1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks

1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks



1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks, 29 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında Memorial Sports Arena'da yapılmıştır. Sadece erkeklerde 12 dalda yarışma düzenlenmiştir.

Konu başlıkları

  • 1 Madalya kazananlar
  • 2 Yarışmalar
    • 2.1 – 48 kg
      • 2.1.1 Birinci tur
      • 2.1.2 İkinci tur
      • 2.1.3 Çeyrek final
      • 2.1.4 Yarı final
      • 2.1.5 Final
    • 2.2 – 51 kg
      • 2.2.1 Birinci tur
      • 2.2.2 İkinci tur
      • 2.2.3 Çeyrek final
      • 2.2.4 Yarı final
      • 2.2.5 Final
    • 2.3 – 54 kg
      • 2.3.1 Birinci tur
      • 2.3.2 İkinci tur
      • 2.3.3 Üçüncü tur
      • 2.3.4 Çeyrek final
      • 2.3.5 Yarı final
      • 2.3.6 Final
    • 2.4 – 57 kg
      • 2.4.1 Birinci tur
      • 2.4.2 İkinci tur
      • 2.4.3 Üçüncü tur
      • 2.4.4 Çeyrek final
      • 2.4.5 Yarı final
      • 2.4.6 Final
    • 2.5 – 60 kg
      • 2.5.1 Birinci tur
      • 2.5.2 İkinci tur
      • 2.5.3 Üçüncü tur
      • 2.5.4 Çeyrek final
      • 2.5.5 Yarı final
      • 2.5.6 Final
    • 2.6 – 63.5 kg
      • 2.6.1 Birinci tur
      • 2.6.2 İkinci tur
      • 2.6.3 Üçüncü tur
      • 2.6.4 Çeyrek final
      • 2.6.5 Yarı final
      • 2.6.6 Final
    • 2.7 – 67 kg
      • 2.7.1 Birinci tur
      • 2.7.2 İkinci tur
      • 2.7.3 Üçüncü tur
      • 2.7.4 Çeyrek final
      • 2.7.5 Yarı final
      • 2.7.6 Final
    • 2.8 – 71 kg
      • 2.8.1 Birinci tur
      • 2.8.2 İkinci tur
      • 2.8.3 Üçüncü tur
      • 2.8.4 Çeyrek final
      • 2.8.5 Yarı final
      • 2.8.6 Final
    • 2.9 – 75 kg
      • 2.9.1 Birinci tur
      • 2.9.2 İkinci tur
      • 2.9.3 Çeyrek final
      • 2.9.4 Yarı final
      • 2.9.5 Final
    • 2.10 – 81 kg
      • 2.10.1 Birinci tur
      • 2.10.2 İkinci tur
      • 2.10.3 Çeyrek final
      • 2.10.4 Yarı final
      • 2.10.5 Final
    • 2.11 – 91 kg
      • 2.11.1 Birinci tur
      • 2.11.2 İkinci tur
      • 2.11.3 Çeyrek final
      • 2.11.4 Yarı final
      • 2.11.5 Final
    • 2.12 + 91 kg
      • 2.12.1 Birinci tur
      • 2.12.2 Çeyrek final
      • 2.12.3 Yarı final
      • 2.12.4 Final
  • 3 Kaynakça
  • 4 Dış bağlantılar

Madalya kazananlar

Yarışma Altın Gümüş Bronz
- 48 kg  Paul Gonzales
ABD (USA)
 Salvatore Todisco
İtalya (ITA)
 Marcelino Bolivar
Venezuela (VEN)
 Keith Mwila
Zambiya (ZAM)
- 51 kg  Steve McCrory
ABD (USA)
 Redzep Redzepovski
Yugoslavya (YUG)
 Eyüp Can
Türkiye (TUR)
 Ibrahim Bilali
Kenya (KEN)
- 54 kg  Maurizio Stecca
İtalya (ITA)
 Héctor López
Meksika (MEX)
 Dale Walters
Kanada (CAN)
 Pedro Nolasco
Dominik Cumhuriyeti (DOM)
- 57 kg  Meldrick Taylor
ABD (USA)
 Peter Konyegwachie
Nijerya (NGR)
 Omar Catari
Venezuela (VEN)
 Turgut Aykaç
Türkiye (TUR)
- 60 kg  Pernell Whitaker
ABD (USA)
 Luis Ortiz
Porto Riko (PUR)
 Chun Chil-Sung
Güney Kore (KOR)
 Martin Ndongo-Ebanga
Kamerun (CMR)
- 63.5 kg  Jerry Page
ABD (USA)
 Dhawee Umponmaha
Tayland (THA)
 Mircea Fulger
Romanya (ROU)
 Mirko Puzović
Yugoslavya (YUG)
- 67 kg  Mark Breland
ABD (USA)
 An Young-Su
Güney Kore (KOR)
 Joni Nyman
Finlandiya (FIN)
 Luciano Bruno
İtalya (ITA)
- 71 kg  Frank Tate
ABD (USA)
 Shawn O'Sullivan
Kanada (CAN)
 Christophe Tiozzo
Fransa (FRA)
 Manfred Zielonka
Batı Almanya (FRG)
- 75 kg  Shin Joon-Sup
Güney Kore (KOR)
 Virgil Hill
ABD (USA)
 Aristides González
Porto Riko (PUR)
 Mohamed Zaoui
Cezayir (ALG)
- 81 kg  Anton Josipović
Yugoslavya (YUG)
 Kevin Barry
Yeni Zelanda (NZL)
 Evander Holyfield
ABD (USA)
 Mustapha Moussa
Cezayir (ALG)
- 91 kg  Henry Tillman
ABD (USA)
 Willie DeWit
Kanada (CAN)
 Angelo Musone
İtalya (ITA)
 Arnold Vanderlyde
Hollanda (NED)
+ 91 kg  Tyrell Biggs
ABD (USA)
 Francesco Damiani
İtalya (ITA)
 Robert Wells
Büyük Britanya (GBR)
 Aziz Salihu
Yugoslavya (YUG)

Yarışmalar

– 48 kg

  • 25 ülkeden 25 sporcu


Sıra İsim Ülke
Paul Gonzales ABD
Salvatore Todisco İtalya
Marcelino Bolivar Venezuela
Keith Mwila Zambiya

Birinci tur

  • Rafael Ramos (PUR) def. Carlos Salazar (ARG), walk-over
  • Agapito Gómez (ESP) def. Mahjoub Mjirich (MAR), 3:2
  • Marcelino Bolivar (VEN) def. Nelson Jamili (PHI), 5:0
  • Carlos Motta (GUA) def. Mustafa Genç (TUR), 5:0
  • Daniel Mwangi (KEN) def. Sanpol Sang-Ano (THA), RSC-3
  • Yehuda Ben Haim (ISR) def. Michael Dankwa (GHA), 4:1
  • John Lyon (GBR) def. Alego Akomi (SUD), 5:0
  • William Bagonza (UGA) def. Abbas Zaghayer (IRQ), RSC-2
  • Paul Gonzales (USA) def. Kim Kwang-Sun (KOR), 5:0

İkinci tur

  • Mamoru Kuroiwa (JPN) def. Francisco Tejedor (COL), 4:1
  • Keith Mwila (ZAM) def. Chung Pao Ming (TPE), RSC-2
  • Salvatore Todisco (ITA) def. Gerard Hawkins (IRL), 5:0
  • Rafael Ramos (PUR) def. Jesus Herrera (DOM), 4:1
  • Marcelino Bolivar (VEN) def. Agapito Gómez (ESP), 4:1
  • Carlos Motta (GUA) def. Daniel Mwangi (KEN), 4:1
  • Ricky Coleman (GBR) def. Yehuda Ben Haim (ISR), 5:0
  • Paul Gonzales (USA) def. William Bagonza (UGA), 5:0

Çeyrek final

  • Keith Mwila (ZAM) def. Mamoru Kuroiwa (JPN), 5:0
  • Salvatore Todisco (ITA) def. Rafael Ramos (PUR), 4:1
  • Marcelino Bolivar (VEN) def. Carlos Motta (GUA), 5:0
  • Paul Gonzales (USA) def. Ricky Coleman (GBR), 4:1

Yarı final

  • Salvatore Todisco (ITA) def. Keith Mwila (ZAM), 5:0
  • Paul Gonzales (USA) def. Marcelino Bolivar (VEN), 5:0

Final

  • Paul Gonzales (USA) def. Salvatore Todisco (ITA), walk-over

– 51 kg

  • 31 ülkeden 31 sporcu


Sıra İsim Ülke
Steve McCrory ABD
Redzep Redzepovski Yugoslavya
Eyüp Can Türkiye
Ibrahim Bilali Kenya

Birinci tur

  • Peter Ayesu (MLW) def. Prabin Tuladhar (NEP), 5:0
  • Oppe Pinto (PAR) def. Andrew Seymour (BAH), 5:0
  • Steve McCrory (USA) def. Tad Joseph (GRN), walk-over
  • Fausto Garcia (MEX) def. John Kakooza (UGA), 5:0
  • Huh Yong-Mo (KOR) def. Fayek Gobran (EGY), RSC-1
  • Efreen Tabanas (PHI) def. Hen Chin Ming (TPE), KO-2
  • Seiki Segawa (JPN) def. Junior Ward (GUY), KO-2
  • Eyüp Can (TUR) def. Bill Dunlop (CAN), 5:0
  • David Mwaba (TNZ) def. Chibou Amna (NIG), 5:0
  • Jeff Fenech (AUS) def. René Centellas (BOL), RSC-3
  • Pat Clinton (GBR) def. Leonard Makhanya (SWZ), 5:0
  • Redzep Redzepovski (YUG) def. Sanguo Teraporn (THA), 3:2
  • Ibrahim Bilali (KEN) def. Patrick Mwamba (ZAM), 3:2
  • Alvaro Mercado (COL) def. Julio Gómez (ESP), 4:1
  • Laureano Ramírez (DOM) def. Oscar Carballo (ARG), RSC-2
  • José Rodríguez (PUR) def. Lutuma Diabateza (ZAI), 5:0

İkinci tur

  • Peter Ayesu (MLW) def. Oppe Pinto (PAR), 5:0
  • Steve McCrory (USA) def. Fausto Garcia (MEX), RSC-1
  • Huh Yong-Mo (KOR) def. Efreen Tabanas (PHI), 4:1
  • Eyüp Can (TUR) def. Seiki Segawa (JPN), 4:1
  • Jeff Fenech (AUS) def. David Mwaba (TNZ), 5:0
  • Redzep Redzepovski (YUG) def. Pat Clinton (GBR), KO-2
  • Ibrahim Bilali (KEN) def. Alvaro Mercado (COL), 4:1
  • Laureano Ramírez (DOM) def. José Rodríguez (PUR), 5:0

Çeyrek final

  • Steve McCrory (USA) def. Peter Ayesu (MLW), 5:0
  • Eyüp Can (TUR) def. Huh Yong-Mo (KOR), 4:1
  • Redzep Redzepovski (YUG) def. Jeff Fenech (AUS), 4:1
  • Ibrahim Bilali (KEN) def. Laureano Ramírez (DOM), 5:0

Yarı final

  • Steve McCrory (USA) def. Eyüp Can (TUR), 5:0
  • Redzep Redzepovski def. Ibrahim Bilali (KEN), 5:0

Final

  • Steve McCrory (USA) def. Redzep Redzepovski (YUG), 4:1

– 54 kg

  • 35 ülkeden 35 sporcu


Sıra İsim Ülke
Maurizio Stecca İtalya
Héctor López Meksika
Dale Walters Kanada
Pedro Nolasco Dominik Cumhuriyeti

Birinci tur

  • Jarmo Eskelinen (FIN) def. Yao Gaitor (TOG), 5:0
  • Pedro Nolasco (DOM) def. Ljubiša Simič (YUG), 4:1
  • John Siryakibbe (UGA) def. Manuel Vilchez (VEN), 3:2

İkinci tur

  • Pedro Ruben Decima (ARG) def. Tshoza Mukuta (ZAI), 5:0
  • Çemal Öner (TUR) def. Bararg Bahtohe (IVC), 4:1
  • Hiroaki Takami (JPN) def. Gamal El-Komy (EGY), 4:1
  • Dale Walters (CAN) def. Mustapha Kouchane (ALG), 5:0
  • Joe Orewa (NGR) def. Wangchai Pongsri (THA), KO-2
  • Héctor López (MEX) def. Johnny Assadoma (INA), KO-3
  • Ndaba Dube (ZIM) def. Amon Neequaye (GHA), 5:0
  • Louis Gomis (FRA) def. Stefan Gertel (FRG), AB-2
  • Robinson Pitalua (COL) def. Hugh Dyer (BLZ), RSC-2
  • Ali Khan (PAK) def. Firmin Abbisi (BEN), 5:0
  • Star Zulu (ZAM) def. Gustavo Cruz (DOM), 5:0
  • Maurizio Stecca (ITA) def. Philip Sutcliffe (IRL), 5:0
  • Moon Sung-Kil (KOR) def. John Hyland (GBR), AB-3
  • Robert Shannon (USA) def. Sammy Mwangi (KEN), 5:0
  • Juan Molina (PUR) def. Jarmo Eskelinen (FIN), 5:0
  • Pedro Nolasco (DOM) def. John Siryakibbe (UGA), 5:0

Üçüncü tur

  • Pedro Ruben Decima (ARG) def. Çemal Öner (TUR), 4:1
  • Dale Walters (CAN) def. Hiroaki Takami (JPN), 5:0
  • Héctor López (MEX) def. Joe Orewa (NGR), 4:1
  • Ndaba Dube (ZIM) def. Louis Gomis (FRA), 5:0
  • Robinson Pitalua (COL) def. Ali Khan (PAK), 5:0
  • Maurizio Stecca (ITA) def. Star Zulu (ZAM), 5:0
  • Moon Sung-Kil (KOR) def. Robert Shannon (USA), RSC-3
  • Pedro Nolasco (DOM) def. Juan Molina (PUR), 3:2

Çeyrek final

  • Dale Walters (CAN) def. Pedro Ruben Decima (ARG), 5:0
  • Héctor López (MEX) def. Ndaba Dube (ZIM), 5:0
  • Maurizio Stecca (ITA) def. Robinson Pitalua (COL), 5:0
  • Pedro Nolasco (DOM) def. Moon Sung-Kil (KOR), RSC-1

Yarı final

  • Héctor López (MEX) def. Dale Walters (CAN), 5:0
  • Maurizio Stecca (ITA) def. Pedro Nolasco (DOM), 5:0

Final

  • Maurizio Stecca (ITA) def. Héctor López (MEX), 4:1

– 57 kg

  • 37 ülkeden 37 sporcu


Sıra İsim Ülke
Meldrick Taylor ABD
Peter Konyegwachie Nijerya
Omar Catari Venezuela
Turgut Aykaç Türkiye

Birinci tur

  • Ali Faki (MLW) def. Stamatos Kolethras (GRE), 4:1
  • Charles Lubulwa (UGA) def. Shane Knox (AUS), 4:1
  • Dieudonne Mzatsi (GAB) def. Steven Frank (GUY), 5:0
  • Paul Fitzgerald (IRL) def. Tobi Pelly (SUD), 5:0
  • Steve Pagendam (CAN) def. Boubacar Soumana (NIG), RSC-3

İkinci tur

  • Kevin Taylor (GBR) def. Jonathan Magagula (SUA), 5:0
  • Park Hyung-Ok (KOR) def. Nirmal Lorick (TRI), 3:2
  • Satoru Higashi (JPN) def. Noureddine Boughani (TUN), 4:1
  • Omar Catari (VEN) def. Azzedine Said (ALG), RSC-2
  • Rajabu Hussen (TNZ) def. Edward Pollard (BRB), 5:0
  • John Wanjau (KEN) def. Christian Kpakpo (GHA), 5:0
  • Francisco Camacho (MEX) def. Jean Bezooki (MDG), RSC-3
  • Meldrick Taylor (USA) def. Nicolae Talpos (ROU), 5:0
  • Türgüt Aykaç (TUR) def. Raul Trapero (ESP), 5:0
  • Abraham Mieses (DOM) def. Chris Mwamba (ZAM), 4:1
  • Mohamed Hegazy (EGY) def. Avi Soodogah (TOG), 5:0
  • Alex Wassa (INA) def. Wisut Meesuanthong (THA), walk-over
  • Rafael Zuñiga (COL) def. Orlando Fernandez (PUR), RSC-3
  • Peter Konyegwachie (NGR) def. Ali Faki (MLW), 5:0
  • Charles Lubulwa (UGA) def. Dieudonne Mzatsi (GAB), 5:0
  • Paul Fitzgerald (IRL) def. Steve Pagendam (CAN), 3:2

Üçüncü tur

  • Park Hyung-Ok (KOR) def. Kevin Taylor (GBR), 3:2
  • Omar Catari (VEN) def. Satoru Higashi (JPN), 4:1
  • John Wanjau (KEN) def. Rajabu Hussen (TNZ), 4:1
  • Meldrick Taylor (USA) def. Francisco Camacho (MEX), 5:0
  • Türgüt Aykaç (TUR) def. Abraham Mieses (DOM), RSC-3
  • Mohamed Hegazy (EGY) def. Alex Wassa (INA), 3:2
  • Peter Konyegwachie (NGR) def. Rafael Zuñiga (COL), 4:1
  • Charles Lubulwa (UGA) def. Paul Fitzgerald (IRL), 3:2

Çeyrek final

  • Omar Catari (VEN) def. Park Hyung-Ok (KOR), 4:1
  • Meldrick Taylor (USA) def. John Wanjau (KEN), RSC-3
  • Türgüt Aykaç (TUR) def. Mohamed Hegazy (EGY), RSC-1
  • Peter Konyegwachie (NGR) def. Charles Lubulwa (UGA), 5:0

Yarı final

  • Meldrick Taylor (USA) def. Omar Catari (VEN), 5:0
  • Peter Konyegwachie (NGR) def. Türgüt Aykaç (TUR), 5:0

Final

  • Meldrick Taylor (USA) def. Peter Konyegwachie (NGR), 5:0

– 60 kg

  • 40 ülkeden 40 sporcu


Sıra İsim Ülke
Pernell Whitaker ABD
Luis Ortiz Porto Riko
Chun Chil-Sung Güney Kore
Martin Ndongo-Ebanga Kamerun

Birinci tur

  • Christopher Ossai (NGR) def. Zan Latt (BUR), 5:0
  • Angel Beltre (DOM) def. Dal Ranamagar (NEP), 5:0
  • Leopoldo Cantancio (PHI) def. Solomon Kondowa (MLW), 5:0
  • Dar Kamran (PAK) def. Shlomo Niazov (ISR), 5:0
  • Chun Chil-Sung (KOR) def. Patrick Waweru (KEN), 3:2
  • Slobodan Pavlović (YUG) def. Luciano Solis (MEX), 3:2
  • Renato Cornett (AUS) def. Viorel Ioana (ROU), 4:1
  • Hernán Guttierez (COL) def. Mustafa Fadli (MAR), 5:0

İkinci tur

  • José Antonio Hernando (ESP) def. Jean-Claude Labonte (SEY), 5:0
  • Douglas Odane (GHA) def. Dieudonne Kossi (RCA), RSC-3
  • Luis Ortiz (PUR) def. Buala Sakul (THA), KO-2
  • Alex Dickson (GBR) def. Desire Ollo (GAB), 5:0
  • Gordon Carew (GUY) def. André Kimbu (ZAI), 5:0
  • Martin N'Dongo (CMR) def. Shadrah Odhiambo (SWE), RSC-2
  • Fahri Sumer (TUR) def. Fofana Bakary (IVC), 5:0
  • Jaineck Chinyanta (ZAM) def. Errol Phillip (GRN), RSC-2
  • Geoffrey Nyeko (UGA) def. Ama Sodogah (TOG), 5:0
  • Pernell Whitaker (USA) def. Adolfo Mendez (NIC), 5:0
  • Reiner Gies (FRG) def. Samir Khenyab (IRQ), 4:1
  • John Kalbhenn (CAN) def. Wilson Randrinasolo (MDG), RSC-1
  • Christopher Ossai (NGR) def. Angel Beltre (DOM), RSC-2
  • Leopoldo Cantancio (PHI) def. Dar Kamran (PAK), 5:0
  • Chun Chil-Sung (KOR) def. Slobodan Pavlović (YUG), 4:1
  • Renato Cornett (AUS) def. Hernán Guttierez (COL), 5:0

Üçüncü tur

  • José Antonio Hernando (ESP) def. Douglas Odane (GHA), 5:0
  • Luis Ortiz (PUR) def. Alex Dickson (GBR), KO-2
  • Martin N'Dongo (CMR) def. Gordon Carew (GUY), KO-2
  • Fahri Sumer (TUR) def. Jaineck Chinyanta (ZAM), 5:0
  • Pernell Whitaker (USA) def. Geoffrey Nyeko (UGA), 5:0
  • Reiner Gies (FRG) def. John Kalbhenn (CAN), 5:0
  • Leopoldo Cantancio (PHI) def. Christopher Ossai (NGR), 5:0
  • Chun Chil-Sung (KOR) def. Renato Cornett (AUS), 4:1

Çeyrek final

  • Luis Ortiz (PUR) def. José Antonio Hernando (ESP), 5:0
  • Martin N'Dongo (CMR) def. Fahri Sumer (TUR), 4:1
  • Pernell Whitaker (USA) def. Reiner Gies (FRG), 5:0
  • Chun Chil-Sung (KOR) def. Leopoldo Cantancio (PHI), RSC-3

Yarı final

  • Luis Ortiz (PUR) def. Martin N'Dongo (CMR), 3:2
  • Pernell Whitaker (USA) def. Chun Chil-Sung (KOR), 5:0

Final

  • Pernell Whitaker (USA) def. Luis Ortiz (PUR), AB-2

– 63.5 kg

  • 31 ülkeden 31 sporcu


Sıra İsim Ülke
Jerry Page ABD
Dhawee Umponmaha Tayland
Mircea Fulger Romanya
Mirko Puzović Yugoslavya

Birinci tur

  • Dhawee Umponmaha (THA) def. Jaslal Pradhan (IND), 5:0
  • Jorge Maysonet (PUR) def. Muenge Kafuanka (ZAI), RSC-1
  • Apelu Ioane (SAM) def. Evaristo Mazzon (URU), 5:0
  • Charles Nwokolo (NGR) def. Dimus Chisala (ZAM), 5:0
  • William Galiwango (UGA) def. Anthony Rose (JAM), 5:0

İkinci tur

  • Kim Dong-Kil (KOR) def. Juma Bugino (TNZ), RSC-2
  • Javid Aslam (NOR) def. Lisiate Lavulo (TNG), RSC-2
  • Jerry Page (USA) def. Helmut Gertel (FRG), 5:0
  • Ostavio Robles (MEX) def. Hannu Vuorinen (FIN), 3:2
  • Ahmed Hadjala (ALG) def. Umesh Maskey (NEP), RSC-2
  • Jean Mbereke (CMR) def. Ramy Zialor (SEY), 5:0
  • Mirko Puzović (YUG) def. Denis Lambert (CAN), 5:0
  • Steven Larrimore (BAH) def. Philimon Ayesu (MLW), 3:2
  • Mircea Fulger (ROU) def. Jean Duarte (FRA), RSC-1
  • Stefan Sjøstrand (SWE) def. Hassan Lahmar (MAR), RSC-2
  • Lofti Belkhir (TUN) def. Kunihiro Miuro (JPN), 4:1
  • Roshdy Armanios (EGY) def. Bhutana Magwaza (SUA), RSC-2
  • David Griffiths (GBR) def. Clifton Charleswell (VIS), 5:0
  • Dhawee Umponmaha (THA) def. Charles Owiso (KEN), 3:2
  • Jorge Maysonet (PUR) def. Apelu Ioane (SAM), 5:0
  • Charles Nwokolo (NGR) def. William Galiwango (UGA), 5:0

Üçüncü tur

  • Kim Dong-Kil (KOR) def. Javid Aslam (NOR), 5:0
  • Jerry Page (USA) def. Ostavio Robles (MEX), 5:0
  • Jean Mbereke (CMR) def. Ahmed Hadjala (ALG), 4:1
  • Mirko Puzović (YUG) def. Steven Larrimore (BAH), 5:0
  • Mircea Fulger (ROU) def. Stefan Sjøstrand (SWE), 5:0
  • Lofti Belkhir (TUN) def. Roshdy Armanios (EGY), 5:0
  • Dhawee Umponmaha (THA) def. David Griffiths (GBR), 4:1
  • Jorge Maysonet (PUR) def. Charles Nwokolo (NGR), 3:2

Çeyrek final

  • Jerry Page (USA) def. Kim Dong-Kil (KOR), 4:1
  • Mirko Puzović (YUG) def. Jean Mbereke (CMR), 5:0
  • Mircea Fulger (ROU) def. Lofti Belkhir (TUN), 5:0
  • Dhawee Umponmaha (THA) def. Jorge Maysonet (PUR), 5:0

Yarı final

  • Jerry Page (USA) def. Mirko Puzović (YUG), 5:0
  • Dhawee Umponmaha (THA) def. Mircea Fulger (ROU), 5:0

Final

  • Jerry Page (USA) def. Dhawee Umponmaha (THA), 5:0

– 67 kg

  • 34 ülkeden 34 sporcu


Sıra İsim Ülke
Mark Breland ABD
An Young-Su Güney Kore
Joni Nyman Finlandiya
Luciano Bruno İtalya

Birinci tur

  • Genaro Léon (MEX) def. Daniel Dominguez (ARG), 5:0
  • Mark Breland (USA) def. Wayne Gordon (CAN), 5:0
  • An Young-Su (KOR) def. Abock Shoah (SUD), 5:0
  • Rudel Obreja (ROU) def. Antoine Loungoude (RCA), KO-1
  • Michael Hughes (GBR) def. Paul Rasamimanana (MDG), 5:0

İkinci tur

  • Joni Nyman (FIN) def. Georges Ngangue (CMR), 5:0
  • Kieran Joyce (IRL) def. Basil Boniface (SEY), RSC-2
  • Kitenge Kitangawa (ZAI) def. Lefa Tsapi (LES), RSC-1
  • Dwight Frazier (JAM) def. Francisco Lisboa (INA), 5:0
  • Bernard Wilson (GRN) def. Roland Omoruyi (NGR), RSC-3
  • Vesa Koskela (SWE) def. Abrar Husain Syed (PAK), 4:1
  • Vedat Önsöy (TUR) def. Saikoloni Hala (TNG), 5:0
  • Kamel Abboud (ALG) def. Henry Kalunga (ZAM), 5:0
  • Alexander Künzler (FRG) def. Mohamed Ali Aldahan (SYR), 5:0
  • Peter Okumu (NGR) def. Neya Mkadala (TNZ), 3:2
  • Luciano Bruno (ITA) def. Georges Bosco (BEN), 5:0
  • Khemais Refai (TUN) def. Konrad König (AUT), RSC-1
  • Genaro Léon (MEX) def. Akinobu Hiranaka (JPN), 5:0
  • Mark Breland (USA) def. Carlos Reyes (PUR), RSC-3
  • Rudel Obreja (ROU) def. Michael Hughes (GBR), 5:0

Üçüncü tur

  • Joni Nyman (FIN) def. Kieran Joyce (IRL), 4:1
  • Dwight Frazier (JAM) def. Kitenge Kitangawa (ZAI), 3:2
  • Vesa Koskela (SWE) def. Bernard Wilson (GRN), KO-3
  • An Young-Su (KOR) def. Vedat Önsöy (TUR), 5:0
  • Alexander Küzler (FRG) def. Kamel Abboud (ALG), 4:1
  • Luciano Bruno (ITA) def. Peter Okumu (NGR), 4:1
  • Genaro Léon (MEX) def. Khemais Refai (TUN), 3:2
  • Mark Breland (USA) def. Rudel Obreja (ROU), 5:0

Çeyrek final

  • Joni Nyman (FIN) def. Dwight Frazier (JAM), 5:0
  • An Young-Su (KOR) def. Vesa Koskela (SWE), 5:0
  • Luciano Bruno (ITA) def. Alexander Künzler (FRG), 5:0
  • Mark Breland (USA) def. Genaro Léon (MEX), KO-1

Yarı final

  • An Young-Su (KOR) def. Joni Nyman (FIN), 3:2
  • Mark Breland (USA) def. Luciano Bruno (ITA), 5:0

Final

  • Mark Breland (USA) def. An Young-Su (KOR), 5:0

– 71 kg

  • 34 competitors from 34 countries


Sıra İsim Ülke
Frank Tate ABD
Shawn O'Sullivan Kanada
Christophe Tiozzo Fransa
Manfred Zielonka Batı Almanya

Birinci tur

  • August Marial (SUD) def. Fletcher Kapito (MLW), 3:2
  • Ahn Dal-Ho (KOR) def. Gheorghe Simion (ROU), 5:0

İkinci tur

  • Manfred Zielonka (FRG) def. Ambrose Mlilo (ZIM), 4:1
  • Gustavo Ollo (ARG) def. Perfecto Galeano (PAR), 5:0
  • Ralph Lambrosse (SEY) def. Pierre Mella (CMR), 4:1
  • Gnohery Sery (IVC) def. Salulolo Aumua (SAM), KO-2
  • Christopher Kapopo (ZAM) def. Richard Finch (AUS), 4:1
  • Abdellah Tibazi (MAR) def. Maxime Wehinto (BEN), 5:0
  • Frank Tate (USA) def. Lofti Ayed (SWE), 5:0
  • Romolo Casamonica (ITA) def. Samuel Storey (IRL), RSC-3
  • Elone Lutui (TNG) def. Fubulune Inyana (ZAI), 4:1
  • Israel Cole (SLE) def. Victor Claudio (PUR), RSC-1
  • Vincent Byarugaba (UGA) def. Simen Auseth (NOR), 4:1
  • Christophe Tiozzo (FRA) def. Sullemana Sadik (GHA), 5:0
  • Chiharu Ogiwara (JPN) def. Mario Centeno (NIC), KO-1
  • Rod Douglas (GBR) def. Stephen Okumu KEN), 4:1
  • Shawn O'Sullivan (CAN) def. Mohamed Halibi (LIB), RSC-2
  • Ahn Dal-Ho (KOR) def. August Marial (SUD), 5:0

Üçüncü tur

  • Manfred Zielonka (FRG) def. Gustavo Ollo (ARG), 5:0
  • Gnohery Sery (IVC) def. Ralph Lambrosse (SEY), 4:1
  • Christopher Kapopo (ZAM) def. Abdellah Tibazi (MAR), 3:2
  • Frank Tate (USA) def. Romolo Casamonica (ITA), 5:0
  • Israel Cole (SLE) def. Elone Lutui (TNG), RSCH-2
  • Christophe Tiozzo (FRA) def. Vincent Byarugaba (UGA), 5:0
  • Rod Douglas (GBR) def. Chiharu Ogiwara (JPN), 4:1
  • Shawn O'Sullivan (CAN) def. Ahn Dal-Ho (KOR), RSC-1

Çeyrek final

  • Manfred Zielonka (FRG) def. Gnohery Sery (IVC), 5:0
  • Frank Tate (USA) def. Christopher Kapopo (ZAM), RSC-1
  • Christophe Tiozzo (FRA) def. Israel Cole (SLE), 5:0
  • Shawn O'Sullivan (CAN) def. Rod Douglas (GBR), 5:0

Yarı final

  • Frank Tate (USA) def. Manfred Zielonka (FRG), walk-over
  • Shawn O'Sullivan (CAN) def. Christophe Tiozzo (FRA), 5:0

Final

  • Frank Tate (USA) def. Shawn O'Sullivan (CAN), 5:0

– 75 kg

  • 27 ülkeden 27 sporcu


Sıra İsim Ülke
Shin Joon-Sup Güney Kore
Virgil Hill ABD
Aristides González Porto Riko
Mohamed Zaoui Cezayir

Birinci tur

  • Virgil Hill (USA) def. Edward Neblett (BRB), RSC-2
  • Damir Škaro (YUG) def. Ahmed El-Guindy (EGY), RSC-3
  • Antonio Corti (ARG) def. Andreas Bauer (FRG), 5:0
  • Rick Duff (CAN) def. Brendon Cannon (AUS), 5:0
  • Shin Joon-Sup (KOR) def. Patrick Lihanda (UGA), 5:0
  • Jeremiah Okorodudu (NGR) def. Pekka Lassanen (FIN), 5:0
  • Tom Corr (IRL) def. Arigoma Mayero (ZIM), 5:0
  • Pedro van Raamsdonk (HOL) def. Augustus Oga (KEN), 4:1
  • Noe Cruciani (ITA) def. Paul Kamela (CMR), 5:0
  • Paulo Tuvale (SAM) def. Chris Collins (GRN), RSC-1
  • Aristides González (PUR) def. Otosico Havili (TNG), 4:1

İkinci tur

Puerto Rican Aristides González (right) defeats Samoan Paulo Tuvale
  • Moses Mwaba (ZAM) def. Vincent Sarnelli (FRA), KO-1
  • Mohamed Zaoui (ALG) def. Tsiu Monne (LES), RSC-2
  • Virgil Hill (USA) def. Brian Schumacher (GBR), 5:0
  • Damir Škaro (YUG) def. Antonio Corti (ARG), 4:1
  • Shin Joon-Sup (KOR) def. Rick Duff (CAN), 4:1
  • Jeremiah Okorodudu (NGR) def. Tom Corr (IRL), 4:1
  • Pedro van Raamsdonk (HOL) def. Noe Cruciani (ITA), 5:0
  • Aristides González (PUR) def. Paulo Tuvale (SAM), 5:0

Çeyrek final

  • Mohamed Zaoui (ALG) def. Moses Mwaba (ZAM), 4:1
  • Virgil Hill (USA) def. Damir Škaro (YUG), 4:1
  • Shin Joon-Sup (KOR) def. Jeremiah Okorodudu (NGR), 4:1
  • Aristides González (PUR) def. Pedro van Raamsdonk (HOL), 4:1

Yarı final

  • Virgil Hill (USA) def. Mohamed Zaoui (ALG), 5:0
  • Shin Joon-Sup (KOR) def. Aristides González (PUR), 4:1

Final

  • Shin Joon-Sup (KOR) def. Virgil Hill (USA), 3:2

– 81 kg

  • 24 ülkeden 24 sporcu


Sıra İsim Ülke
Anton Josipović Yugoslavya
Kevin Barry Yeni Zelanda
Evander Holyfield ABD
Mustapha Moussa Cezayir

Birinci tur

  • Michael Nassoro (TNZ) def. Juha Hanninen (FIN), RSCH-1
  • Syivaus Okello (KEN) def. Ahmed El-Naggar (EGY), RSC-3
  • Evander Holyfield (USA) def. Taju Akay (GHA), RSC-3
  • Ismail Khalil (IRQ) def. Anthony Longdon (GRN), KO-2
  • Jean-Paul Nanga (CMR) def. Philip Pinder (BAH), 5:0
  • Christer Corpi (SWE) def. Arcadio Fuentes (PUR), KO-1
  • Kevin Barry (NZL) def. Don Smith (TRI), 5:0
  • Jonathan Kiriisa (UGA) def. Djiguble Traoré (MLI), 5:0

İkinci tur

  • Mustapha Moussa (ALG) def. Drake Thadzi (MLW), 5:0
  • Anthony Wilson (GBR) def. Roberto Oviedo (ARG), RSC-1
  • Georgica Donici (ROU) def. Sani Vea (TNG), 5:0
  • Anton Josipović (YUG) def. Markus Bott (FRG), 4:1
  • Syivaus Okello (KEN) def. Michael Nassoro (TNZ), 5:0
  • Evander Holyfield (USA) def. Ismail Khalil (IRQ), RSC-2
  • Jean-Paul Nanga (CMR) def. Christer Corpi (SWE), 4:1
  • Kevin Barry (NZL) def. Jonathan Kiriisa (UGA), 3:2

Çeyrek final

  • Mustapha Moussa (ALG) def. Anthony Wilson (GBR), 5:0
  • Anton Josipović (YUG) def. Georgica Donici (ROU), 5:0
  • Evander Holyfield (USA) def. Syivaus Okello (KEN), KO-1
  • Kevin Barry (NZL) def. Jean-Paul Nanga (CMR), 4:1

Yarı final

  • Anton Josipović (YUG) def. Mustapha Moussa (ALG), 5:0
  • Kevin Barry (NZL) def. Evander Holyfield (USA), DSQ-2

Holyfield was disqualified for punching Barry after the referee had called stop.[1]

Final

  • Anton Josipović (YUG) def. Kevin Barry (NZL), walk-over

Barry was knocked out by Holyfield's illegal punch in the semifinal; under IABA health regulation he was not allowed to box for 28 days, so scratched from the final.[1]

– 91 kg

  • 15 ülkeden from 15 sporcu


Sıra İsim Ülke
Henry Tillman ABD
Willie DeWit Kanada
Angelo Musone İtalya
Arnold Vanderlyde Hollanda

Birinci tur

  • Håkan Brock (SWE) def. Magne Havnå (NOR), RSC-2
  • Alex Stewart (JAM) def. Virgilio Frias (DOM), KO-2
  • Kaliq Singh (IND) def. Nassam Ajjoub (SYR), 5:0
  • Angelo Musone (ITA) def. James Omondi (KEN), 5:0

İkinci tur

  • Georgios Stefanopoulos (GRE) def. Douglas Young (GBR), KO-2
  • Arnold Vanderlyde (HOL) def. Egerton Forster (SLE), 4:1
  • Willie DeWit (CAN) def. Mohamed Bouchiche (ALG), 5:0
  • Dodovic Owiny (KEN) def. Michael Kenny (NZL), RSC-2
  • Henry Tillman (USA) def. Marvin Perez (BOL), RSC-1
  • Tevita Taufoou (TNG) def. Loi Faateete (SAM), 4:1
  • Håkan Brock (SWE) def. Alex Stewart (JAM), 5:0
  • Angelo Musone (ITA) def. Kaliq Singh (IND), walk-over

Çeyrek final

  • Arnold Vanderlyde (HOL) def. Georgios Stefanopoulos (GRE), 5:0
  • Willie DeWit (CAN) def. Dodovic Owiny (KEN), KO-1
  • Henry Tillman (USA) def. Tevita Taufoou (TNG), RSC-2
  • Angelo Musone (ITA) def. Håkan Brock (SWE), 5:0

Yarı final

  • Willie DeWit (CAN) def. Arnold Vanderlyde (HOL), 3:2
  • Henry Tillman (USA) def. Angelo Musone (ITA), 5:0

Final

  • Henry Tillman (USA) def. Willie DeWit (CAN), 5:0

+ 91 kg

  • 11 ülkeden 11 sporcu


Sıra İsim Ülke
Tyrell Biggs ABD
Francesco Damiani İtalya
Robert Wells Büyük Britanya
Aziz Salihu Yugoslavya

Birinci tur

  • Peter Hussing (FRG) def. Olaf Mayer (AUT), 5:0
  • Lennox Lewis (CAN) def. Mohammad Yousuf (PAK), RSC-3
  • Tyrell Biggs (USA) def. Isaac Barrientos (PUR), 5:0

Çeyrek final

  • Francesco Damiani (ITA) def. Willie Isangura (TNZ), RSC-2
  • Robert Wells (GBR) def. William Pulu (TNG), KO-1
  • Aziz Salihu (YUG) def. Peter Hussing (FRG), 3:2
  • Tyrell Biggs (USA) def. Lennox Lewis (CAN), 5:0

Yarı final

  • Francesco Damiani (ITA) def. Robert Wells (GBR), RSC-3
  • Tyrell Biggs (USA) def. Aziz Salihu (YUG), 5:0

Final

  • Tyrell Biggs (USA) def. Francesco Damiani (ITA), 4:1

Kaynakça

  1. ^ a b "Holyfield loses appeal, but gains bronze". Boca Raton News: ss. 4D. 12 August 1984. http://news.google.com/newspapers?id=UKZYAAAAIBAJ&sjid=xYwDAAAAIBAJ&dq=holyfield%20barry&pg=6831%2C3053465. Erişim tarihi: 30 January 2012. 

Dış bağlantılar

  • Olimpik.org


1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks Hakkında Bilgi

1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks
1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks
1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks

1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks Hakkında Video


1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks konusunu görüntülemektesiniz.
1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks nedir, 1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks kimdir, 1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks açıklaması

There are excerpts from wikipedia on this article and video



Rastgele Yazılar

Sosyal Hesaplar

Youtube Facebook Twitter
1984 Yaz Olimpiyatları'nda boks
Copyright © 2014. Türk Arama Motoru
mail