Almanya Abraham Olano  İspanya
9 12 Eylül León - Alto de l'Angliru 175,6 José María Jiménez  İspanya Abraham Olano  İspanya
10 13 Eylül Gijón - Los Corrales de Buelna 185,8 Laurent Brochard  Fransa Abraham Olano  İspanya
11 15 Eylül Zaragoza 183,2 Serguei Outschakov  Ukrayna Abraham Olano  İspanya
12 16 Eylül Huesca - Val d'Arán 201,0 José María Jiménez  İspanya Abraham Olano  İspanya
13 17 Eylül Sort - Arcalís (Andorra) 147,0 Igor González Galdeano  İspanya Jan Ullrich  Almanya
14 18 Eylül Andorra - Berga/Castellar del Riu 149,0 Alex Zülle  İsviçre Jan Ullrich  Almanya
15 19 Eylül Barcelona 94,4 Fabio Roscioli  İtalya Jan Ullrich  Almanya
16 20 Eylül La Senia - Valencia 193,4 Viatcheslav Ekimov Şablon:Bandera2 Jan Ullrich  Almanya
17 21 Eylül Valencia - Teruel 200,4 Frank Vandenbroucke  Belçika Jan Ullrich  Almanya
18 22 Eylül Bronchales - Guadalajara 225,0 Cristian Moreni  İtalya Jan Ullrich  Almanya
19 23 Eylül Guadalajara - Alto de Abantos 166,3 Roberto Laiseka  İspanya Jan Ullrich  Almanya
20 24 Eylül San Lorenzo de El Escorial - Ávila 184,6 Frank Vandenbroucke  Belçika Jan Ullrich  Almanya
21 25 Eylül El Tiemblo - Ávila 46,0 (CRI) Jan Ullrich  Almanya Jan Ullrich  Almanya
22 26 Eylül Madrid 163,0 Jeroen Blijlevens  Hollanda Jan Ullrich  Almanya


Sonuçlar

Final Genel Sınıflandırması

Sıra Binici Takım Zaman
1 Jan Ullrich Team Deutsche Telekom 89.52.03
2 Igor González de Galdeano Vitalicio Seguros 4.15
3 Roberto Heras Kelme-Costa Blanca 5.57
4 Pavel Tonkov Mapei-Quick Step 7.53
5 José Maria Jiménez Banesto 9.24
6 José Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca 10.13
7 Manuel Beltrán Banesto 11.20
8 Leonardo Piepoli Banesto 13.13
9 Ivan Parra Vitalicio Seguros 16.20
10 Santiago Blanco Vitalicio Seguros 18.15
11 Mikel Zarrabeitia Uranga ONCE-Deutsche Bank 22.06
12 Frank Vandenbroucke Cofidis 23.39
13 José Uria Gonzalez Kelme-Costa Blanca 27.28.00
14 Inigo Chaurreau Bernadez Euskaltel-Euskadi 29.42.00
15 Aitor Osa Banesto 31.06.00
16 Txema Del Olmo Zendegi Euskaltel-Euskadi 31.49.00
17 Felix Garcia Casas Lotus-Festina 36.34.00
18 Roberto Laiseka Euskaltel-Euskadi 40.14.00
19 William Chann McRae Mapei-Quick Step 44.29.00
20 Niki Aebersold Rabobank 59.04.00
21 Michel Lafis TVM-Farm Frites 59.43.00
22 Massimo Codol Lampre-Daikin 1.02.49
23 Daniele Nardello Mapei-Quick Step 1.02.58
24 Andrei Zintchenko Vitalicio Seguros 1.04.08
25 Gianni Faresin Mapei-Quick Step 1.06.26
26 Melchor Mauri Sport Lisboa Benfica 1.06.33
27 Jon Odriozola Mugarza Banesto 1.11.15
28 Juan C. Vicario Barbera Fuenlabrada 1.11.25
29 Andrea Tafi Mapei-Quick Step 1.14.08
30 Marcus Zberg Rabobank 1.14.14
31 Kurt van de Wouwer Lotto-Mobistar 1.14.20
32 Paolo Bettini Mapei-Quick Step 1.15.09
33 Grischa Niermann Rabobank 1.15.10
34 Marcos A. Serrano Rodriguez ONCE-Deutsche Bank 1.20.53
35 Jörg Jaksche Team Deutsche Telekom 1.23.29
36 Nicola Miceli Liquigas 1.25.36
37 Alex Zülle Banesto 1.30.18
38 Rolf Aldag Team Deutsche Telekom 1.31.03
39 David Garcia Marquina Vitalicio Seguros 1.31.32
40 Oscar Lopez Uriarte Sport Lisboa Benfica 1.33.16
41 Andrea Noè Mapei-Quick Step 1.34.26
42 Joona Laukka Sport Lisboa Benfica 1.37.38
43 Laurent Brochard Lotus-Festina 1.38.39
44 Pedro Diaz Lobato Fuenlabrada 1.44.53
45 Íñigo Cuesta ONCE-Deutsche Bank 1.46.24
46 Alexandre Shefer Riso Scotti-Vinavil 1.46.41
47 Toni Tauler Kelme-Costa Blanca 1.47.32
48 Oscar Camenzind Lampre-Daikin 1.48.39
49 Massimiliano Lelli Cofidis 1.50.55
50 Andrei Teteriouk Liquigas 1.51.40
51 Stefano Cattai Team Polti 1.57.24
52 Ramon Gonzalez Arrieta Euskaltel-Euskadi 1.58.12
53 José Vincente Garcia Banesto 2.00.15
54 Cristian Moreni Liquigas 2.01.29
55 Viatcheslav Ekimov Costa Almería-Amica Chips 2.02.26
56 Álvaro Gonzalez de Galdeano Vitalicio Seguros 2.06.02
57 Rafael Diaz Justo ONCE-Deutsche Bank 2.08.22
58 Mariano Piccoli Lampre-Daikin 2.08.57
59 Angel Castresana Del Val Euskaltel-Euskadi 2.12.15
60 Eddy Mazzoleni Saeco-Cannondale 2.14.27
61 Miguel Ángel Martín Perdiguero ONCE-Deutsche Bank 2.24.52
62 Andreas Klöden Team Deutsche Telekom 2.29.06
63 Jan Boven Rabobank 2.31.31
64 Serguei Smetanine Vitalicio Seguros 2.36.30
65 José Uriarte Zubero Lotus-Festina 2.36.46
66 Cesar Solaun Solana Banesto 2.37.14
67 Luis Pérez (cyclist) ONCE-Deutsche Bank 2.37.22
68 Salvatore Commesso Saeco-Cannondale 2.38.36
69 Bram de Groot Rabobank 2.39.10
70 Quintino Fernandez Rodrigues Sport Lisboa Benfica 2.41.39
71 Alberto Lopez de Munain Euskaltel-Euskadi 2.49.12
72 Robert Hunter Lampre-Daikin 2.50.05
73 Oscar Pozzi Riso Scotti-Vinavil 2.51.02
74 Andreas Klier TVM-Farm Frites 2.52.38
75 Iker Flores Galarza Euskaltel-Euskadi 2.53.23
76 Paul Van Hyfte Lotto-Mobistar 2.53.55
77 Jaime Hernandez Bertran Lotus-Festina 2.55.50
78 Fabio Roscioli Costa Almeria-Amica Chips 2.56.21
79 Eleuterio Anguita Hinojosa Fuenlabrada 2.57.00
80 Pascal Hervé Lotus-Festina 2.59.45
81 Francisco Cabello Luque Kelme-Costa Blanca 3.02.06
82 Aart Vierhouten Rabobank 3.02.30
83 Geert van Bondt TVM-Farm Frites 3.03.33
84 Stefano Verziagi Fuenlabrada 3.04.48
85 Giovanni Lombardi Team Deutsche Telekom 3.05.26
86 Rossano Brasi Team Polti 3.08.49
87 Ralf Grabsch Team Deutsche Telekom 3.09.35
88 Frankie Andreu US Postal Service Pro Cycling Team 3.12.04
89 Arnoldas Saprykinas Riso Scotti-Vinavil 3.12.14
90 Danilo Hondo Team Deutsche Telekom 3.12.33
91 Glenn Magnusson US Postal Service Pro Cycling Team 3.13.59
92 Matias Cagigas Amedo Fuenlabrada 3.16.28
93 Giuseppe Palumbo Riso Scotti-Vinavil 3.18.21
94 Servais Knaven TVM-Farm Frites 3.20.34
95 Ángel Edo Kelme-Costa Blanca 3.21.16
96 Andres Bermejo Siller Fuenlabrada 3.21.18
97 Frank Høj US Postal Service Pro Cycling Team 3.22.28
98 Unai Etxebarria Euskaltel-Euskadi 3.22.29
99 Remco Van Der Ven TVM-Farm Frites 3.23.26
100 Mario Traversoni Saeco-Cannondale 3.23.42
101 José Antonio Garrido Sport Lisboa Benfica 3.24.31
102 Dirk Baldinger Team Deutsche Telekom 3.24.33
103 Giancarlo Raimondi Liquigas 3.26.34
104 Nieto Fernandez Fuenlabrada 3.29.31
105 Carlos Golbano Costa Almeria-Amica Chips 3.32.38
106 Koen Beeckman Lotto-Mobistar 3.38.27
107 Cristian Salvato Team Polti 3.40.00
108 Stefano Casagranda Costa Almeria-Amica Chips 3.43.54
109 Alessandro Pozzi Costa Almeria-Amica Chips 3.44.40
110 Cesar Perez Padron Fuenlabrada 3.45.32
111 Marco Gili Costa Almeria-Amica Chips 3.49.00
112 Julian Dean US Postal Service Pro Cycling Team 3.53.13
113 Daniel Bayes Sport Lisboa Benfica 3.56.28
114 Jeroen Blijlevens TVM-Farm Frites 4.06.40
115 Igor Pugaci Saeco-Cannondale 4.14.44

KOM (Dağların Kralı)sınıflandırması

Bisikletçi Takım Puanlar
1 José Maria Jiménez BAN 133
2 Frank Vandenbroucke COF 90
3 Roberto Heras KEL 89

Puan sınıflandırması

Bisikletçi Takım Puanlar
1 Frank Vandenbroucke COF 129
2 Robert Hunter LAM 123
3 Igor Gonzalez Galdeano VIT 122

Takım sınıflandırması

Takım Ülke Zaman
1 Banesto  İspanya 269.08.49
2 Kelme-Costa Blanc  İspanya 15.04
3 Vitalicio Seguros  İspanya 23.45


1999 İspanya Bisiklet Turu Hakkında Bilgi

1999 İspanya Bisiklet Turu
1999 İspanya Bisiklet Turu
1999 İspanya Bisiklet Turu

1999 İspanya Bisiklet Turu Hakkında Video


1999 İspanya Bisiklet Turu konusunu görüntülemektesiniz.
1999 İspanya Bisiklet Turu nedir, 1999 İspanya Bisiklet Turu kimdir, 1999 İspanya Bisiklet Turu açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
1999 İspanya Bisiklet Turu
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail